Споменик на Александар Македонски на плоштад Македонија?

N

n/a

Гостин
А на Букефал може уште еден?
Рецимо... пред седиштето на ДПБНЕ у центар.
И пишете на тоа таблата... ШТАЛА.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498

:blabla:



Го разбрале клетите шпиони Иљо Малешевски и сардисале ладната Меана...

..ама Иљо не ги ебал ни едните ни другите многу, ни сејмените ни кодошите...




 

Jagger

м
Член од
24 ноември 2008
Мислења
322
Поени од реакции
5
1. Самиот народ на кој ќе му дојде преку глава од реклами и перење мозок, продавање патриотизам и чукање во гради.
2. А ако тргнеме по патот на Гвујо и неговиот лјубен Ахмети кај ке идеме?
3. Многу повеќе од тебе, и на тоа се должат моите ставови.
Ако на нашиов народ му идеше преку глава на Бихаќка ке имаше масовна гробница. Повеќе од 15 години мајка ни расплакаа. Геноцид кој ја направи таа гнасотија на сопствениот народ ајде кажи да те чујам оти ти си ми некој шетан човек. Името наше многувековно кој го изгнаси. Сега за провокаци ми зборите. Саката да се виткаме ,кичми да кршиме до кога ,свиткани сме до земја , не виткаа години потераници. Нашите не виткаа. Доста е.Сега барем отпор пруживме каков таков. Споменици до небо да направиме малку е. Секоја педа од земјава Македонска споменик е.
Поздрав.
 

trance123

Не сум ПАРТИот
Член од
29 јануари 2006
Мислења
104
Поени од реакции
6
Ако на нашиов народ му идеше преку глава на Бихаќка ке имаше масовна гробница. Повеќе од 15 години мајка ни расплакаа. Геноцид кој ја направи таа гнасотија на сопствениот народ ајде кажи да те чујам оти ти си ми некој шетан човек. Името наше многувековно кој го изгнаси. Сега за провокаци ми зборите. Саката да се виткаме ,кичми да кршиме до кога ,свиткани сме до земја , не виткаа години потераници. Нашите не виткаа. Доста е.Сега барем отпор пруживме каков таков. Споменици до небо да направиме малку е. Секоја педа од земјава Македонска споменик е.
Поздрав.
На различна бранова должина сме и поинаку гледаме на работиве. Никој и никогаш не може да не смени од тоа што сме. Македонци сме и македонци ќе останеме. А тоа што последниве години живееме во вирутелен свет и само бараме непријатели надвор а никако да си погледнеме внатре е тоа ме вознимирува пријателу. Што сме ние па сите да не мразат, сите ли се против нас. истото што ни се сервира тука се сервира и во Гејлада. А сето тоа е ради пумпање на рејтинг и желба за власт. Со тоа се покриваат сите грешки, сите криминали цела погрешна политика. И ние плаќаме за тоа од сопствени џебови.
На некој не му одговара нато и еу. А знаеш зошто? Зошто тогаш нема криминален увоз на струја и перење пари. Нема купување компјѕтери по два пати, нема градење на исти сали по 3 пати, тогаш некој ќе контролира. А очигледно тука некој не сака да е контролиран него он сака да контролира.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
На различна бранова должина сме и поинаку гледаме на работиве. Никој и никогаш не може да не смени од тоа што сме. Македонци сме и македонци ќе останеме. А тоа што последниве години живееме во вирутелен свет и само бараме непријатели надвор а никако да си погледнеме внатре е тоа ме вознимирува пријателу. Што сме ние па сите да не мразат, сите ли се против нас. истото што ни се сервира тука се сервира и во Гејлада. А сето тоа е ради пумпање на рејтинг и желба за власт. Со тоа се покриваат сите грешки, сите криминали цела погрешна политика. И ние плаќаме за тоа од сопствени џебови.
На некој не му одговара нато и еу. А знаеш зошто? Зошто тогаш нема криминален увоз на струја и перење пари. Нема купување компјѕтери по два пати, нема градење на исти сали по 3 пати, тогаш некој ќе контролира. А очигледно тука некој не сака да е контролиран него он сака да контролира.
Така Е!

НАТ и ЕУ никогаш не се обиделе да ни кажат да го смениме името!

Длабоко не почитуваат, и никогаш не неуценувале!

Тоа што ние сме глупи и не сакаме да си го смениме името за да влеземе таму е друга работа.

Наместо да го смениме никаквото име и да влеземе во славното НАТО и ЕУ, кои егзистираат повеќе од 5000 години, ние тука играчки си играме.
 

trance123

Не сум ПАРТИот
Член од
29 јануари 2006
Мислења
104
Поени од реакции
6
Види мајката ЛОГИКА. Значи сите шо се во нато и еу се будали, а само ние сме паметни. И сите тие ке се распаднат и на крај ке останеме само ние на овој свет да бидеме главни. Никој ништо не знае по светов, сами ние сме тие што знаат, само историјата која ја учиме ние тука и ниту еден друг на светов е најточна и најпрецизна. Ние тука живееме во оваа оаза и ни е најубаво на цел свет. Зошто сме директни наследници на Александар кој ќе беше ли најголемиот војсководец на сите времина ако се колебаше и правеше компромиси???? :tapp: :pos2:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Види мајката ЛОГИКА. Значи сите шо се во нато и еу се будали, а само ние сме паметни. И сите тие ке се распаднат и на крај ке останеме само ние на овој свет да бидеме главни. Никој ништо не знае по светов, сами ние сме тие што знаат, само историјата која ја учиме ние тука и ниту еден друг на светов е најточна и најпрецизна. Ние тука живееме во оваа оаза и ни е најубаво на цел свет. Зошто сме директни наследници на Александар кој ќе беше ли најголемиот војсководец на сите времина ако се колебаше и правеше компромиси???? :tapp: :pos2:
На која земја членка на НАТО или на ЕУ и било барано да го смени сопственото име? Одговори ми, те молам!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Види мајката ЛОГИКА. Значи сите шо се во нато и еу се будали, а само ние сме паметни. И сите тие ке се распаднат и на крај ке останеме само ние на овој свет да бидеме главни. Никој ништо не знае по светов, сами ние сме тие што знаат, само историјата која ја учиме ние тука и ниту еден друг на светов е најточна и најпрецизна. Ние тука живееме во оваа оаза и ни е најубаво на цел свет. Зошто сме директни наследници на Александар кој ќе беше ли најголемиот војсководец на сите времина ако се колебаше и правеше компромиси???? :tapp: :pos2:
па што мислиш ти?

Како Александар го освоил светот?


- Со ВИТКАЊЕ КИЧМА.

Ете гледаш дека Зајко бил во право и дека ние сме дошле од Крапина.

Сите до еден што влегоа во НАТО и ЕУ си ги сменија имињата и идентитетите и ја заборавија историјата, за не биде провокација не за друго...

па тоа е стандарден услов:

- влегуваш во НАТО - го мењаш името
- Влегуваш во ЕУ - се бришеш самиот себеси


Така сите прават!
Не нашиве тука глумат лудило:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 август 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Јас викам да се стави споменик од Александар Македонски... Сепак тој е македонец и како што ставаме споменици насекаде од сите наши национални херои мислам дека треба и од него да ставиме...
И да ги оставиме грците самите себе да си се лажат дека он бил грк... Сепак не за џабе се вика Александар МАКЕДОНСКИ!:nenene:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
На која земја членка на НАТО или на ЕУ и било барано да го смени сопственото име? Одговори ми, те молам!
Сите си ги сменија имињата, само ние останавме немодерни и не европеизирани!

Срамота!
 

trance123

Не сум ПАРТИот
Член од
29 јануари 2006
Мислења
104
Поени од реакции
6
На која земја членка на НАТО или на ЕУ и било барано да го смени сопственото име? Одговори ми, те молам!
Ако ги прочита сите мои постови ке видиш дека никаде не спомнав дека сум за промена на име. Само сум изреволтиран од сетаа оваа негативна енергија што се создава во државав и тоа секако поттикната од власта дека нас сите не мразат дека сите се против нас дека сакаат да не видат на колена да не заебат. Сето тоа е дневна политика и се игра на картата на патриотизмот. Со самиот однос кон еу и нато направивме да ни се случува ова денес. Ако некој подолго време ги прати настаниве ќе увиди дека реторикава на надворешниот фактор е сменета во последно време. И на нив им дое преку глава да го гледаат ова што овде се случува и дека неможеме еднаш засекогаш да пораснеме и да ги поминеме овие детски болести. како што кажав и тука како и во грција Патриотизмот се користи како маска да ги скрие сите лоши работи.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ако ги прочита сите мои постови ке видиш дека никаде не спомнав дека сум за промена на име. Само сум изреволтиран од сетаа оваа негативна енергија што се создава во државав и тоа секако поттикната од власта дека нас сите не мразат дека сите се против нас дека сакаат да не видат на колена да не заебат. Сето тоа е дневна политика и се игра на картата на патриотизмот. Со самиот однос кон еу и нато направивме да ни се случува ова денес. Ако некој подолго време ги прати настаниве ќе увиди дека реторикава на надворешниот фактор е сменета во последно време. И на нив им дое преку глава да го гледаат ова што овде се случува и дека неможеме еднаш засекогаш да пораснеме и да ги поминеме овие детски болести. како што кажав и тука како и во грција Патриотизмот се користи како маска да ги скрие сите лоши работи.

Така е!

Сменето е!

ЕУ секој ден ја критикува Грција, уште малку ке ја избрка!
НАТО ке ја бомбардира, заради тоа што ни стави ВЕТО

Па како не можете да видите некои работи!?!?!?!?!?!?!?!
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
87
Поени од реакции
7
Нека се направи што е можно повисок поголем и поубав.Нека пукнат сите.Ама ич со око нема да трепнам.Не гледате дека што и да направиме ние сме тие што предизвикуваме и провоцираме.Епа нека провоцираат.Едвај чекам да го напраат да го сликаат и да биде објавен по сајтовиве во странство.
Анджек де,
да не е како онаја "големата глава" на аеродромот...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Нека има , и јас сум за споменикот на Александар, оној во Прилеп на пример ми ја исполнува душата.Барем се гради и се прави нешто во државава. И Црквата што ја планираат да ја изградат на центар, а Трифун незнам зошто се противи, демек е градоначалник па си наби комплекси дека го поседува Скопје.
Туку секаде да има споменици не само во Скопје. Јас сум најмногу за во Гевгелија,, ако не на Александар на Филип , па и името на градот да се промени во Филипи. Таму има грци многу па да му се диват на споменикот и да им раскажуваат на земјаците нивни каде биле и што виделе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom