Србија и Косово ќе разменат територии ?

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дел од Душаново царство се.
Што прашуваш ти кога не си постоел тогаш.
Смешно е да се мисли дека ако Албанци се на власт таму тие го контролираат.

Играат како што им свират од Влада, секогаш било така, сеа за пред народ морат малце политика, како ќе се мамат иначе.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Смешно е да се мисли дека ако Албанци се на власт таму тие го контролираат.

Играат како што им свират од Влада, секогаш било така, сеа за пред народ морат малце политика, како ќе се мамат иначе.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
И во таа влада се. И тоа постабилни од нашиве ќорави. Финтата е што постигнуваат со тоа демографско мнозинство кога немаат идеја за самоуправување. Србите на пример, беа најбројни во Југославија, а не беа најбогати. Тоа беа и уште се Словенците. Не дека ми е сеедно, ама голем стап кој го држи Тетово, ако стапката на исселување е иста или поголема од други градови....како кога ќе ми кажат "леле во Дебар нема Македонци" - во Дебар нема никој, чоек жив нема. Се нема план за одржливост за државиве додека се натегаме за сантиметар по сантиметар земја. Дур Слобо к** бараше по Вуковар, Книн, Косово, Босна, пола Србија се иссели пошо место за живот, тој ги потона у кредити за оружје, а не им обезбеди никаква меѓународна поддршка. И еве читај, уште има кумановци што живеат у средновековен-кнез-Лазар филм и нас не пљукаат уште.
Искрено, не ми оди у моја корист, инаку за ова популистичко четничко ѓубре Вучич, што со крв у уста збореше против нас 90-ти години, баш ми е кеиф као го шамараат низ Европа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Цар Душан.

Ајде не досадувај.
Бато ти ми се закачи и на тој кд те растури човек као бугарска скупштина " ај не досаѓај"
Најубаво да не оставите сс господина албанца да си водимо дискусију , барем си држи став колко и да му е контрадикторан
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Бато ти ми се закачи и на тој кд те растури човек као бугарска скупштина " ај не досаѓај"
Најубаво да не оставите сс господина албанца да си водимо дискусију , барем си држи став колко и да му е контрадикторан
Навистина најубаво би било тоа, вас и Албанците да ви иселат од Балканот, да ве транспортираат на Марс за таму господски да продискутирате, на исто она цивилизациско ниво на кое дискутирате последните 30 години.

Во нормалниот свет секако не припаѓате, ни едните ни другите.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А некој да му каже на овој глупакот Вучиќ дека Косово е Српско и дека не може да бара дел кога тој дел е под државата Србија....

Ист е ко нашиве Груки и Зајко....
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Навистина најубаво би било тоа, вас и Албанците да ви иселат од Балканот, да ве транспортираат на Марс за таму господски да продискутирате, на исто она цивилизациско ниво на кое дискутирате последните 30 години.

Во нормалниот свет секако не припаѓате, ни едните ни другите.
Ако така мислиш еве презими иницијатива, рецимо дојди некако избркај ме, уствари само ми ги соопшти во фаца навредите што овде јуначки ги упатуваш и не на албанци туку само на мене... Ја поштујем дела а не само празни зборови, македонски усташу :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако така мислиш еве презими иницијатива, рецимо дојди некако избркај ме, уствари само ми ги соопшти во фаца навредите што овде јуначки ги упатуваш и не на албанци туку само на мене... Ја поштујем дела а не само празни зборови, македонски усташу :)
Eве сега, да си го допијам кафето.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
„Аргументирав дека евентуален договор за мирна корекција на границата со Србија на Косово му обезбедува признавање од страна на Србија и припојување на Прешево, Бујановац и Медвеѓа на нашата земја. Очекував рационални контрааргументи, но до денес слушнав многу бучава и во најлош случај дури и омраза. Косово е многу мала земја за да произведува волку омраза, која го дели нашето општество“

Хашим Тачи
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Размената на територии ќе делува дестабилизирачки во регионот, на подолг период.
 
T

Terroir

Гостин
Тачи денеска бил на посета (провокација) во Газивода со силно обезбедување од специјалците

1.jpg
2.jpg
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Kajgana Shop

На врв Bottom