Спорот со Грција - коментари од Срби

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Погрешно размислуваш. Ако добро го прочиташ мојот пост ќе видиш дека Србите и Бугарите се непријатели вековни. така да скриенит ебугари под македонско име кои живеат во нашава држава мразат се што е српско од музика до култура и др. Ако некој човек тоа го мрази тогаш е јасно кој е тој човек. на тоа мислев а вистинските срби и вистинските макеоднци одсекогаш биле пријатели затоа што и двата народа се многу слични но различни и затоа спрските националисти сакале да ги асимилираат вистинските македонци од античка макеоднија. и секогаш вистинските македонци биле во средина на тој српско бугарско непријателство па и биле злоупотребувани во војна каде се ставане во први борбени редови. но така успесите на србите во војна против турците и бугарите им се препишуваат на макеоднците :)




уффф а пак за тебе би рекол дека си одран од коза србофил,зш гледам како ги браниш србите,јас лично не ги сакам ни грците,ни србите ни бугарите и реално ке зборувам...ако викаш дека сме сличен народ со србите,кажи така и за Бугарите и за Грците,и тие ни се соседи,сите не малтретирале....исти ми се мене....
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
уффф а пак за тебе би рекол дека си одран од коза србофил,зш гледам како ги браниш србите,јас лично не ги сакам ни грците,ни србите ни бугарите и реално ке зборувам...ако викаш дека сме сличен народ со србите,кажи така и за Бугарите и за Грците,и тие ни се соседи,сите не малтретирале....исти ми се мене....

Јас ја кажувам само вистината зашто сум се дружел со такви луѓе кои отпочеток не ми беа јасни но подоцна сватив што било работата и дека тие се криеле зад македонските имиња демек се патриоти ако мразат се што е српско.


Цел балкан има сличен народ тоа не го негирам и ако сакаш да знаеш погрешен заклучок донесе за мене затоа што и бугарите од душа ги мразат на вистинските антички македонци па затоа јас поради таа дискриминација не можам работа да најдам.

значи како што кажав јас не мразам никого а тоа се гледа дека слушам секаква музика (што не е случај за тие личлности што ги спомнав), јас пред неколку години запознав една бугарка на одмор од стара загора се викаше марија и да не отидеше на работа во америка можеби сега ќе бев женет со нејзе што е доказ дека на мене не ми сметра друга нација, вера и боја на кожата, впорчем и александар велики земал странкиња за жена што е доказ дека бил космоплитан и сакал сите луѓе да живеат братски.

И покрај сето ова мојот став е дека јас ќе ја бранам македонија кога некој ја напаѓа без разлика дали се тоа срби грци или бугари.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
185
Поени од реакции
3
уффф а пак за тебе би рекол дека си одран од коза србофил,зш гледам како ги браниш србите,јас лично не ги сакам ни грците,ни србите ни бугарите и реално ке зборувам...ако викаш дека сме сличен народ со србите,кажи така и за Бугарите и за Грците,и тие ни се соседи,сите не малтретирале....исти ми се мене....
се разбирам........ државната пропаганда моментално не се води како што можам да приметам од српската политичка страна туку од татарската и ахајската долу. Немој да заборавиш дека многу грци имаат студирано во србија и знаат српски. Не велам дека нема срби националисти смотани и изгубени во нивниот национализам, но моменталната пропаганда се води толкму од татарите и ахајците. ахајците против нас па ги подбуцнуваат србите против нас, а татарите на подбуцнуваат против србите и против нивниот народ. сложно нели? неверојатно за верување ама :toe:
албанците со нивниот болен шизофреничар, кој ги платил за да даде изјава, александар големиот албанец..... сето тоа е пропаганда од гејлада за да имаме омразувања према албанците повеќе.......
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
. сето тоа е пропаганда од гејлада за да имаме омразувања према албанците повеќе.......
Mene ako me prasas samo od taa pricina bi se zdruzil so Grcite.Ako razmislime podlaboko nie i Grcite imame zaednicki problem:Albancite na nasha i nivna teritorija.Ne zboram za Albancite vo Albanija.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
185
Поени од реакции
3
Mene ako me prasas samo od taa pricina bi se zdruzil so Grcite.Ako razmislime podlaboko nie i Grcite imame zaednicki problem:Albancite na nasha i nivna teritorija.Ne zboram za Albancite vo Albanija.
хау хау хау хау! ние со грците памтиш некогаш во историјата да сме биле во добри односи ?


ooо Албанците имаат проблем со грците... се додека не го спознаеме вистинскиот непријател и да им го докажеме на комшиите....... во овој момент гејлада продолжената рака на курвата европа... се до тогаш нема да одиме напред. Овој балкан е контролиран од сите други, само не од балканците.
погледни што ти велам за Албанците во гејлада
политиката е многу заебана работа, поготово телевизиите контролирани........................................
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
хау хау хау хау! ние со грците памтиш некогаш во историјата да сме биле во добри односи ?


ooо Албанците имаат проблем со грците... се додека не го спознаеме вистинскиот непријател и да им го докажеме на комшиите....... во овој момент гејлада продолжената рака на курвата европа... се до тогаш нема да одиме напред. Овој балкан е контролиран од сите други, само не од балканците.
погледни што ти велам за Албанците во гејлада
политиката е многу заебана работа, поготово телевизиите контролирани........................................
Klipceto go pregledav dvapati,gledam deka navodno Albancite vo gejlada se ugnetuvani,kako i site drugi malcinstva vo taa neofascisticka zemja,ama sine toa ti e koga si ja pustas nogata kolku sto ne ti e dolga cergata.Ili narodno kazano preku leb da baras pogaca.Jas ne mozam da gi sfatam Albancite sto sakaat:veke imaat 2 drzavi,i treta li sakaat da pravat?Nemoj da gi branis,zatoa sto posle konfliktot 2001g.jas Makedonija ja cuvstvuvam kako zemja koja e pod albanska okupacija,a ne kako zemja vo koja Makedonskiot narod ima pravo na glas.Sto e ova,sekoj albanski kapric biva ispolnuvan?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
185
Поени од реакции
3
Klipceto go pregledav dvapati,gledam deka navodno Albancite vo gejlada se ugnetuvani,kako i site drugi malcinstva vo taa neofascisticka zemja,ama sine toa ti e koga si ja pustas nogata kolku sto ne ti e dolga cergata.Ili narodno kazano preku leb da baras pogaca.Jas ne mozam da gi sfatam Albancite sto sakaat:veke imaat 2 drzavi,i treta li sakaat da pravat?Nemoj da gi branis,zatoa sto posle konfliktot 2001g.jas Makedonija ja cuvstvuvam kako zemja koja e pod albanska okupacija,a ne kako zemja vo koja Makedonskiot narod ima pravo na glas.Sto e ova,sekoj albanski kapric biva ispolnuvan?
се разбирам... но погледни го и овој вирус.... СДСМ: цензус од 30% и потпретседател Албанец
кој го поттикнува ова, албанците или сдс без М ? ние самите внатре си немаме расчистено.

кој рече промена на име?

промена на знаме?

кој се сретна пред 3 дена со ахајците во америка на само без да присустувува некој друг?

кој го направи со рамковниот?

кој пушти во државата пола милион бегалци од косово кога им скокна ѓубрето милошевич?

кога се распадна југославија кој плачеше по југославија а не работеше да не признаат што повеќе држави и да
бевме заведени како република Македонија?

ние имаме во МК овде внатре нерасчистени вируси. првин вината е пред СЕ во нас внатре во државава. мое расмислување:toe:

треба првин дворот да го исчистиме, а после кај комшијата.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Погрешно размислуваш.

Кој вика така?

Ако добро го прочиташ мојот пост ќе видиш дека Србите и Бугарите се непријатели вековни. така да скриенит ебугари под македонско име кои живеат во нашава држава мразат се што е српско од музика до култура и др.
Што ме боли мене за непријателството меѓу Срби и Бугари? Како јас сум лично како Македонка засегната од тоа? Па за да сега тоа ми е некаков репер? Мене тоа што ме водеше кога го пишував постот беше непројателството меѓу нас и Србите. Српска музика треба да сакам за да не сум Бугарка? Или српска култура (српска што?!)? Не си ти арен или кретен си, не знам што е проблемот...

Ако некој човек тоа го мрази тогаш е јасно кој е тој човек.
Јасно е? Мене не ми е јасно баш, дообјасни се те молам без ретардирани србомански метафори?

на тоа мислев а вистинските срби и вистинските макеоднци одсекогаш биле пријатели затоа што и двата народа се многу слични но различни и затоа спрските националисти сакале да ги асимилираат вистинските македонци од античка макеоднија.
НИКОГАШ во историјата не сме биле пријатели, ако не го сметаш квазипријателството пазено под капата на Тито. Не ми е јасно кога тоа сме биле пријатели и на кој начин ни се блиски... Озбилно ова, не мавам ценизам. Двата народи не се слични, или бар не послични од било кои два народи кои живеат на Балканиве. Баш напротив, многу сме поразлични. Ајде, македонскиот мелос да не е сличен на српскиот? Храната да не ни е слична? Јазикот? Освен што се слуша тука Цеца и Сека и се гледа Пинк па го знаеме сите, српскиот јазик е далечен од македонскиот. Немаме иста форма на јазик, граматиката ние различна, не знам на што се должат трипањава ти твои... СРПСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ САКАЛЕ ДА ГИ АСИМИЛИРААТ ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? ААААААХАХАХХАХА, морав, неќев да сум непростојна

и секогаш вистинските македонци биле во средина на тој српско бугарско непријателство па и биле злоупотребувани во војна каде се ставане во први борбени редови. но така успесите на србите во војна против турците и бугарите им се препишуваат на макеоднците :)
УАТ? Ај пред да праќаш препрочитај се. Ем нема да изгледаш дотолку неписмено, ем нема јас да се думам овде и да го барам значењето...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Od druga strana ...Bugarite sakat da Ve PROEVROPEIZIRAAT ...naucat angliski ko za pocetok ...mnogu pevliv narod so bogata kultura ... od site strani sardisani ...poglednete uzivajte ...

А ти кој арогантно бла бла гледаш бла бла и си бла над бла, не дочитав убаво, Македонскиот само на кирилица го разбирам, што мешаш глупости во темава? Ни ги спомна некој Бугарите ни ги бара. Зборуваме за Срби. Или користење на секоја можност да се оддалечиме од темата, зашто нели така Македончето се пали на теми со Бугари, па ќе прекине да зборува на темата и ќе се префрли на плукање по Англискиот на бугарските певаљки?
Пф
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
a albancite od albanija?
Албанците во Албанија се многу кулл и прилично цивилизирани луѓе.
Нив никогаш не би се осмелил да ги навредам,затоа што минатово лето по трет пат бев во Албанија и тамошните луѓе ми се гледаат прилично добри и имам добри впечатоци од нив.Дури би ги нарекол и прилично гостопримливи.За разлика од овие нашиве..пачи.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кој вика така?



Што ме боли мене за непријателството меѓу Срби и Бугари? Како јас сум лично како Македонка засегната од тоа? Па за да сега тоа ми е некаков репер? Мене тоа што ме водеше кога го пишував постот беше непројателството меѓу нас и Србите. Српска музика треба да сакам за да не сум Бугарка? Или српска култура (српска што?!)? Не си ти арен или кретен си, не знам што е проблемот...



Јасно е? Мене не ми е јасно баш, дообјасни се те молам без ретардирани србомански метафори?



НИКОГАШ во историјата не сме биле пријатели, ако не го сметаш квазипријателството пазено под капата на Тито. Не ми е јасно кога тоа сме биле пријатели и на кој начин ни се блиски... Озбилно ова, не мавам ценизам. Двата народи не се слични, или бар не послични од било кои два народи кои живеат на Балканиве. Баш напротив, многу сме поразлични. Ајде, македонскиот мелос да не е сличен на српскиот? Храната да не ни е слична? Јазикот? Освен што се слуша тука Цеца и Сека и се гледа Пинк па го знаеме сите, српскиот јазик е далечен од македонскиот. Немаме иста форма на јазик, граматиката ние различна, не знам на што се должат трипањава ти твои... СРПСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ САКАЛЕ ДА ГИ АСИМИЛИРААТ ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ ОД АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? ААААААХАХАХХАХА, морав, неќев да сум непростојна



УАТ? Ај пред да праќаш препрочитај се. Ем нема да изгледаш дотолку неписмено, ем нема јас да се думам овде и да го барам значењето...

Епа ние македонците сме во средина на тоа непријателство и како такви стално поради слабата национална свест многумина се припопиле кон една или друга страна.


како така збориш дека никогаш не сме биле пријатели кога во војската на Александар биле вклучени токму нивните поптомци - илирите до кои и еден дел по мајка е и самиот александар велики.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Епа ние македонците сме во средина на тоа непријателство и како такви стално поради слабата национална свест многумина се припопиле кон една или друга страна.


како така збориш дека никогаш не сме биле пријатели кога во војската на Александар биле вклучени токму нивните поптомци - илирите до кои и еден дел по мајка е и самиот александар велики.

Мн добро употребен зборот ние немаме национална свест,се додека едни влечат по србија како што можеме да видиме на темава дека и покрај се јавија шупаци кои ја бранат србија,или се додека ќе има шупаци кои се шиткаат за татарки пасош и шупаци кои работат во интерес на атињаните,тешко нам,мн убаво некој спомна погоре дека треба ѓубрето да со исчистиме од сопствениот двор па после да се замараме со соседите.
Инаку го посетив српскиот форум,и уште повеќе ми се потврди ставот дека србите се срање,мн малку тамошни форумџии застанаа на наша страна,имаше и наши што постирале и беа правени од гомно подоле.Само нека им служи на чест на србите со такво размислуваер стигнаа до тоа дереџе.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Разменете си мсн, и мерете си ги таму.
Назад на темата:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom