Стара измама од Оннет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
зашто превара? објасни бидејки во линкот ништо лошо не ми изгледа
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.623
Pa malku problemi imavme so WADSL antenite poradi nepismenite menageri na OnNet i sega povtorno go nudat toj vid internet ovoj pat vo koalicija so Cosmofon!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Јас сум чор, или стварно никаде не пишува брзини на интернетот?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
безжична телефонија ?
мака мачиме и со жичената, некогаш работи некогаш не а камоли безжична
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.623
Normalno deka ne pisuva.Edinstveno ne mi e jasno zosto do sega firmata od OnNet ne ja preimenuvaa vo NoNet.

безжична телефонија ?
мака мачиме и со жичената, некогаш работи некогаш не а камоли безжична
Jas prasav na 184 i mi kazaa deka telefonot odel preku fiksnata linija na telekomot a internetot so Canopy Motorola.Koga mi kazaa deka internetot e bezicen preku Canopy vednas se povlekov a taman planirav da go batalam MtNet.Izgleda uste dolgo ke ostanam kaj MtNet bidejki internetot im e najstabilen dosega.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Normalno deka ne pisuva.Edinstveno ne mi e jasno zosto do sega firmata od OnNet ne ja preimenuvaa vo NoNet.


Jas prasav na 184 i mi kazaa deka telefonot odel preku fiksnata linija na telekomot a internetot so Canopy Motorola.Koga mi kazaa deka internetot e bezicen preku Canopy vednas se povlekov a taman planirav da go batalam MtNet.Izgleda uste dolgo ke ostanam kaj MtNet bidejki internetot im e najstabilen dosega.
тачно
цел свет иде на оптика овие назад се враќаат, безжично пфф
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Jas prasav na 184 i mi kazaa deka telefonot odel preku fiksnata linija na telekomot a internetot so Canopy Motorola.Koga mi kazaa deka internetot e bezicen preku Canopy vednas se povlekov a taman planirav da go batalam MtNet.Izgleda uste dolgo ke ostanam kaj MtNet bidejki internetot im e najstabilen dosega.

Оти бе така велиш, јас бев многу задоволен од WADSL от.

Супер беше, дури и планирав да го задржам, ако ми пуштеа барем 2мбпс и повеќе download.

Сега имам еден пријател на WADSL тера со 5 mbps up/down.

Тешко дека е умрена технологија, ако вадат такви перформанси.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.623
Vidi nikoj ne vika deka WADSL ne cini.Problemot e vo toa sto nepismenite menageri na celo so toj kelaviot nekontrolirano gi opteretuvaa baznite stanici i so 10 pati poveke korisnici od dozvolenoto pa na toj nacin mrezata postojano pagase.Ako firmata Motorola preporacuva maksimum 100 korisnici na edna bazna stanica za vo slucaj site da dalnodiraat da nema nikakvi problemi oni stavaa po 1000 samo poradi profit ne razmisluvajki za posledicite sto ke nastanat od toa opteretuvanje namesto da gradat novi bazni stanici i ostanatite 900 da gi rasporedat na uste 9 novi.Toa ti e isto kako od edna vodovodna cevka ako moze maksimum da se uklucat 10 domakinstva za da mozat site da imaat pritisok dokolku istovremeno letno vreme gi pustat crevata za polivanje Skopski Vodovod ukluci 100 domakinstva.I normalno koga site 100 ke pustat voda nema pritisok!Mislam deka me razbra sto sakav da kazam.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
nema golemi brzini vo WADSL. teoretski ne e mozno.
i sto se via gluposti telefonot preku bezzicna telefonija na kosmofon, interentot preku canopy. ama teski gluposti.
a od septemvri pa televizija ke nudat, moze i taa bezzicna ke bide pa.
mesto duo extreme da vovedat vo cela makedonija i da pocnat za otpika da razmisluvaat oti nazad se vrakaat.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Јас мислам дека од септември ке имаат нови пакети
Со овие ништо не прават оти кај кабловски оператор со околу 300,400,500 денари имаш 5,10 или 15GB ,300 денари ТВ и фиксен со претплата од 0 денари за брзо ке пуштаат и дигитална ТВ
МИслам дека решение му е со тоа што ке пуштат неограничен интернет затоа што нема да можат да му бидат конкуренција кабловските оператори затоа што нема да му издржи мрежата ако му пуштат на сите корисници неограничен интернет хехехе
 
Член од
2 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
I jas prvo sto primetiv bese deka nikade ne pisuva so koi brzini ke bidat paketite. Inaku, ova mi se cini kako odgovor na Call&Surf paketite na Telekom?????! E, bas gi pogodija. Medju rogovi :))))).
So WADSL i nemam iskustvo, ama so FixGSM..... mama si trakalo. Toa e tehnologija sto bi mozela da se koristi vo isklucitelni slucai, na primer, vo epten zabataleni planinski mesta kade sto nema kabel. A vo gradska sredina, kade sto predavatelite i onaka se preoptovareni, zaeb gaden. E sea, cenata e dobra, ama kolku pari, tolku muzika.
Stvarno ne mi e jasno kako toa Zmajceki planiraat da mu konkuriraat na Telekom so vakvi gluposti. Nekako, predaleku mi stojat.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
I jas prvo sto primetiv bese deka nikade ne pisuva so koi brzini ke bidat paketite.
Интервал на тарифирање за интернет сообраќај: 1MB

По искористување на интернет сообраќајот вклучен во месечната претплата, интернет брзината се намалува на 64/64 Кbps. :nesum:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
хмм како прво значи, цената на пакетот е 1100 денари, а на конкуренцијата 2000 т.е. на т-хоум. А отприлика понудата е иста (во импулси и ГБ-ти). Значи дека брзината на овај од он нет, или космофон ќе биде многу многу побавна отколку на т-хоум. од т-хоум вакви такви... ама интернетот лета и сум многу задоволен, е поскап ама е поквалитетен. Е кај космофон е предноста шо разговорите се поефтини т.е.се исти кон сите мрежи. А најмногу ме нервира намалувањето на брзините на 64/64.
Па тој е бежичен интенрет, и посекако ќе биди побавен, ако пиши 1024/256, во реалноста ќе биди 512/128 (пример!) а не па кога ќе го намалат.

Мислам треба да има повеќе конкуренти, за да дојди до некое намалување на цената, зошто овие си се прилагодија на понудите на конкурентите, а во глобала се исти

И барем да имаше пакети со поголем трансфер, шо се 30 гига, во 1 недела со штедење се трошат.:vozbud:

ТХОУМ:претплата - 2000 ден, 500 мин кон телеком, 25ГБ интернет брзини 8mbt
ОННЕТ:претплата - 1100 ден, 300 мин кон космофон, 30ГБ интернет. брзина ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom