Среќен празник Македонијо!

K

kalimer0

Гостин
Мене не ми значи многу овој празник бидејќи Македонија постои векови наназад а не пред 20 години, сепак во ред е да се одбележат тие 20 години од осамостојувањето. Нека ни е честит празникот !
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
честит роденден на третата Македонска република....
за многу години колеги кајганџии!!!!
Среќен роденден мајко Македонијо,и голема да растеш , од Пирин и Егеј, до Шара и Солун !
Честит 8-ми септември на сите Македонци !

знамево ме радува :)

Мене не ми значи многу овој празник бидејќи Македонија постои векови наназад а не пред 20 години, сепак во ред е да се одбележат тие 20 години од осамостојувањето. Нека ни е честит празникот !
затоа ќе цитираш како мене :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Нека ни е честит празникот на нашата преубава Македонија. Со убаво и сложно утре да прославиме и да си ја сакаме татковината зошто резервна немаме.
Малку почесто да се прашуваме што правиме ние за Македонија наместо што прави Македонија за нас. Свесен сум дека не е се сјајно но исто така верувам дека пред нас е посветла иднина.
Верувајте во Македонија и ценете ги убавините на нашата прекрасна татковина.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Нека е честит празникот за многу години Македонци!!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ајде и тука ... Среќен роденден Македонијо, да постоиш дур не не лапне Сонцето цела планета Земја !!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Честит јубилеј 20 години иако се соочуваме со фундаментални проблеми, поделена држава сепак го оправдувам овој голем денешен настан. Да живее Македонија и денес да ја подгрееме атмосферата и со спортска победа!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576

Честит празник Македонци,честит празник Македонијо !
Македонија е вечна !
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.607
Поени од реакции
7.213
Честит празник!!!!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Честит празник на сите Македонци! Среќен роденден на нашата татковина и во иднинa попаметни и обединети! :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Честит празник Македонијо повеќе среќа и успеси понатаму :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom