Спортски документарци

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Интересно документарче за Кличко браќата боксери

 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Одличен документарец за животот на семејството Костелиќ. Можам детално да го опишам, меѓутоа сметам дека подобро е да се изгледа.;)

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Момци, да не прерасне темава во Хит на денот.

Се трупаат само јутуб постови, не штедете збор два да напишете за кој и што обработува документарецот.
Дури 3-4 реченици во вид на рецензија не се на одмет, штом сакате да препорачате и привлечете некој.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Документарец за еден од најдобрите велосипедисти на сите времиња, Армстронг. Напорните тренинзи, желбата за велосипедот, желбата за победа и многу интересни работи поврзани со Армстронг.

П.С. Недела од 20:55 или 21:55 на Национал географик ќе даваат документарец за Армстронг. Најголемата велосипедска измама мислам се вика.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Неверојатна и трагична приказна за легендарниот Колумбиски фудбалер Андрес Ескобар и шефот на колумбијскиот нарко картел Пабло Ескобар.
Ви го препорачувам документарецов, доста е интересен и тажен се разбира.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.403
Поени од реакции
58.325
Еден одличен документарец за големото ривалство помеѓу Меџик Џонсон и Лари Бирд


Некако документарците на тема кошарка ми имаат посебен шмек, веројатно самата игра е визуелно перфектна за ТВ. Ми се допаднаа многу и Once Brothers и The Other Dream Team.

Препорака за сите љубители на кошарка, посебно ако сте биле некогаш фан на Лејкерси или Селтикс.
--- надополнето: 28 јули 2013 во 18:23 ---
Не видов дека веќе било постирано.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.403
Поени од реакции
58.325
Ми тргна со кошарката, еве уште нешто:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
The Class of 92 - Навивачи на Јунајтед и не само вие, туку сите обожаватели на фудбалот, изгледајте го одличен е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom