Срце или разум?

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Мислам дека е јасно за што е темава. Што е тоа што е "погласно" кај вас и кој го има последниот "збор", вашето срце или вашиот разум? Што е тоа што вие повеќе го слушате и тоа што ве води низ животот? Кога треба да одлучите нешто на што повеќе се ослонувате? Дали секогаш срцето и разумот ви се на спротивни страни или пак како едното така и другото?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
разум!
срцето ќе те преебе у здрав мозок :D
 
П

Пепси_

Гостин
Срцето може само да те заебе на брз и едноставен начин.

Разумот....
 
T

Tetro

Гостин
Какво срце? Што е срце?
Орган за пумпање на крв. Детска приказна е дека срцето е одговорно за емоциите. Се изначитав коментари напишани без некој да размисли што напишал. :nesvest:
 

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Какво срце? Што е срце?
Орган за пумпање на крв. Детска приказна е дека срцето е одговорно за емоциите. Се изначитав коментари напишани без некој да размисли што напишал. :nesvest:
Се согласувам.
Се што правиме е благодарение на нашиот разум.:wink:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ајде можете и помалку од еден збор само во постовите... Знам дека можете -.-

Во однос на темава - често ми се случува да следам некоја комбинација која ќе ми ја направат срцето и разумот заедно иако понекогаш знаат и те како да влезат во судир едното со другото. Во такви случаеви го следам она што ќе има поголемо влијание во тој момент врз мене.
Како и да е, овие две работи не можат да се поделат па затоа убаво е да влијаат и едното и другото:)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Разум.. од срцето тешко во ова време
 
T

theTinule

Гостин
Какво срце? Што е срце?
Орган за пумпање на крв. Детска приказна е дека срцето е одговорно за емоциите. Се изначитав коментари напишани без некој да размисли што напишал. :nesvest:

Безчувствителни -.-

Инаку...разум xD

Многу ствари што сум сакала да ги направам, не сум ги направила -.-
Не од причина што сум знаела дека ќе останам повредена, туку од причина што сум знаела дека така е поправилно.
 
E

elena.

Гостин
РАЗУМРАЗУМРАЗУМ! Инаку мислам дека сите знаеме дека срцето е орган -.-, но мислам дека прашањето е јасно - дали се водите преку емоциите или со разумот. А јас како што веќе кажав, со разумот. Сум го следела и срцето и не ме однело на добар пат...
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Еднаш за малку ќе го послушав срцето и ќе си го заебев животот, сега немаше да бев тука, немаше да одам на факултет, ќе бев без пари, без работа...ама кога емоциите работат не мислиш многу. Кога ќе ми текне сега мило ми е што размислив убаво не реагирав импулсивно и го послушав разумот. Ги ставам и двете на вага-кое повеќе тежи тоа е вистинскиот избор, само треба да процениш убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom