Списанија за фотографија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.764
Поени од реакции
4.983
Дали читате списанија за фотографија/
јас читам Refoto 250 денари е и за тие пари добиваш мнгу корисни работи ,нема што нема за фотографија,од совети до конкурси за фотографија
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469
Јас цело лето се отепав од барање на ова списание. На крај успеав, 9ти септември тргнав од Камарад во Рамстор каде што ми кажаа дека одма им се продало, потоа карши рамстор трафиката... и на крај успеав да најдам на Рекорд спроти МекДоналдс трафиките (кај што стојат таксисти).
Го разгледав набрзинка 2 пати, уште не сум седнал да читам на раат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.764
Поени од реакции
4.983
Јас цело лето се отепав од барање на ова списание. На крај успеав, 9ти септември тргнав од Камарад во Рамстор каде што ми кажаа дека одма им се продало, потоа карши рамстор трафиката... и на крај успеав да најдам на Рекорд спроти МекДоналдс трафиките (кај што стојат таксисти).
Го разгледав набрзинка 2 пати, уште не сум седнал да читам на раат.
ни јас не сум го читал на раат уште али ќе го читам ,ако некој може нека го скенира нека го стави одве пошо гледам овде многу би се интересирале за списаниево рефото а ретко го наоѓате
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469
Многу арт-ориентирано списание. Иако не сум по тој тип фотографија, се пишав да ми стигаат мејлови од нив, а богами ќе им се зачленам и во фејсбук групата.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.764
Поени од реакции
4.983
Многу арт-ориентирано списание. Иако не сум по тој тип фотографија, се пишав да ми стигаат мејлови од нив, а богами ќе им се зачленам и во фејсбук групата.
јас тоа го приметив ,немисе допаѓа толку списането

http://www.digitalfoto.mbi.hr/
и ова списане е добро ,незнам за во другиве градови во Тетово го нема
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.764
Поени од реакции
4.983
денеска го купив новиот број и е стварно подобар од предходниот:vozbud:

 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.764
Поени од реакции
4.983
Дали читате фотографскуи списанија/магазини?

Јас да ,го читам ReFoto ептен е добар има што да се научи нешто од него ,а и има и конкурси ,нонстоп пишуваат каде има изложби ...

овој е на Англиски www.blur-magazine.com и е бесплатен во PDF формат
 
B

BrunoFresh

Гостин
Колку што видов само списанија за фотографии се овие, нема ништо што да читам. Освен на страната. Или има за секоја слика посебно?
 
На врв Bottom