Спортска опрема (информации, размена, купување продавање)

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Да не знае некој каде можам да набавам рукавици за ММА по разумна цена видов на pride mk ама таму некако скапи ми се чинеа над 3000 ден нешто ако знаете испод пишете :D
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Прашај во продавници на Runners и Orka мислам дека таму можеш да најдеш појефтини.
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Да не знае некој каде можам да набавам рукавици за ММА по разумна цена видов на pride mk ама таму некако скапи ми се чинеа над 3000 ден нешто ако знаете испод пишете :D
Прашај во продавници на Runners и Orka мислам дека таму можеш да најдеш појефтини.
Имаш поевтини и во Pride, ама знаеш дека квалитетот си кошта, јас ги видов тие во Runners ама не ги бива за ништо, само боја ќе ти пуштаат и ќе ти се усмрди раката, а и не знам колку ќе ти траат.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.200
Поени од реакции
2.442
Види во Мастер спорт, имаше поефтини ама каков квалитет не знам.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Имаш поевтини и во Pride, ама знаеш дека квалитетот си кошта, јас ги видов тие во Runners ама не ги бива за ништо, само боја ќе ти пуштаат и ќе ти се усмрди раката, а и не знам колку ќе ти траат.
па видов во pride сеа добри се квалитетни али се над 3 иљадарки... :/
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.082
Поени од реакции
13.476
во Кwon али солена цената ќе биде :)
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.766
Јас имам гледано во ГТЦ доле во Лото ама за цената не ми текнува баш
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.082
Поени од реакции
13.476
Темава ќе биде пренаменета како генерална дискусија со цел вие колеги кои имате потреба да купите некоја спортска опрема(ракавици,фокусери,кимоно,опрема за вежбање, скии бла бла итн).
Дда не се отвараат на секое нови теми кој ќе траат само неколку постови и потоа да барате од персоналот на кајгана да ги средува тие теми, вака има полесен начин.
користете ја темава како генерална дискусија каде ќе размените информации за локација на продавниците каде ја има таа опрема која вас ви треба, ако има некој да размени опрема или па да продава опрема итн.
Ова е со цел да биде многу полесно да се снајдете вие драги колеги, и да ни се намали работата на нас
поздрав и почнете со дискусија
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
386
ја се мачам да најдам мма шорцеви негде до 1000 ден и мајчки со слики или натписи од боречки вештини ама да бидат евтини негде 300-500 ако има на пазариве некоја тезга или продавница што не ја знаеме дека во pride е прескапо за мој стандарди :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.082
Поени од реакции
13.476
kaj moze da najdam topka za vezbajne
od 5 kg
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Иди прашај таму кај што би ти ја ставале,али јас мислам дека ке ти смета.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.104
Поени од реакции
693
Сакам да ве прашам дали ќе ми смета протезата (фиксна) и нема да можам да си ставам штитник за уста за време на тренинг или борби?

http://www.predatornutrition.com/blog/wp-content/uploads/2012/03/mouth-guard-blue.jpg
Нема да можеш, шансите се големи секој пат кога ќе го ставиш е да ја одлепиш протезата од забите. Тој лепак што го користат не е толку силен. Најверојатно ќе ја одлепиш кога ќе загризаш, а да не зборам ако собереш неколку удари.
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Нема да можеш, шансите се големи секој пат кога ќе го ставиш е да ги ја одлепиш протезата од забите. Тој лепак што го користат не е толку силен. Најверојатно ќе ја одлепиш кога ќе загризаш, а да не зборам ако собереш неколку удари.
У право е , коа ке те здрват еднаш ти отиде лепакот. Али ако си светски првак и газиш се пред себе цепај. Хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom