Срѓан Керим - заеднички кандидат

Член од
21 декември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
За каков предлог тука станува збор овие од сдсм не го ни прашале Керим дали се согласува да биде претседател. Си седел дома човеков и гледа вести и ТУП излага на прес Заев и го предложува за претседател. Сигурно пиел блага вода после тоа.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ne lupetaj,SDSM seushte ne se proiznesol.dpBne se proiznese ushte pred 2-3 meseci pred izborite,prvo im beshe Kerim pa sega op Ivanov.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
zaev dali e lud ili zbunet ??:tapp:
за заев ми се чини дека важи српската поговорка “луд јебе збуњеног

заев е во улогата на збунет, а кој е луд не знам, само можам да претпоставам, а последнава недела двојката сакаше да се претвори во тројка па во еротско-сексуалните предигри сакаа да го вовлечат и срѓан,

што да кажам, бизарен љубовен триаголник
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
260
Поени од реакции
6
Epa toa e zbunite neprijatela samo SDSM se tolku zbuneti sto neznaat kogo da zbunat sebesi ili drugite.Znaat deka ke pretrpat poraz i sega pocnuvaat kako davenik za slamka.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Epa toa e zbunite neprijatela samo SDSM se tolku zbuneti sto neznaat kogo da zbunat sebesi ili drugite.Znaat deka ke pretrpat poraz i sega pocnuvaat kako davenik za slamka.
Во една прилика јас реков дека изгледаат како давеник во жив песок како мрдни се повеќе пропаѓаат.Помислија дека за момент ќе го фатат на спиење Гвујо арно ама овој стварно не спиел 24 часа.Лично јас мислам дека ова досега е најголемата глупост што Заев досега ја има истресено.Па тогаш зошто ни се избори да организираме.Нека си седне човекот на фотелја и крај.Така би заштедиле некој денар.Сешто.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Во една прилика јас реков дека изгледаат како давеник во жив песок како мрдни се повеќе пропаѓаат.Помислија дека за момент ќе го фатат на спиење Гвујо арно ама овој стварно не спиел 24 часа.Лично јас мислам дека ова досега е најголемата глупост што Заев досега ја има истресено.Па тогаш зошто ни се избори да организираме.Нека си седне човекот на фотелја и крај.Така би заштедиле некој денар.Сешто.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Тоа ти е комуњарско сваќање на демократијата другар. Цело време дрндаат за некаков дијалог... Па за кој ѓавол имаме Парламент бре? Таму треба да се води дијалогот, меѓу избраниците од народот, а не меѓу пет шест партиски моќници. Но, кому му збориш све дронови програмирани овде...
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Mnogu si biten ti shto mislish za Kerim ili za Zaev.
Битен небитен јас кажав тоа што мислам а ти сто си на форумов некој стражар или што?Абе ај бркај си работа и ако не ти се допаѓаат моите коментари немораш ни да ги читаш.Ти ако знаеш нешто нема да поставуваш теми и кога ќе почнат да ги коментираат му велиш, на луѓево "Ти не си тој што треба да кажува".Смешки си бе чоек нема шо.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
So ovaj cekor SDSM dobiva. Zasto? Dokolku Vmro Dpmne go kanditirase Kerim asmostojno ke pobedese sigurno. No znaejkji ja tvrdoglavosta na vladeackata partija so ovaj cekor ke napravi Kerim da ne se predlozi od VMRO so sto bi im se zgolemile shansite da pobedat SDSM trgajkji go Kerim kako dobitna kombinacija od scenata. Mudro zar ne,,, dali VMRO ke nasedne na ovaa zagatka..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom