Србија и Косово ќе разменат територии ?

Член од
24 март 2010
Мислења
13.991
Поени од реакции
21.817
Мислам дека Косово сепак е у право што се противи на учество во мини Шенген, се додека не расчисти со Србија. Рама не знам како гледа на тоа Косово да влегува во толку блиски сојузи со Србија, без обезбеден статус еднаков на останатите учесници. Поготово што Србија е член, главен ваљда.

Малку е чудно тоа што мини Шенген е проект, кој поголем амин има од САД, отколку од ЕУ, а Косово е амерички привезок на Балканот.

(ние сме посебна прича)
Џабе клоцаат, на крај ќе ја викнат госпоѓа Ражњатовиќ да им држи концерт на преполн стадион во Приштина и 50.000 луѓе заедно ќе урлаат "мој Београде, загрли ме".
 

Византиецот

A man of inconvenient virtue
Член од
14 март 2021
Мислења
1.316
Поени од реакции
4.459
Damn right! Македонци се овие, па на секој општествен отпад да шлакаат со дланките.
 

Византиецот

A man of inconvenient virtue
Член од
14 март 2021
Мислења
1.316
Поени од реакции
4.459
Да. Овие во парламентот во Швајцарија немаат ни слушнато за Цеца, а нешто ми вели дека она што ќе одлучат тие, тоа ќе биди. Тие не се така очарани од Србија. Курот ги боли за Србија.
Србија можи да заборави на тоа да се однесува надмено во било кој иден сојуз. Ако се осети такво нешто и во најмала рака, работите ќе станат гнасни. За неа. Требаше да научи нешто од 90ти досега. Да, нас ни сменаја име. Но незе и зедоја територија.

Плус то, да ти се помочам на сојузот. Хрватска и Словенија се вечно отпишани од нас и во иднина ќе продолжат да си фунционираат како тоа што од секогаш си беа - Сателити на Венецијанската Република.
Ние остануваме да бидиме дел од сојуз со најдолното од најдолното. Недокажани нации, полни со комплекс на ниска вредност, а оттука и омрази гневој војни, надменост.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.457
Поени од реакции
3.967
Мислам дека Косово сепак е у право што се противи на учество во мини Шенген, се додека не расчисти со Србија. Рама не знам како гледа на тоа Косово да влегува во толку блиски сојузи со Србија, без обезбеден статус еднаков на останатите учесници. Поготово што Србија е член, главен ваљда.

Малку е чудно тоа што мини Шенген е проект, кој поголем амин има од САД, отколку од ЕУ, а Косово е амерички привезок на Балканот.

(ние сме посебна прича)
Абе види, Америка го пушти Авганистан низ вода, па за Косово лесна работа ако се договорат со Албанија и Србија (а тоа очигледно се случува со Мал Шенген). Косово практично го јаде тука затоа што е хибриден балон, вештачки искреиран. Од тука и доаѓа нивната несигурност, за Албанија се прескапи за одржување а Србија си ги брои како административна територија. Ќе дојде ден кога ќе пресечат америте и ќе кажат тоа е тоа друштво идеме нови правила. Според мене или ќе бидне делење на територија меѓу Албанија и Србија. Во спротивно ќе го јадат затоа што ќе се изолирани. Моментот кога америте ќе дигнат раце од нив е кога тие ќе издишат како балон.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.353
Поени од реакции
1.102
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.370
Поени од реакции
62.932


Срби се ова, не се пички ко нас.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.635
Поени од реакции
4.004


Срби се ова, не се пички ко нас.
Еве како се трансформираат, од Срби во...

 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.370
Поени од реакции
62.932
Еве како се трансформираат, од Срби во...

Не.
Да не се лажеме, нивниот однос кон вас е сосема друг, сосема различен од ова куропушење на албански курови, што го демонстрираат Македонците и нивните партии.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.370
Поени од реакции
62.932
Таа укажа дека формирањето на Заедницата на српски општини, која е смислена како начин да биде гарантирано почитувањето на правата и интересите на Србите на Косово, останува „мртва буква на хартија“ поради саботажата на Приштина.

Ова е од Захарова.
Еден од карактеристично наивните потези на Приштина е неисполнувањето на преземените обврски околу формирањето на Заедница на српски општини.
Затоа е таму, денес, каде што е и после толку години напор.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.760
Поени од реакции
14.029
Шоферот што загинал е Албанец, нормално е на ваква случка одма да се помисли дека е нешто етничко, сепак во деца ретко кој би пукал, освен ако не е некое дете и тој што пукал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom