Спортски центар Борис Трајковски

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
275
Младост е тој кој што го рекламираат како дел од салата, зашто официјалното раководење со базенот ќе го има салата. Заедно ќе бидат. Али од теретана до базен, мораш прво надвор на минус милијарда да искочиш. А базенот летово се реновираше и личеше на дупка попунета со вода. Толку грозно нешто не сум видел у живот. У езеро коа ќе скокнеш и гледаш грозотии барем знаеш дека нема кој да го исчисти. Коа прашав зашо е така, ми рекоа се реновира базенот. Па зашто е отворен ако се реновира. Средете го за две недели и пуштете го. Ми крева рамења тој малиот шо работи.

А за салата, пошто во неа сум секој втор ден, како да ви кажам, професионализам има македонски. Тоа значи нула. Среќа што со оние вработени кај што морам да се движам 3-4 часа дневно се знам лично и се супер луѓе, ама раководството на салата е катастрофа. Да не праам анти реклама повеќе, како секоја друга македонска работа и јас не сум задоволен.

Македонецот општо, а поврзано со темава се води по една стара македонска поговорка. “Боцни прачка - пиј вино“. Е таков е станат македонецот, мрзлив и незаинтересиран ама сака да биде рамо до рамо со германецот.
Јас мислам дека повеќе е до заложбите на менаџментот, не викам дека вработени не се трудат - ама тоа е реткост.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Не се разбравме, јас сум многу позитивно изненаден од менаџментот, но вработените се просечни.
Епа не знам, еве го мојот пример. Ние чекавме 4 месеци да се постават закачалки во две соблекувални кои ни беа потребни секојдневно. На крајот ги добивме откако на вработените им беше наредено да отштрафат (ова не можам да го потврдам, не сум го видел со свои очи) од други соблекувални за да стават ваму каде беа потребни во моментот. И тоа е добар менаџмент? :uvo:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
275
Епа не знам, еве го мојот пример. Ние чекавме 4 месеци да се постават закачалки во две соблекувални кои ни беа потребни секојдневно. На крајот ги добивме откако на вработените им беше наредено да отштрафат (ова не можам да го потврдам, не сум го видел со свои очи) од други соблекувални за да стават ваму каде беа потребни во моментот. И тоа е добар менаџмент? :uvo:
Да не забегуваме многу со дискусијава, ама вработениот ако размислува со свој ум, требало да најде решение пред претпоставениот да му каже тоа. Зарем сметаш дека во толкав објект со над стотина вработени директорот може да се замара со закачалките? Тоа е работа на вработениот. :toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Да не забегуваме многу со дискусијава, ама вработениот ако размислува со свој ум, требало да најде решение пред претпоставениот да му каже тоа. Зарем сметаш дека во толкав објект со над стотина вработени директорот може да се замара со закачалките? Тоа е работа на вработениот. :toe:
Директорот е тој кој што дава наредби, одобрува финансии и одобрува побарување од шефовите на различни оддели на салата, то ест на целиот објект. Не може некој од вработените да отиде во продавница и од свои пари да ми купи мене закачалки, ниту може на своја рака да отштрафи од друго место. Ако тука не се сложуваме, дискусија не може понатаму да постои едноставно, зашто некои работи не се прашање на став, туку се прашања на нормално здраво и реално размислување.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
275
Директорот е тој кој што дава наредби, одобрува финансии и одобрува побарување од шефовите на различни оддели на салата, то ест на целиот објект. Не може некој од вработените да отиде во продавница и од свои пари да ми купи мене закачалки, ниту може на своја рака да отштрафи од друго место. Ако тука не се сложуваме, дискусија не може понатаму да постои едноставно, зашто некои работи не се прашање на став, туку се прашања на нормално здраво и реално размислување.
Ок, јас не мислам така, ама ОК.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.938
Баш сакам да го пробам куглањето некој ден. ама да не се фрлам цел :)))
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Останува да го реновираат уште Младост а за пинг понг, кугланата биљардот и теретаната мислам дека нема подобри места за рекреација у однос на цена во СК ем се е на едно место.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во Борис Трајковски нема, но најдов екстра место во Скопје исто така скоро отворено кај Рамстор под Клиника и екстра е. Има 12ft оргинал нова снукер маса покрај три билјард маси. Имаат и web кај што има и слики и мапа, адреса и тел. www.granklub.mk
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Во Борис Трајковски нема, но најдов екстра место во Скопје исто така скоро отворено кај Рамстор под Клиника и екстра е. Има 12ft оргинал нова снукер маса покрај три билјард маси. Имаат и web кај што има и слики и мапа, адреса и тел. www.granklub.mk
Бре бре Борис не чини а, ај не се рекламирај тука не е место.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
275
Во среда комплексот Борис Трајковски добива современ и модерен картинг центар.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Хокеј кога? Тоа последно се збореше.
Инаку како за децата мои има игротека многу убава, голема и троа поскапа :)
Роденден минимален пакет 12 000, ама затоа влез за од саат 150 денари неограничено.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
влез за од саат 150 денари неограничено ???
што е неограничено ама ич не разбрав
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Хокеј кога? Тоа последно се збореше.
Инаку како за децата мои има игротека многу убава, голема и троа поскапа :)
Роденден минимален пакет 12 000, ама затоа влез (не за од саат) 150 денари неограничено.
пишував, поправав на крај ништо не сум поправила :) (стар чоек, шо ќе праиш :toe:)
 
На врв Bottom