Сте се заглавиле ли во лифт?

Сте се заглавиле ли во лифт?


  • Вкупно гласачи
    54
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Сте се заглавиле ли во лифт? Јас имав можност да се заглавам во лифт ,ми се заглави точно во подрум и вратата не се отвараше па ме влечеја таму со сајлата незнам како иде тоа после тоа две три недели не се возев со лифт за на кај дома

а видете го ова видео како се заглавила женскава во лифт
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
zaglaviv u lift vo hotel ko bef pomala .. Od togash mrazam lift .. Odam po skali :) bashka i trening ke mi se najde ;)
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
ДА ! И чувството при тоа е полошо ( верувајми) од тоа да имаш пролив а во радиус од еден километар од wc ни w
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нит се плашам нит сум се заглавив. Во лифт идам 8-9 години постојано такада сеедно ми е.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Сум се заглавил како помал и етпен ми беше страшно,али кратко траеше едно 3-5 мин..
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Сум се заглавил во лифт со татко ми. А башка во лифтот немаше светло.
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
ДА ! И чувството при тоа е полошо ( верувајми) од тоа да имаш пролив а во радиус од еден километар од wc ни w
можеш да извршиш нушда во лифт како повекето од македонската и пошироката популација
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
Сеуште не, ама со овие лифтовите кај мене...ке биде и тоа некој ден.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Се имам заглавено и тоа многу пати...не ми е страв, туку се нервирам зошто баш се заглавувам кога се брзам некаде
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.705
3 - 4 одделение во Охрид на булевар туристичка во зградите со братучеда ми од Охрид...прво беше интересно ама кратко потоа се убивме од плачење у пичку матер, мислам дека бевме помеѓу 5ти и 6ти...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Пред околу една година заглавив помеѓу 8ми и 9ти спрат, за 15тина минути дојдоа ни отворија. Ништо страшно, среќа што не бев со некој што пании и има страв па да морав да го смирувам :) По недела дена истиот тип со кој заглавивме ми кажа дека пак заглавил и јас му викам да ставиме негова слика пред лифт со предупредување да не се кауваат заедно со него :pos:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Се имам заглавено мал милион пати....сега во побрзо време не, ама знам дека еднаш страшно се преплашив кога се заглавив меѓу спратови(приземје и први) и беше поручек, летно време, што во превод значи дека нема никој, а лифтот почна да ми се спушта и надоле и вриштев како на колење да ме носат:ija:, се додека од дома не дотрча дедо ми и ме одглави.:aplauz::zver:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Неколкупати сум успеал да налетам на лифт кој откажал баш кога сум бил во него... најзаебано... онака ко чуство кога ни заглави некаде на 12ти спрат и останавме внатре дваесетина минути.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
При вселувањето во Скопје, уште првата ден со цимерот се заглавивме измеѓу 7 и 8 во 11.30 навечер. И уште една комшика беше заедно со нас па маж, кој имаше искуство од вакви работи не извади.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
најубаво е кога се брзаш за некаде да заглавиш :pipi:
и после оправдување: се заглавив во лифт.....обавезно ќе ти поверуваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom