Српската пропаганда во акција

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Пред некој ден прочитав дека актерот Том Хенкс рекол дека Косово е Србија , отсекогаш било и пак ќе биде.

И што знам , реков ОК , не верувам да лажат за вакви познати личности. (иако знаев , знам и ќе знам , дека србите лажат , лажеле и ќе лажат)

Но ете , српската лага се прошири :

http://www.google.com/#hl=en&sclient=psy-ab&q=Том+Хенкс+Косово&oq=Том+Хенкс+Косово&gs_l=serp.3...4040.4870.3.4987.7.7.0.0.0.0.262.1142.0j3j3.6.0.les;..0.0...1c.1.4.serp.R6sAke4TTkY&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=91560638b534aee7&biw=1024&bih=462

http://www.google.com/#hl=en&tbo=d&spell=1&q=Tom+Hanks+Kosovo&sa=X&psj=1&ei=avEjUZmTIYGG4AS-3IDQBQ&ved=0CCsQBSgA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=8c74628283b8926d&biw=1024&bih=462

Во меѓувреме , веста брзо стигнала до Том Хенкс , и тој изјавил дека : Никогаш не сум дал интервју за некој српски медиум , нити пак сум дал таква изјава. И беше разочаран од медиумите кои сакаат да привлечат читаност-гледаност (ок он не ги знае србите , не е тоа заради читаност , туку за нешто што го правеле отсекогаш).

Косовските медиуми дури извадија слики од една средба помеѓу Хенкс и министерот за надворешни работи на Косово , Енвер Хоџај. Дури тој ветил дека ќе го посети Косово , дури некои рекоа дека постои можност тој да глуми во еден албански филм.





Но и Џорџ Клуни беше злоупотребен за истата српска потреба , наводно и тој рекол дека Косово е Србија , па дури дека со други Холивудски актери ќе организираат протест пред ООН.
И тоа испадна лага ( не само што не се одржа протестот ахахах)



Пропагандите за време на војните , тие веќе не се бројат , големиот хит од големото српско творештво е:

Српските деца ги фрлаат на лавовите во зоолошка градина



Добрица Ќосич би рекол: "Laz je vid naseg patriotizma i potvrda nase prirodjene inteleigencije. Lazimo stvaralacki, mastovito i inventivno"
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Бугарија негира депортација на македонски евреи, он тука за том хенкс теми ми отвара и српските лаги...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Глеаш Дарди колку бедно изглеа ова ? Дека ти у пакет со уште неколку твои другарчиња, тука, на форумов, со исти вакви лаги и манипулации се служите за да си го истерате своето...
Бар укапира колку тоа бедно и малоумно изгледа од наша перспектива, зашто со ништо нит вие не сте поарни. ;)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.848
ова ти е повеќе за на некој албански форум, таму постирај си ги овие работи и убедувај си се за праведноста на вашата кауза и дело со останатите мутирани другарчиња.

пс, многу ми симпатично ова што на форумов кога бе пишеш албански автоматски се преправа во албански... да, баш на “албански’’ мислев
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Абе Дарди Дарди филмовите со тепаните косовари кога ги правевте во 2001 дека се од Македонија и ги праќавте во Америка ви беше забавно, сега не чинат туѓи филмови. Се ќе се ви се врати, полека полека.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Tи дете имаш патолошка опседнатост со Срби... ако продолжиш вака до установа ќе дотераш
Он има патолошка опседнатост со каури. И истребување на каури.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Thom Hanks qe go igrall u najnoviji fillm
LUFTETAR ILIR u prevod Љуфтeтар Иљир ... Иљирски Војин ...
sledeqi fillm Lufta ne Kallaja e Shkupit ........... u njega qe igrall
Sylvester Stallone koj e po poreklla Albanac, a ne Italian, on e poreklla od Arbereshka familja nga Italia ........ (y) Forca Luftetaret
Kuq e Zi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom