Србите повторно солат ум!

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Данке Дојчланд ја напиша Ѓорѓе Новковиќ:pos2:,а кој црн пазар на балканот го добија швабите жити мајка?

Не само Балканот цел кајмак од пост комунистичка европа го собраа.
 
?

..........

Гостин
Затоа секој хрват пред да си легне кажува Данке Дојчланд и швабите го добиа пазарот на Балканот.
Ти да не си цимер со хрват?
или пак си настран и спиеш со мажи ...пу..пу....па знаеш шо си викат пред легнување:helou:
 
B

Beck's

Гостин
Gone sto ne se vrazumis deka Kosovo sekogas bilo albansko i nikad srpsko,zatoa i denes veke se samostojna drzava.Zs masakrirale srbite,ubile i sve po red vo Kosovo sekogas,neli vo svoja zemja.Zs ne pravat vakvi raboti vo belgrad,no niv gi bolese sekogas vistinata deka kosovo e etnicki naseleno so albanci i sekogas se plasele da ne se sluci toa sto se sluci vcera t.e Republika Kosova.I prezalete ja vise Kosovo,sea srbija se ogranicuva so Kosovo i sekogas ke ostane taka:smir:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ајде смени задња буква на територија/град со А и автоматско албанско е.:tv:

Ти да не си цимер со хрват?
или пак си настран и спиеш со мажи ...пу..пу....па знаеш шо си викат пред легнување:helou:


Знам кај жените коа сум им што викаат.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Не само Балканот цел кајмак од пост комунистичка европа го собраа.
Е ајде де кажи кој е тој кајмак?И каква врска има независноста на Хрватска со тоа?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Е ајде де кажи кој е тој кајмак?И каква врска има независноста на Хрватска со тоа?
Пазар дете Пазар! Од каде се земаа сите "модерни" капиталистички ствари? Германија!

100 милиони гладни усти за задоволтво добија они.А требаше СФРЈ да ги добие.
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Повторно до пола се пренесуваат работите.
Сакам да ја потенцирам тука корекната улога на Македонија кога се работи за бомбардирањето на Србија.
Македонскиот парламент донесе резолуција која гласи.
Се забранува користење на македонската територија за напад на соседна држава.
Нормално дека НАТО не ја почитуваше, тоа е позиција на сила.
НАТО ги користеше и цивилилните авиони кои имаа прелет тогаш за маскирање.
Ги гледавме над нас.

Да ви ги соголам работите до крај.

Ако не соработуваме како Словени ќе бидеме слуги на оската Турција - Албанија.
Можда некој ужива во тоа.
Znaci spored tebe zaebi NATO treba da si gi gledame Rusija i Srbija.Srvarno ima lugje vo Makedonija sto taka razmisluvaat no mislam deka dosta bese vrakanje nazat i sega bas treba da se gleda idninata a bez NATO i EU nie nemame dobra idnina i ne se soglasuvam so tebe.Iskreno mene licno i Srbite i Bugarite mi se isto,sosedni drzavi,i dodeka ne prestanat Makedoncite da vlecat na bilo koja strana dotogas na Makedonija najgolemi dusmani ke i bidat samite Makedonci,zasto pak ce kazam nie maka imame najmnogu od srbomani,bugarofili a ne od samiot narod koj navistina e Bugarin ili Srbin ili bilo sto drugo.Eden Albanec dobro kaza ovde na nekoj od forumite vika:vie imate maka od "FILI"koj gi imate i vo vlasta.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Gone sto ne se vrazumis deka Kosovo sekogas bilo albansko i nikad srpsko,zatoa i denes veke se samostojna drzava.Zs masakrirale srbite,ubile i sve po red vo Kosovo sekogas,neli vo svoja zemja.Zs ne pravat vakvi raboti vo belgrad,no niv gi bolese sekogas vistinata deka kosovo e etnicki naseleno so albanci i sekogas se plasele da ne se sluci toa sto se sluci vcera t.e Republika Kosova.I prezalete ja vise Kosovo,sea srbija se ogranicuva so Kosovo i sekogas ke ostane taka:smir:
Иако ми е гајле за Косово чие е само ради воља на вистината. Факт е дека помеѓу 10-19 век мнозинското население во Косово било Српско толку само :helou: и е глупо да се лаже.
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Gone sto ne se vrazumis deka Kosovo sekogas bilo albansko i nikad srpsko,zatoa i denes veke se samostojna drzava.Zs masakrirale srbite,ubile i sve po red vo Kosovo sekogas,neli vo svoja zemja.Zs ne pravat vakvi raboti vo belgrad,no niv gi bolese sekogas vistinata deka kosovo e etnicki naseleno so albanci i sekogas se plasele da ne se sluci toa sto se sluci vcera t.e Republika Kosova.I prezalete ja vise Kosovo,sea srbija se ogranicuva so Kosovo i sekogas ke ostane taka:smir:

Vo red taka e se soglasuvam so tebe deka Albancite si go zasluzija Kosovo i deka Kosovarite bea maltretirani i se kako sto kaza ti,no deka otsekogas bilo Albansko tuka si greska.Kosovo so tek na vreme stana Albansko a pred toa ne bilo taka,no sepak ce kazam Albancite se okolu80- 90% od naselenieto vo Kosovo vo momentov i normalno e da so drzavata upravuvaat tie a ne kako sto bese i toa e resena rabota.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
ajde zatvorajte teamava dodeka krv ne padnala, gledam mnogu e custvitelna,a sto se odnesuva za temava ebi ga toa e, mora da se odi napred, a dodusa i srbive epten sakaat da igraat majtap so nas, sekogas braka so juznive gupci a posle se lutat, da ti ebam logikata.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Znaci spored tebe zaebi NATO treba da si gi gledame Rusija i Srbija.Srvarno ima lugje vo Makedonija sto taka razmisluvaat no mislam deka dosta bese vrakanje nazat i sega bas treba da se gleda idninata a bez NATO i EU nie nemame dobra idnina i ne se soglasuvam so tebe.Iskreno mene licno i Srbite i Bugarite mi se isto,sosedni drzavi,i dodeka ne prestanat Makedoncite da vlecat na bilo koja strana dotogas na Makedonija najgolemi dusmani ke i bidat samite Makedonci,zasto pak ce kazam nie maka imame najmnogu od srbomani,bugarofili a ne od samiot narod koj navistina e Bugarin ili Srbin ili bilo sto drugo.Eden Albanec dobro kaza ovde na nekoj od forumite vika:vie imate maka od "FILI"koj gi imate i vo vlasta.
Погрешно.
Со глава во ѕид не се оди.
НАТО и ЕУ се газди, ќе трпиш, ќе работиш, и ќе се развиваш толку колку ќе ти дозволат.
Односно, се работи за тивко умирање.

Филството ми е страно, јас ја гледам глупоста на судирите помеѓу славјанските земји на балканот, кои за 20 до 30 години сите тие ќе бидат малцинство ако не се опаметат.

Зошто Русија и другите славјански земји ?
Делиме исти проблеми, исти судбини, како народи не се снаоѓаме во системот на ЕУ на двојни аршини, ни треба наш автохтон систем каде ќе се заштитиме од вирусот кој не носи во тивко изумирање.

Чисто рационално и практично размислување.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Погрешно.
Со глава во ѕид не се оди.
НАТО и ЕУ се газди, ќе трпиш, ќе работиш, и ќе се развиваш толку колку ќе ти дозволат.
Односно, се работи за тивко умирање.

Филството ми е страно, јас ја гледам глупоста на судирите помеѓу славјанските земји на балканот, кои за 20 до 30 години сите тие ќе бидат малцинство ако не се опаметат.

Зошто Русија и другите славјански земји ?
Делиме исти проблеми, исти судбини, како народи не се снаоѓаме во системот на ЕУ на двојни аршини, ни треба наш автохтон систем каде ќе се заштитиме од вирусот кој не носи во тивко изумирање.

Чисто рационално и практично размислување.
A be brat uste vervis vo vera i religija, a be nasite ne ebaa 1913 godina , uste ne se osvestivte picka mu mater
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Погрешно.
Со глава во ѕид не се оди.
НАТО и ЕУ се газди, ќе трпиш, ќе работиш, и ќе се развиваш толку колку ќе ти дозволат.
Односно, се работи за тивко умирање.

Филството ми е страно, јас ја гледам глупоста на судирите помеѓу славјанските земји на балканот, кои за 20 до 30 години сите тие ќе бидат малцинство ако не се опаметат.

Зошто Русија и другите славјански земји ?
Делиме исти проблеми, исти судбини, како народи не се снаоѓаме во системот на ЕУ на двојни аршини, ни треба наш автохтон систем каде ќе се заштитиме од вирусот кој не носи во тивко изумирање.

Чисто рационално и практично размислување.
А бе убаво ама кога ќе погледана Панславизмот нема некоја иднина. Имаше некој движена во 19 век после тоа и комунистите истото го правеа. Убаво е интернационализмот ама помеѓу словените има доста национализам и шовинизам и некоја иднина на ова не гледам. Повеќе би се здружиле поради пари во ЕУ од колку поради некој зеаднични национални и етнички карактеристики словенските народи. Работата е поради што меѓусебе не се почитуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom