Старки штикли

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Погрдо нешто....Амин!! Незнам како може некој да носи вакво нешто, никаков стил, никаков изглед, кичерај до небо...И да, со задоволство ги ругам сите шо ке ги сретнам на пат со овие "папучи".
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: закон пост....и да "Папучи " се
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Некни ги видов тука (во Холандија) и не беа толку нападни ко овие на сликите,напротив слатко изгледаа
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
мене најискрено неувкусно ми делуваат .. општо не само старките туку и сите патики штикли не ми се убави .. Едноставно комбинацијата патика со штикла според мене е глупава .
Ги разгледував слите и кога ги видов старките со штикли па и кај прстите шпиц ... блјак .. :nenene:
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
:icon_eek:лелелее..хаха МУТАНТИ...на овие само:violent1:...ај да се биде креативен - се океј, али тоа ја преминува секоја граница...што уште нема да се измисли:nesvest:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
оф леле уште ова го немав видено :pop:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
оХХХ...срам за човештвото...ова да не знаеш кој попрво да убиеш, креаторот или тие што ги носат...:jaj::toe: Не знам не знам, едноставно немам коментар :uvo:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ова нема благе везе со темава и со спортска обувка.
Ова си се чизмички/сандали со врвци кои се голем хит. Но не се спортски ни најмалку.
Останатите слики се оние грдите старки/спортски штикли. Грди се ужасно. Зашто неможеш да ги искомбинираш со ништо. Мутанти. Ни се елегантни, ни се спортски. Ни се за со тренерки да ги носиш (ужасна комбинација штикла тренерка), а ни се за елегантно зашто имаат спортски знакчиња и личат сепак на патика.

Еве ти со врвки чевли. Кои се некоја комбинација на лизгалки, мода од 80сетите, мартинки може малку, ама не наликуваат нималку на патика.






Oвие се апсолутен хит зимово, со високите чизми. Ама не се патики, туку се чизми. Така да малку си испомешала што е патика штикла, а што е чизма со врвка.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Останатите слики се оние грдите старки/спортски штикли. Грди се ужасно. Зашто неможеш да ги искомбинираш со ништо. Мутанти. Ни се елегантни, ни се спортски. Ни се за со тренерки да ги носиш (ужасна комбинација штикла тренерка), а ни се за елегантно зашто имаат спортски знакчиња и личат сепак на патика..
Последно шо видов пред една недела, една типка шо ги носеше овие чудава кои беа црвени, имаше на неа бели три-четврти(ваљда за да и се гледа чизма-старка-штикла),црвена кожна јакна,бела блуза и црвен накит.
Иако убо ги имаше искомбинирано,сепак чудно делуваат и дефинитивно се моден промашај.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
за нигде се. на што личи тоа, патика си е патика, штикла си е штикла. нека не мешаат баби и жаби :tapp:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ова нема благе везе со темава и со спортска обувка.
Ова си се чизмички/сандали со врвци кои се голем хит. Но не се спортски ни најмалку.
Останатите слики се оние грдите старки/спортски штикли. Грди се ужасно. Зашто неможеш да ги искомбинираш со ништо. Мутанти. Ни се елегантни, ни се спортски. Ни се за со тренерки да ги носиш (ужасна комбинација штикла тренерка), а ни се за елегантно зашто имаат спортски знакчиња и личат сепак на патика.

Еве ти со врвки чевли. Кои се некоја комбинација на лизгалки, мода од 80сетите, мартинки може малку, ама не наликуваат нималку на патика.

Oвие се апсолутен хит зимово, со високите чизми. Ама не се патики, туку се чизми. Така да малку си испомешала што е патика штикла, а што е чизма со врвка.
О просветли ме. Не се распалувај, имаат налик на патики поради врвките и затоа сум ги ставила. Мешавина на елегантското со спортско..? Но, секако не сме сите упатени како тебе, па не правиме разлика што е патика-штикла, а што чизма.
Инаку, не ги одобрувам јас патиките-штикли, само постирав слики.. А сум ги видела како ги носат на фармерки и понекогаш прилично добро стојат, зависно од моделот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom