(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Абе нели немаше да се коментира за Роналдо пак ве запали една испревртена изјава од страна на Марка.

А Зикс да ти кажам фудбалер не може да договара ништо додека од клубот не се дозволи трансфер т.е. детали се договараат откако прво ќе се договарат тимовите меѓу себе

И за Санта Круз би било добро да дојде ни треба играч за на клупа ако се земе дека цела година игравме без трет напаѓач кој би влегол од клупа да замени а овој добар би бил за тоаособено ако се знае дека кога правиш измена со напаѓач ти треба некој крупен и добар со глава бидејќи во завршетоците на мечевите најчесто се игра со нафрлени топки
Колку си само грешка за ова... Барселона имаше постигнато договор со Дани Алвес уште кога заврши првенството, а за трансферот на играчот Барса и Севиља се договорија пред 2 дена
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.724
Поени од реакции
43.913
Колку си само грешка за ова... Барселона имаше постигнато договор со Дани Алвес уште кога заврши првенството, а за трансферот на играчот Барса и Севиља се договорија пред 2 дена

Поправете ме ако грешам , али како што знам правило на УЕФА е прво преговори со клубот , па ако истиот даде дозвола тогаш тек следуваат преговарањата со играчите , така да аналогно на истово , според цитатот Барса постапиле незаконски .
Не верувам дека е така , постојат и приватни разговори за кои медиумите не знаат , не е се изложено на јавноста . вакви примери имало многу , најверојатно договорот со Севиља паднал поодамна али поради траењето на првенството , борбата за ЛШ и слично , тек сеа јавноста се информира за истото .
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Поправете ме ако грешам , али како што знам правило на УЕФА е прво преговори со клубот , па ако истиот даде дозвола тогаш тек следуваат преговарањата со играчите , така да аналогно на истово , според цитатот Барса постапиле незаконски .
Не верувам дека е така , постојат и приватни разговори за кои медиумите не знаат , не е се изложено на јавноста . вакви примери имало многу , најверојатно договорот со Севиља паднал поодамна али поради траењето на првенството , борбата за ЛШ и слично , тек сеа јавноста се информира за истото .

така е.ама некој не го разбираат тоа.
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Мене не ми е јасно околу Даниел Алвеш сега за Барса има потпишано или има уште шанси да дојде во Манчестер?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.724
Поени од реакции
43.913
Мене не ми е јасно околу Даниел Алвеш сега за Барса има потпишано или има уште шанси да дојде во Манчестер?

"I am happy and very satisfied to be part of a club that is as great as Barcelona. I am delighted to have finally reached an agreement. It is a truly great club," he told RAC 1.

И официјално е член на Барса .
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Тука не се согласувам , нека се потсети САФ какви чекори од превземаше за да го донесе Стам во Јунајтед , бар за вакви потези нека не шири морал . :nenene:
а шо ти мислиш САФ ако праел мучки немаше да има истрага или нешто?Фудбалската федерација на Англија одма ќе направеше нешто без разлика ако е тоа САФ,ете што се случи со Мурињо кога се договараше незаконски со ешли кол,го казнија.значи САФ ако праел нешто незаконски и него би го казниле а чим немаше ништо за тоа значи не направил ништо незаконски,не може туку така да се извлече ако праел нешто
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Поправете ме ако грешам , али како што знам правило на УЕФА е прво преговори со клубот , па ако истиот даде дозвола тогаш тек следуваат преговарањата со играчите , така да аналогно на истово , според цитатот Барса постапиле незаконски .
Не верувам дека е така , постојат и приватни разговори за кои медиумите не знаат , не е се изложено на јавноста . вакви примери имало многу , најверојатно договорот со Севиља паднал поодамна али поради траењето на првенството , борбата за ЛШ и слично , тек сеа јавноста се информира за истото .
Па нормално дека е така ама очигледно е дека некој не разбираат тука како можеш да преговараш со друг клуб а моменталниот не ти го дозволува тоа
а тоа за барса сигурно читал некоја шпекулација
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
22.310
arno de si odi si odi nema da placeme ke najde fergi zamena ne kako ronaldo ama sepak bliska do nego ,,. a santa kruz mene ic ne mi se doaga poarno da go zeme luis fabijano od sevilja toa e napagac
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
arno de si odi si odi nema da placeme ke najde fergi zamena ne kako ronaldo ama sepak bliska do nego ,,. a santa kruz mene ic ne mi se doaga poarno da go zeme luis fabijano od sevilja toa e napagac
Било кој да го земеме (Бензема, Санта Круз, Фабиано) нема да е лошо. Ни треба трет напаѓач. Не можеме да се потпреме на Саха кој 40 дена во месецот е повреден.
:salut:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
A neli imase nekoj muabet i za berbatov deka moze da go zememe? Da neznae nekoj dali ima nesto okolu toa?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.724
Поени од реакции
43.913
A neli imase nekoj muabet i za berbatov deka moze da go zememe? Da neznae nekoj dali ima nesto okolu toa?

Сеа за сеа ништо али мое мислење е дека Бербатов ако веке си оди тоа ке биде надвор од Англија , таква е политиката на некои англиски клубови , да не ги продаваат своите најдобри поединци на тимови од Премиер Лигата .
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Реал Мадрид посакува Роналлдо да побара заминувањењ од Јунајтед Кралксиот Клуб посакуава Криситјано Роналдо веднаш по крајот на ЕВРО 2008 да побара заминување од редовите на Манчестер Јунајтед.

The Sun
открива дека Реал Мадрид го советувале Роналдо да побара да биде продадаен веднша по крајот на ЕВРО 2008, односно пред да замине на одмор. Кралскиот Клуб се обидува да ја спроведе истата тактика како кога го зангажираше Зинедин Зидан од Јувентус за тогаш рекордна сума од 47 милиони фунти.
Доколку Роналдо не успее да гу убеди сите на Олд Трафорд дека треба да биде продаден, од Кралскиот Клуб бараат тој да штрајкува.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Znaci nema spas od temata ronaldo. Toa e toa. A na 24fudbal ima izjava na makelele koj mu sovetuva na ronaldo da odi vo real. Toa go dokazuva stavot na ostanatite ekipi od premier ligata deka najverojatno se plasat od nego. Ako bese tolku dobro zosto i samiot makelele ne ostana. :tapp:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Реал Мадрид посакува Роналлдо да побара заминувањењ од Јунајтед Кралксиот Клуб посакуава Криситјано Роналдо веднаш по крајот на ЕВРО 2008 да побара заминување од редовите на Манчестер Јунајтед.

The Sun
открива дека Реал Мадрид го советувале Роналдо да побара да биде продадаен веднша по крајот на ЕВРО 2008, односно пред да замине на одмор. Кралскиот Клуб се обидува да ја спроведе истата тактика како кога го зангажираше Зинедин Зидан од Јувентус за тогаш рекордна сума од 47 милиони фунти.
Доколку Роналдо не успее да гу убеди сите на Олд Трафорд дека треба да биде продаден, од Кралскиот Клуб бараат тој да штрајкува.

извор:www.24fudbal.com.mk мижи да ти бајам е работава.не знам што се замарате со ова секој ден.има време летово.уште колку вакви глупости ќе има...само што почнаа сега.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
извор:www.24fudbal.com.mk мижи да ти бајам е работава.не знам што се замарате со ова секој ден.има време летово.уште колку вакви глупости ќе има...само што почнаа сега.
Незнам шо се замарате и зошто ги читате ваквите статии. Копи - Пејст секој ден се. Само со по 2-3 збора променети. Толку ли не сфатија дека не се интересни веќе........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom