Софиja - импресии

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Најјака импресија од Софија ми е тоа што кога отидов во еден мотел / хостел, а предходно ми пуштија муабет дека ако сакам да плеснам некоја и да си ги нарачам во соба треба да се обратам на рецепција. Штом стасав му се обратив на рецепционерот со добар муабет и ми даде веб страна и таму имаше да си бираш, се јавуваш и ти доаѓа во соба.....каква сакаш, колку сакаш, зависи колку пари имаш да дадеш за тоа али како и да е ефтини цени беа и може секој да си приушти добра девојка за забава и дружба од тој тип. :cool:
* Не направив ништо, не плаќам за жена, само го разгледав сајтот да видам што се случува за да го проверам муабетот дали е реален.
Не ми е проверено али сигурен сум дека функционира.
Иначе градот е профи и сакам да идам да се журкам таму и да си соберам женско друштво за афтер парти во мојот мотел каде што ќе биде журката.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Гледам овде неколко луге се пожалиха,па решив да ви препорачам неколко добри ресторани со различна храна.

Raffy-ланец
http://raffydelivery.com/bg/

Bodega-ланец
http://www.bodega.bg/

Mr. Pizza-ланец
http://mrpizza.bg/

Happy-ланец
http://happy.bg/

Со сигурност можам да ви наброjaм уште многу. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Во петок ќе бидам во Софија па ме интересира кој е најдобар мол? Каде има најголем избор на адидас патики? Вака ко што гледав на нет sofia ring е најголем плус на пола саат пешки ми е од смештајот. Имате некоја препорака или да идам во софиа ринг?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
262
Поени од реакции
173
Во петок ќе бидам во Софија па ме интересира кој е најдобар мол? Каде има најголем избор на адидас патики? Вака ко што гледав на нет sofia ring е најголем плус на пола саат пешки ми е од смештајот. Имате некоја препорака или да идам во софиа ринг?
Ако ќе одиш во Софиja Ринг, пробаj и Sport Depot, на 5 минути со кола е од молот (пеш не знам, можеби 20-30?).

Наjголем избор на Адидас имаше во Adidas Originals, ама не сум одил там от 3-4 години, не знам како е сега.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
57
Поени од реакции
13
sofia outlet center blizo e do ring na kraq na carigradsko

Boulevard "Tsarigradsko shose" 92A, 1138 Sofia, Bulgaria
posle moje da se pusnesh i do The mall
Бул. Цариградско шосе 115 Софија 1784
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
5
Jако не по темата за Софиja. Денес, 22 окомври, четврток, бе пуштена делницата от Дупница до Благоевград, коja e много важна за сите кои одат на скиjене во Банско.
 

red baron

sad but true
Член од
3 ноември 2012
Мислења
960
Поени од реакции
825
Две видеа од ноќна Софија. Првото е од Националниот дворец на културата (НДК) по повод денот на националните будители

 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Катедралата

Софиjскиот универзитет Св. Климент Охридски

Дел от Jжните населби


Дворецот


Витошка
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Моментално студирам во Софија и сега сакам да се префрлам во факинг Сарајево зошто едино таму го има мојот смер.
Се обидував да се навикнам, да пробам да живеам таму. Нема шанси. Се е одвратно.
Се моча по цркви, се сере во сред парк,треба да пазиш очи да не ти украдат, повеќе просјаци од жители. Секогаш сум балансирам но за Софија не постои нешто што би можел да го издвојам како позитивно. Таква бљувотина не се наоѓа ни во најгнасните гета во Јужна Америка.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Моментално студирам во Софија и сега сакам да се префрлам во факинг Сарајево зошто едино таму го има мојот смер.
Се обидував да се навикнам, да пробам да живеам таму. Нема шанси. Се е одвратно.
Се моча по цркви, се сере во сред парк,треба да пазиш очи да не ти украдат, повеќе просјаци од жители. Секогаш сум балансирам но за Софија не постои нешто што би можел да го издвојам како позитивно. Таква бљувотина не се наоѓа ни во најгнасните гета во Јужна Америка.
Кај си се движел ти човече? Нема шанси да е олку лошо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom