Спортска облека

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дали сте љубител на спортската гардароба?
Колку често се одлучувате да облечете облека на познатите спортски брендови?
Или пак носите спортска облека само при вашите спортски активности!
Купувате почесто во Nike, Adidas, Salomon, Puma ... или пак во Mango, Terranova, Lacosta, Springfield ... ?
Дали повеќе сакате да носите тренерки или панталони и фармерки?
Предност им давате на патиките или на чевлите?

Во последно време во спортските продавници сум приметила има прекрасни колекции кои се навистина модерни и од одлични материјали. Најпознатите модни дизајнети креираат одредени линии за спортските куќи. Спортската облека е модерна и комфорна гардароба која секогаш е актуелна.








 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Скоро цел плакар ми е со спортска облека. Ја обожавам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не дај боже јас да ви покажам слики од мојот плакар.
Најки, Адидас, Спидо, Саломон. Ете тоа, само тоа го има внатре. Ништо фенси - менси :)
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Дали сте љубител на спортската гардароба?
Колку често се одлучувате да облечете облека на познатите спортски брендови?
Сакам да се облекувам спортски многу. Почитувам девојчиња што се облакаат спортски и што се разликуваат од другите.

Купувам најчесто NIKE. Последно што си купив е една слатка маичка од NIKE.

Купувате почесто во Nike, Adidas, Salomon, Puma ... или пак во Mango, Terranova, Lacosta, Springfield ... ?
Од овие 2 опции ја бирам, без мислење, првата. Инаку, Лакост не би ги ставила во иста група со Манго, Теранова... затоа што се исто така спортски бренд.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
обожавам спортска облека
особено адидас:pipi:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
adidas - all day i dream about sex (=

Инаку имам дел од облеката ми е спортска, искрено убава е и лека, ја сакам.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
pa dobro mn retko mozes da me najes vo sportska obleka... ama toa ne znaci deka ne ja sakam.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
не ја сакам и немам ниту тренерки , ниту патика, срамота!
На излет да треба да отидам у кондури ке треба да се аканам
:nesvest:
 
D

DeviL_32`

Гостин
цел плакар ми е со дресови тренерки и се...инаку многу голем обожавател сум на спорт :smir:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Немам многу спортска гардероба,ама сметам дека општо чевлите се многу важни за правилен од и треба да се квалитетни.Па така патики подобро еден пар ама да се квалитетни.Тренерки носам само дома или ако одам на планина.А патики си носам секој ден за на факултет.И мразам кога ќе видам некој на планина на пример тргнал по фармерки.За секоја пригода има соодветна гардероба.
А обожавам и дуксерчиња.Има еден куп убави тренерки,дуксерчиња,за патики веќе да не зборам,во продавниците на Најк,Адидас и Пума.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Спортска облека :vozbud: се имам од маички,дресови,тренерки...од патики не излагам во животов до сеа дали 4-5 пати сум облекол кондура...мислам дека и на венчавката моја ќе бидам облечен во патики:toe:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе спортски ви е најубаво. А ви дојде да притрчате може да си го направите тоа, а во косѕим и кондури да ве видат да трчате некој ќе падне патос од смеење.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сакам да носам спортска облека,најубаво се чувстувам во неа,ама едноставно не одит на секои пригоди...
А за патики...?Едноставно завсина сум од нив..и никако неможам да носам неоргинални...
Adidas-ов ги купив последно...и преубај се стварноhttp://bp3.blogger.com/_sxjF941JXI0/Ri2yB3lZIgI/AAAAAAAABNY/zxqJbMOnLpU/s1600-h/ff_id12234.jpg
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
обожавам спортска облека 99% од облеката ми е спортска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom