(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Pa sigurno imalo efekt od lanskite prijatelski natprevari pa nema potreba da se menuva :)
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
lele sega celo leto ke go otecat so ronaldo.

sakate novi vesti od ronaldo??
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Pa sigurno imalo efekt od lanskite prijatelski natprevari pa nema potreba da se menuva :)
Па како нема...цел свет беа сведоци дека имаше ефект. Премиер лига и Лига на Шампиони...:) :)
lele sega celo leto ke go otecat so ronaldo.

sakate novi vesti od ronaldo??
не, благодарам.
Скиснато ми е веќе!:smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
А може ли барем фановите на Манчестер да не објавуваат вакви срања ?
Веќе на нерва почна да ми иде тоа, глупости невидени!
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Ах преку курот ми е од вакви срања коа ќе потпише некаде тогаш пишите, а тоа нема да се деси затоа не мора да пишувате за џабе :)

А иначе за да се мавнете со тие постови дека Роналдо ќе си оди еве вест од денес која кажува дека Реал се откажува од Роналдо еве тука. Тоа за Барса не го читајте :)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
5
ПОРТУГАЛЕЦОТ ГО ПОТВРДУВА ЗАМИНУВАЊЕТО



Роналдо: Си одам од Манчестер најдоцна следното лето
Според последните најави на Португалецот Кристијано Роналдо, неговото заминување од Манчестер Јунајтед е се поизвесно, а останува отворено прашањето дали тоа ќе се случи оваа или следната сезона.

"Ако не го напуштам Манчестер оваа година, во секој случај ќе си заминам следното лето", им изјавил Роналдо на своите пријатели.

Извонредниот фудбалер кој годинава би можел да ги собере сите признанија како најдобар фудбалер во 2008, смета дека во Манчестер Јунајтед веќе има освоено се што може да се освои и можеби сега е вистинското време да го оствари својот сон со трансфер во Реал Мадрид.

Околу преминувањето на 23-годишниот играч на Сантјаго Бернабе веќе се створи вистинска сага, па светската јавност секојдневно чека нови вести во правец на евентуалниот потпис за Португалецот. Тоа најмалку им се допаѓа на луѓето во Манчестер Јунајтед, при што менаџерот Сер Алекс Фергусон потврди дека ќе даде се од себе да го задржи генијалното крило кое годинава беше и најдобар стрелец и најкорисен играч и во англиската премиерлига и во Лигата на шампионите.


И Барселона во игра за потпис со Роналдо ?

Одредени шпански медиуми пренесуваат дека Барселона би можела да стане фаворит во трката за ангажман на Кристијано Роналдо, доколку поранешниот потпретседател Сандро Росел добие шанса да се кандидира за претседател на клубот оваа година. Изборите за нов прв човек на каталонскиот клуб се уште се на база на шпекулација, а зависат од претстојниот референдум на кој ќе се решава дали ќе има потреба од такво нешто, иако многумина очекуваат дека Роналдо би бил фудбалерот кој Росел ќе се обиде да го доведе за да ја добие таа функција. Причините за оптимизмот дека Росел би можел "да допре" до Роналдо, тоа се во фактот дека Росел е близок пријател со агентот на Португалецот, Хорхе Мендес, кој претходно помогна во донесувањето на Деко на Ноу Камп. Воедно, Росел најавува дека како тренер би го довел португалскиот селектор Луис Фелипе Сколари, кој има одличен однос со Роналдо.



A za ova so vikas ?? :S:S:S
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ti be Makso glup si kakov si?
Rekovme poveke da ne se pustaat spekulacii za i okolu Ronaldo!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не гледаш дека е апла почетник, остај го, игнорирајте.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
А може ли барем фановите на Манчестер да не објавуваат вакви срања ?
Веќе на нерва почна да ми иде тоа, глупости невидени!
Jas se izvinuvam za postot. Ali posto mi se vide bombasticna informacijata ja pustiv. :smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ајде нека се престане со шпекулациите.Нека се зборува за друго.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ќе може да се објавуваат шпекулации за трансферот на Роналдо САМО АКО СЕ НА ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕБ СТРАНА НА МАНЧЕСТЕР?
Весниците пишуваат се` и сешто само за да се продаваат.
Фала на разбирање.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
ај и јас малку за Роналдо :smir:
отсекогаш сум зборел дека не верувам многу на медиуми туку верувам само на слика поточно играч+дрес а моментално работите стојат Роналдо+Манчестер и кога ќе го видам во дрес на друг клуб тогаш пишете тука
Само едно да кажам во историјата на Фергусон сите што биле топ играчи под негова капа откако го напуштиле никој не бил во топ форма без разлика дали Ферги го избркал или бил приморан да го продаде. Но ова може да видиме дека важи скоро за сите играчи онаму каде што биле ѕвезди кога заминале во друг клуб воопшто не биле истите. Па ако сака Роанлдо да му се заебе кариерата нека оди во Реал и така сите што отидоа таму последниве години се повредија и никако да ги излечат
Јас лично првпат ми беше жал за играч што замина беше Бекам си мислев тогаш леле што ќе се прави кој ќе игра сега пола голови тогаш што ги даваа беа негови асистенции така и сега пола голови се на Роналдо. Но тогаш запамтив изјава на Ферги дека никогаш не треба да се жали по играч бидејќи тие доаѓаат и си одат без разлика на каков начин но само клубот останува и дека секогаш ќе се најде нов играч околу кого ќе се врти играта. Ферги тогаш го потенцираше примерот со Марк Хјуз, Кантона, Палистер, Брус и тие си заминаа па клубот и понатака продолжи да освојува титули. А јас ке кажам си отиде и Бекам, и Руд и Манчестер повторно освојува титули. Кога Кин си замина рече дека Манчестер ќе ги зафати криза како Ливерпул и јас тогаш така помислив но не е така освоија двапати Премиер лига и се на врвот на Европа.
Ставот на Фергусон е дека откако ќе си замине играч не треба да се бара ист играч во оној кој треба да дојде како замена секој има свој стил на игра според кој треба да се адаптира
Поздрав и доста со шпекулации а за туѓите фанови нека не мислат дека нервираат некого ако постојано се пишува тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom