Старки штикли

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
ova mi e bezveze, se znae sto e stikla, sto starka, nema potreba da se mesaat edni so drugi
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
Значи колку само невкусно изгледа.....Патика со штикла.....
А на што ќе ги облечеш овие? На сукњичка или на тренерки????

пост на годината XDD

а не си видела Converse со сукња? :tapp:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
^ Секако дека си во право.
Но, прашањето гласи : со што ќе ги носиш овие старки-штикли? Бидејќи се необични, лоши се за комбинирање.
 
T

theTinule

Гостин
Мене баш ми се симпатични!
Штиклите не се никаква шмизларска работа, незнам зашто луѓево секогаш ги поврзуваат со шмизлите.Штиклите не се направени како обувки кои се симбол на некој стил туку направени се да ги издолжуваат нозете на жената визуелно.Исто и старките не се направени за рокерки и металки туку се обични патики напраени за трчање мислам дека.
Баш стилски е да имаш штикла на нога.
Добро прашање постави Stre3t Danc@. Со што ќе ги искомбинираш?Јас веројатно би се облекла исто како да носам обични старки само што сега нозете ќе ми изгледаат подолги...хахаха:kesa:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
78
Поени од реакции
6
Штиклите не се никаква шмизларска работа, незнам зашто луѓево секогаш ги поврзуваат со шмизлите.Штиклите не се направени како обувки кои се симбол на некој стил туку направени се да ги издолжуваат нозете на жената визуелно.
Скроз се согласувам со ова!
Што се однесува до старкиве, мене лично ич не ми се свиѓат а и мразам да експериментирам со мешање на стилови. Или ќе носам патики или штикли зависи од пригодата.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Штиклите не се никаква шмизларска работа, незнам зашто луѓево секогаш ги поврзуваат со шмизлите.Штиклите не се направени како обувки кои се симбол на некој стил туку направени се да ги издолжуваат нозете на жената визуелно.Исто и старките не се направени за рокерки и металки туку се обични патики напраени за трчање мислам дека.
Баш стилски е да имаш штикла на нога.

Добро прашање постави Stre3t Danc@. Со што ќе ги искомбинираш?Јас веројатно би се облекла исто како да носам обични старки само што сега нозете ќе ми изгледаат подолги...хахаха:kesa:
Штиклите не се шмизларска работа и не знам од кај си заклучила дека луѓето ги поврзуват со шмизлите, кога на денешницава буквално секоја жена има дома барем еден пар штикли. Еве по темиве на пример за најубави обувки, мислам дека над 85% од обувките се штикли.

За твојот втор пасус: Сакаш да кажеш дека би излегла од дома облечена во трењерки и старки-штикли? :ija:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Старки и тренерки? :а?:
Океј, не е мој вкус.
А кои се тие шмизли? Имаат посебен стил и за нив се дефинира дека на нога мораат да носат штикли?
Кога може Боки13 да ги носи, можат сите останати.
Прво што би ми дошло да носам со старкиве-штикли се хеланки. Или тесни фармерки. А којзнае како би изгледало со некоја сукњичка или шорцеви ...:raz:
 
T

theTinule

Гостин
Штиклите не се шмизларска работа и не знам од кај си заклучила дека луѓето ги поврзуват со шмизлите, кога на денешницава буквално секоја жена има дома барем еден пар штикли. Еве по темиве на пример за најубави обувки, мислам дека над 85% од обувките се штикли.

За твојот втор пасус: Сакаш да кажеш дека би излегла од дома облечена во трењерки и старки-штикли? :ija:
Добро еве се се наоѓаат луѓе што не ги поврзуваат штиклите со шмизли ама и таквите се многу ретки.Јас затоа што сум тинејџерка и се дружам со тинејџери можеш кое биле девојче да го прашаш „На што ти асоцираат штикли?“ Ќе ти каже „Шмизла“

И да, ти кога носиш старки носиш тренерки на тебе?
Сакав да кажам..ќе облечам фармерка, едноставна маица и марама.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Добро еве се се наоѓаат луѓе што не ги поврзуваат штиклите со шмизли ама и таквите се многу ретки.Јас затоа што сум тинејџерка и се дружам со тинејџери можеш кое биле девојче да го прашаш „На што ти асоцираат штикли?“ Ќе ти каже „Шмизла“

И да, ти кога носиш старки носиш тренерки на тебе?
Сакав да кажам..ќе облечам фармерка, едноставна маица и марама.
Леле јас до лани бев тинејџерка и сите девојки кои ги познавав носеа штикли. За шмизла има друга дефиниција (Лиилаа).

Кога носам старки (што у задње време се поретко се дешава) најчесто сум во фармерки. Али ипак, старките се уствари патики, со нив можеш и до дуќан да слезеш и на кафе да идеш, на крај краева и у трењерки. Со старка-штикла (па уште и шпиц ако е)....:ija:

О просветли ме. Не се распалувај, имаат налик на патики поради врвките и затоа сум ги ставила. Мешавина на елегантското со спортско..? Но, секако не сме сите упатени како тебе, па не правиме разлика што е патика-штикла, а што чизма.
Инаку, не ги одобрувам јас патиките-штикли, само постирав слики.. А сум ги видела како ги носат на фармерки и понекогаш прилично добро стојат, зависно од моделот.
Ако имаат врвки не мора да се патики. Моделите на сликите кои ти ги објави не се спортски. Инаку, баш ми е сладок горниот модел.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Хахах Најк Меркуријал незнам кој го спомна хахаха :pos2:
 
K

Kicky

Гостин
пост на годината XDD

а не си видела Converse со сукња? :tapp:

Ој ој, полека малку
Се мисли на Конверс со штикла алооооо
Ако тоа изгледа добро на сукња - повели облечи! :tapp:
Нити елегантно нити спортско.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Кхм.. покрај вакви квазо-иновации, се чуствувам ко модна икона, жими све! Патика КОНВЕРС и штикла? Аман!!! Иам видено и ми се гадеше просто.. Ептем нефкусно.. Со шо би се носеле вакво нешо? Суќна? Фармерки? What? со нишо , пубо зеј опинци опни, него ова на тебе.. Срамота е жими све! Пак ко нешо убо да е , сите зеле да прает, адидас , најк и незнам таму кој ги видов други... Уш еднуш ќе речам СРАМОТА е за такви имиња вака да се глупирет. Стварно немат смисла..:toe:
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Прегрди се. Најодвратни чевли до сега што ги имам видено. Старките се супер, штиклите се супер(ако не се шпиц) ама старка штикла е едноставно одвратно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom