Списанија за фотографија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.329
Поени од реакции
5.333
Refoto видов дека има во PixPlus ама тогаш уште продавницата им беше на старата локација во трговски,имаше стари броеви

Јас тоа списание го коупувам веќе неколку месеци ,има интересни корисни работи ,најмногу ми се допаѓа тоа што има рубрика каде се пријавуваат фотографии и им даваат критика, има понекогаш фотошоп обработики на слики , тестови на фотоапарати убаво опишани и тестирани

Еднаш купив и Digital Camera списание на англиски во Тобако кој беше во комплет со цд ,ама повеќе беше за преглед фотоапарати отколку за тоа како да фотографираш а цд то беше нешто за Фотошоп ама не сум видел што точно има во него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom