Среќен роденден Кајгана (#КајганаСобиранкаChallenge)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.607
Поени од реакции
34.798
... поуспешно ќе биде наместо собиранка, маскембал....



под маска, да се зачува убавината на непознатото и зачува непознатиот идентитет од форумот!



... инаку потоа нема смисла ниту профилот ниту никот овде! :cool:



и да, секој на својот „ревер“ да си има налепница каде ќе биде пишан никот од форумот! :D



а модераторите ем админите не мора да носат налепница,оти ќе имат унифицирана маска ( еве како предлог) што ќе биде показател дека се кајгана администрација! :D
:sramezliv: :oeoeoe:
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мене Пеџа ме лажеше дека откако станав модератор на секоја собиранка ќе лапам нешто. Бев на 10 и ништо не бидна, па се откажав. Ако се организира пак ќе дојдам ама не верувам да биде нешто. Само тоа ми е битно.

Ама ова со маските ако се деси може да биде нешто, не бидејќи не сум згоден туку поради самодоверба. Најлесно е коа се криеш зад ништо, било да е акаунт или маска, така сите сме јаки :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ееее едно време секој втор ден имаше нови форуми :pos: Сега сите велат: Форумот ти е застарена работа.

Па добро бе пи *чка му мајчина, ако не научиш овде нешто и не се препукаш тука... каде тогаш? У коментари на фејсбук? :tapp:

Отсекогаш сум ги почитувал форумите и секогаш ќе останат број 1 за дискусии и за стекнување на нови нешта. Бев и на Бадијала, сеуште сум активен и на IT форумот, а ете и тука (Веќе 12 години)... и секогаш ќе останам. Запознав прекрасни личности со кои сеуште и сум во контакт, и секогаш практикувам кога одам во одреден град да се јавам и да испијам едно кафе со некој форумџија.

Не само Кајгана, многу и од светските форуми се паднати со активност. За жал, социјалните мрежи сјебаа се :toe:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Мене Пеџа ме лажеше дека откако станав модератор на секоја собиранка ќе лапам нешто. Бев на 10 и ништо не бидна, па се откажав. Ако се организира пак ќе дојдам ама не верувам да биде нешто. Само тоа ми е битно.

Ама ова со маските ако се деси може да биде нешто, не бидејќи не сум згоден туку поради самодоверба. Најлесно е коа се криеш зад ништо, било да е акаунт или маска, така сите сме јаки :)
Иако не е повеќе на форумов, сепак Џонтра е се уште слободен така да не губи надеж за лапање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom