Спорот со Грција - коментари од Срби

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
:smir: Pis baba ...pis macko :smir:

Na temata realniot zivot e ubav... ne e se samo brojki i bukvi ... :tv:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
се разбирам........ државната пропаганда моментално не се води како што можам да приметам од српската политичка страна туку од татарската и ахајската долу. Немој да заборавиш дека многу грци имаат студирано во србија и знаат српски. Не велам дека нема срби националисти смотани и изгубени во нивниот национализам, но моменталната пропаганда се води толкму од татарите и ахајците. ахајците против нас па ги подбуцнуваат србите против нас, а татарите на подбуцнуваат против србите и против нивниот народ. сложно нели? неверојатно за верување ама :toe:
албанците со нивниот болен шизофреничар, кој ги платил за да даде изјава, александар големиот албанец..... сето тоа е пропаганда од гејлада за да имаме омразувања према албанците повеќе.......





jas rekov i pak ke kazam...site mi se isto...covek so ne me saka,ne me saka i gotovo...nemozam jas da meram koj kolku me saka,vazno znam deka ne me saka :vozbud: ali to ti e....jas pak ponekogas pomisluvam,koa ne ne sakaat site sosedi,da se cukneme v glava i da vidime dali e kaj nas problemot?!
 
R

Rikiboy

Гостин
брату - самите против себе ( највеќе боли тоа ) од ова полошо нема , тие ( и едните и другите и третите се анти нас - сакаат да исчезнме ) ама тие копуците што лапаат кур таму , се најстарашните и највеќе неподнесувам такви , оти непријателот е непријател , ама домашниот кодош .... ?
Од овде излегуваат 1 наравоучение и 1 поговорка:
Наравоучение:Подобро паметен непријател одошто глуп пријател
Поговорка:Ех друже...Со такви пријатели како тебе,кому му требаат непријатели?
:helou::smir:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
абе што се замарате со овие сВрбиве коа и онака сами знаете дека тие се најголемите куропушачи,гзолижачи,чмарочистачи итн... уште живеат во илузии за србија до токија, а не гледаат да го зачуваат барем автопатот од ниш до белгрд што им остана. русите им го свирнаа,хрватите исто, грците веќе одамна ги ебат...

така да не се замарајте со едни гомна кои искрено не вредат ни 5 пари...

:helou:
да си ми здрав и жив 100 години а оние кои демек ги сакале србите и другите народи нека се преиспитаат малку кој нив ги сака,па луѓе божји тој те негира те патосира те омаловажува и овие нашиве пак ми вас волимо ми вас преклињемо абе тури им курот нека си ги гледаат они косово и крф да им е..м проклетијата мамина што им лижете бе гзот на некои искомплексирани педерчиња цццццц додека има вакви ништо не бидува од македонштината :tapp::tapp:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве псоле ден - два отворање на оваа тема на мое задовлоство а се надевам и на ваше покажавме единство и национална свест кога станува збор за одбрана на иемто на република македонија. кој сака нека каже дека ова е капка во морето но сепак мене ме радува фактот дека им ставивиме до занење на нашите северни соседи србите на нивниот форум каде исто така се јавија и грци кои студираат и го знаат српскиот јазик па е тешк ода се распознаат.

анкетата од пред ден - два



и анкетата денсеска со благо водство во наша полза :helou:




http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=62524&st=420
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ja ke Vi kazam realnata brojka kako e

70 % 30 % u korist Makedonija

Nema osnova novite generacii koi tezneat kon Evropa da ja mrzat Makedonija sakate verujte sakate ne...:tv:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Еве псоле ден - два отворање на оваа тема на мое задовлоство а се надевам и на ваше покажавме единство и национална свест кога станува збор за одбрана на иемто на република македонија. кој сака нека каже дека ова е капка во морето но сепак мене ме радува фактот дека им ставивиме до занење на нашите северни соседи србите на нивниот форум каде исто така се јавија и грци кои студираат и го знаат српскиот јазик па е тешк ода се распознаат.

анкетата од пред ден - два



и анкетата денсеска со благо водство во наша полза :helou:




http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=62524&st=420
а бе друже што има да им објаснуваме на србиштана кој е кој и кој како се вика и сл. кога гледаш дека се тотално неписмени ја баш пробав да се логирам и ме дупат не ме пуштаат демек имало веќе некој со мојата ип адреса логирано значи и они почнаа да се плашат и повлекуваат така да турете им пепелот на педерчињата :aplauz::aplauz:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Еве псоле ден - два отворање на оваа тема на мое задовлоство а се надевам и на ваше покажавме единство и национална свест кога станува збор за одбрана на иемто на република македонија. кој сака нека каже дека ова е капка во морето но сепак мене ме радува фактот дека им ставивиме до занење на нашите северни соседи србите на нивниот форум каде исто така се јавија и грци кои студираат и го знаат српскиот јазик па е тешк ода се распознаат.

анкетата од пред ден - два



и анкетата денсеска со благо водство во наша полза :helou:




http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=62524&st=420



Можеби звучи неубаво,ама мене ми се исполнува душичката кога на србендата им го одзедоа Косово.Леле само кога ќе се сетам на патетичните и очајни српски пароли,,МИ НЕ ДАМО КОСОВО,,

Ама на крајот пак останаа без Косово.Претходно ги напушти и Црна Гора.

Значи,понеспособно племе од србендата-амин-нема!

Така им треба на клетите неофашистички глупави Срби.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ti se ispolnila dushickata...da se raduvash na tudja nesreka ... i da ti se polni od toa dushichkata e odraz deka si SITNA DUSHA ISKOMPLEKSIRANA ...

Toa e ko ja tebe da ti se raduem da ti umre dete :tapp:
 
Член од
25 февруари 2006
Мислења
254
Поени од реакции
28
Демиан, никој не им го зеде Косово на србите. Си го продадоа за патики.

Косово за патике.

 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Демиан, никој не им го зеде Косово на србите. Си го продадоа за патики.

Косово за патике.

[/quo

ја сам врло лепо одушевљен од вакве одбране косова море и они ќе ни продаваат муда за бубрези хехехехехех:drk::drk:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Izoliran retardiran slucaj od dve sponzorushi bez mozok..

A ja ako Vi kazam deka 30 % od Makedonkite se ebat so Albanci za pari ooooo Vie sto se praite nacionalisti... da Vi lupnam sea klip kako toj ja lupa taa Makedonkata a u pozadina Albansko zname i Albanska muzika roke mandoline ????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom