"Спонзоруша"

Z

ZeroStyle

Гостин
Добра коли или мотор.. 1-2 пијачки и ке ја легнеш.Струмичка работа (женска). Иначе и тука кај нас у Ср има доста спонорушички.

Што значи спонзорушата ќе добие некоја пијачка, курцање низ град и одредена количина бела леплива течност...



Не треба посебна интелегенција за тоа.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Не, туку сакам да кажам дека било која спонзоруша е доволно паметна за да знае да си го избере спонзорот.
a sto koga ona ke bide izbrana od nekoj sto navistina znae sto pravi,ili mislis deka oni se tie koi sekopgas biraat?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
a sto koga ona ke bide izbrana od nekoj sto navistina znae sto pravi,ili mislis deka oni se tie koi sekopgas biraat?

Ќе се послужам со извадок од The good woman, правен по претстава на Оскар Вајлд:

Dumby: Do you think she'd look at you if you were poor?
Tuppy: Do you think I'd look at her if she was ugly? Fair's fair, exchange rates and so forth.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ќе се послужам со извадок од The good woman, правен по претстава на Оскар Вајлд:

Dumby: Do you think she'd look at you if you were poor?
Tuppy: Do you think I'd look at her if she was ugly? Fair's fair, exchange rates and so forth.
i sto ti e poentata ziti se?aj pogledaj go klipcevo i objasni mi sto pravat sponzorusive,dali vidoa deka e mnogu bogat ili...aj objasni mi ja nivnata reakcija.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
Маче, она кое не го сфаќаш е дека не можеш да си ти со спонзоруша... Може да е она со тебе, ако реши така... Ако и се видиш исплатлив :) Башка, спонзоруша на срцка мрцка нема да фатиш... Тоа е и разликата меѓу неа и останатите девојки...
Слушај ме што ти викам :tv:
Седи не ме знаеш :) у буквален смисол ова.
и не ме викај маче оти не сум ти маче :)
p.s. ја сваќам ногу убаво, работата е дали ти сваќаш.. и не биди сигурна дека не сум исплатлив ..
Do you wanna play?

Не, туку сакам да кажам дека било која спонзоруша е доволно паметна за да знае да си го избере спонзорот.
Што ако спонзоро е попаметен од неа ? :)) тоа никогаш неможе да го виде се додека не го проба.. :))
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
pa ako e toa pametno,zasto togas da ne go pravime site toa,i zenski i maski?pa moze i da se otvori skola za obuka za sponzorusi,pa kojznae mozebi i fakulteti,magistraturi,doktorati i dr.
Не реков дека е паметно; реков дека се итри жени што интелигенцијата ја употребуваат на погрешен начин. Тоест, за нив и не е погрешен, пошто поинаку ги перцепираат и вреднуваат работите...

А школа има, ете ти погоре линк, во Русија.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Не реков дека е паметно; реков дека се итри жени што интелигенцијата ја употребуваат на погрешен начин. Тоест, за нив и не е погрешен, пошто поинаку ги перцепираат и вреднуваат работите...

А школа има, ете ти погоре линк, во Русија.
vo red,mene samo ne mi e jasno zasto mislite deka ne postoi masko koe ke gi prenese zedni preku voda.
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
За спонзоруша важен е длабокиот џеб, изгледот, како и општествената појава на самиот "спонзор"(колку тој е познат наоколу, на која работна позиција се наоѓа, со каво друштво се дружи, кои се неговите врски...). Спонзорушата се грижи за својот изглед и е свесна дека својот "спонзор" секогаш може да понуди повеќе. Се додека тотално не го исцеди, па оди во нов поход.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
За спонзоруша важен е длабокиот џеб, изгледот, како и општествената појава на самиот "спонзор"(колку тој е познат наоколу, на која работна позиција се наоѓа, со каво друштво се дружи, кои се неговите врски...). Спонзорушата се грижи за својот изглед и е свесна дека својот "спонзор" секогаш може да понуди повеќе. Се додека тотално не го исцеди, па оди во нов поход.
a sto pa na primer nekoe masko go zabole sto ona saka,ednostavno go interesira samo toa sto on go saka,i kako sto on go saka,a i +da receme znae kako da go dobie,bes da potrosi ni denar.pa normalno deka se znae i za nea,koja e ,sto e.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Седи не ме знаеш :) у буквален смисол ова.
и не ме викај маче оти не сум ти маче :)
p.s. ја сваќам ногу убаво, работата е дали ти сваќаш.. и не биди сигурна дека не сум исплатлив ..
Do you wanna play?

Па што ќе си ми и да си исплатлив, ако си стипса, како што кажа? :icon_lol:
Не викам дека не може да испадне да е спонзорот попаметен од спонзорушата, дури и сметам дека е тоа многу веројатно. Ама се работи за взаемен интерес, тоа ми беше поентата со муабетот од филмот... Таа е со него од интерес и тој исто така... Најверојатно тој со својот изглед и шарм не би успеал да биде со девојка како неа, а ни она не би имала друг начин да дојде до добрата кои ги сака...

п.с. Не, сепак фала на понудата :)
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
Па што ќе си ми и да си исплатлив, ако си стипса, како што кажа? :icon_lol:
Не викам дека не може да испадне да е спонзорот попаметен од спонзорушата, дури и сметам дека е тоа многу веројатно. Ама се работи за взаемен интерес, тоа ми беше поентата со муабетот од филмот... Таа е со него од интерес и тој исто така... Најверојатно тој со својот изглед и шарм не би успеал да биде со девојка како неа, а ни она не би имала друг начин да дојде до добрата кои ги сака...

п.с. Не, сепак фала на понудата :)
Стипса хмм.. зарем ми веруваш на се што ќе кажам ?
можеби само така кажав за на форум ??
Финтата е дека.. и коа кажам дека сум ..паметен.. мора да се увере секој :))

ретко кој верува на самодовербата на една личност..
постојат ногу "лицемерки" кој сакат да му ја докажат самодовербата спротивна...

Ама јас знам еден ногу важен физички закон :)
женско како женско не го бива ако не се заљубе.. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ

п.с. кој сака да науче како да фане (професионално обучена спонзоруша) комотно нека пише
објаснување step by step :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Moonwhisper, ти ќе завршиш како 55 годишен ќелав чичко со мев до заби, добар мерцедес, актовка и 22 годишна цицлеста лепотица крај тебе. Ќе бидеш пресреќен зошто ебеш нешто што сите твои антички пријатели можат само да го сонуваат и што е исполнување на сите твои соништа, со таа разлика што во соништата не си морал да користиш вијагра.

Тоа што она ќе превртува очи секогаш кога не ја гледаш, што ќе и се гади од тебе, што ќе има четворица млади и способни ебачи на страна, што ќе те манипулира како сака, што ќе ги троши твоите пари и ќе те прави муле пред светот- тоа нема да ти биде важно. Важно ти си, нели, интелигентен и стипса. :icon_lol:

Се надевам ништо од ова нема да ти се исполни; а за да не би се исполнило, подобро не кревај многу галама за тоа како си ти паметен, итар, ваков-таков, зошто те уверувам: постојат жени што не можат да надмудрат маж; ама не постои маж кој не може да биде надмудрен од жена. :wink:

И не реплицирај на карта „ти си феминистка“. :icon_lol:
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
Moonwhisper, ти ќе завршиш како 55 годишен ќелав чичко со мев до заби, добар мерцедес, актовка и 22 годишна цицлеста лепотица крај тебе. Ќе бидеш пресреќен зошто ебеш нешто што сите твои антички пријатели можат само да го сонуваат и што е исполнување на сите твои соништа, со таа разлика што во соништата не си морал да користиш вијагра.

Тоа што она ќе превртува очи секогаш кога не ја гледаш, што ќе и се гади од тебе, што ќе има четворица млади и способни ебачи на страна, што ќе те манипулира како сака, што ќе ги троши твоите пари и ќе те прави муле пред светот- тоа нема да ти биде важно. Важно ти си, нели, интелигентен и стипса. :icon_lol:

Се надевам ништо од ова нема да ти се исполни; а за да не би се исполнило, подобро не кревај многу галама за тоа како си ти паметен, итар, ваков-таков, зошто те уверувам: постојат жени што не можат да надмудрат маж; ама не постои маж кој не може да биде надмудрен од жена. :wink:

И не реплицирај на карта „ти си феминистка“. :icon_lol:
Баба Ванѓо..
Јас убаво си кажа.
кој сака да фане про обучена спозноруша комотно нека ми пише.
а за жена биди сигурна дека не зиам таква.. поинтересно ми е да им го срушам свето :)
за жена... хмм.. поубаво ми е да уживам у емоциите шо ќе ги делам со некоја, одколку да владеам со свето и да се досадувам со се околу мене...
тоа ти е еден, но сепак 2 различни света.

чичко хахахах чички да ти никнат на г.. :))))
Get it? a? a?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom