Сообраќајни прекршоци и казни

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од dungeon master, 22 февруари 2006.

 1. regan21

  regan21

  Член од:
  11 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  Kaj najde da prasuvas ovde site negativno ke ti odgovorat site se pravat pravnici a nikoj pojma nema, pola se tolcnici po 30 godini od doma so nemat izlezeno i samo po forumite dremat i se sitat na tugjite nesrekji i jas pobarav mislenje site losho mi odgovorija pijan vozev 1.2 promili, 6 meseci 9 meseci ke dobijas zabrana koga otidov na sud pominav samo so opomena mi bese prv pat, zatoa turi mu kur na ovie tolcnicite.
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2019 ---
  Ete tolcnik... se nadevam deka kje se pronajdis
   
  На CUCULIGA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cyberbaze

  cyberbaze

  Член од:
  6 јули 2018
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  158
  Не дај боже некој со 1.2 промили да ти повреди член од фамилијата кој ќе биде толчникот?

  НЕ ти посакувам такво нешто, но размисли пред да пишуваш глупости.
   
  На Ilumious, Bonnie and Clyde и Krstev им се допаѓа ова.
 3. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  1.101
  Допаѓања:
  1.963
  Море акмак, шо те гледам зелен во тиквата.
  НИЕ сите толчниците шо ви пискаме тука на интернет пискаме за ваше добро ...
  тоа некој што ги пишел прописите и законите дека НЕ треба да возиш пијан (ни прв пат, ни втор пат, ни НИКОГАШ), дека не треба полна линија да се преминува, да се вози на црвено не ги пишеле за да ги крши кој ќе стигни и кај ќе стигни.

  Со тоа што некој ти купил или дал кола не значи дека ти дал дозвола со неа да одземиш туѓ човечки живот - а најчесто тоа се дешава. Генерално страдаат невини ради тиквари ко тебе.

  Крај краева, ствар на домашно воспитање е колку си одговорен за своето и за туѓото здравје бидејќи кога тргаш на пат не одговараш само за себе како единка туку треба да имаш на ум дека одговараш и за тие што ти се во кола, како и за тие кои ги претекнуваш или среќаваш од спротивен смер што идат кон тебе.

  А ти бујрум вози пак пијан. Штета што живееме во банана држава и што има судии што опростуваат оти ти било „прв пат“. Факинг опомена, свашта.

  Само враќање на воен рок за вакви шанкуриња ко тебе.
  Теле.
   
  На Gag, Наќо Скопски, Invader и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.607
  Допаѓања:
  3.146
  стапија ли во сила новите намалени казни или уште не?
   
 5. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.279
  Допаѓања:
  4.092
  да биде уше потрагично детево прави ваков прекршок месец дена по полагање
  поминал со опомена ама добро знаеме како, со врски
  не само што требаше забрана туку и да полага од ново
  судијата заслужува да го дигне на хауба овој барабава онака со пише промили сеа


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.876
  Допаѓања:
  6.516
  Нели треба детево ако употребува зборови како застанаја,возеја тогаш да пишИ и внесоја,а тој пишал внесоа.99% ве тролаТ,ве возиТ
   
  Последно уредено: 13 март 2019
 7. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  1.101
  Допаѓања:
  1.963
  И без почит кон повозрасни, па уште зема сила вреѓа, па совет до друг прекршител на законот КАКО да не ги слуша останатите кои му врескаат (за негово арно, ама то црпката нема толку капацитет да собери дека за негово арно врескаме) и на крај ќе ти дојди, како што викаш ти, ПОВТОРНО да направи некоја пиздарија - недај Боже со последици по нечиј живот (неговиот или туѓ).

  А за судиите, шта да ти причам... КАТАЉОН примери низ скопје каде возеле и пијани и дрогирани, погинале млади деца и никому ништо ради тие стоки од судии.
  Нема некој со две рала да земи да ги надени еден по еден.
  Мене дете да ми изгазат (скраја) и уште да не го опни затвор доживотно... па јебем ти закон, јебем ти држава... ќе ги нанижам сите поштено еден по еден и сам ќе се пријавам мвр. Али за пример.

  Ваквите деца и шанкуриња ко малиот се производ на едно нездраво општество, не е тој во целост виновен.... опкружувањето, родителите, итн. итн.

  Исто, тоа говедата во МВР да работеа малку повеќе на будење на свеста кај младите за последиците од вакви глупости, да ги мрднеа газињата од по канцеларии и да не се сликаа толку за на инста ќе беше попаметно... АРНО АМА....
   
  На Наќо Скопски, Gag и Bonnie and Clyde им се допаѓа ова.
 8. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.279
  Допаѓања:
  4.092
  абе мвр...
  па тој дома што треба да те васпита и да те ишамара да ти земе клучеви те подржува и брка врски за синчето не мисли па друг ке те ебава


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ilumious и Krstev им се допаѓа ова.
 9. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  268
  А како сакаше да ти одговориме бе дебил еден дебилосан? Сакаш да ти честитаме дека возеше со 1.2 промили и дека се фалеше ќе ти простеле?

  И дај ајде баш да видам пресудата дека со опомена те пуштиле за таков прекршок.

  Па уште има лице да вреѓа тука и да кажва кој имал излезено кој немал, сељачиште глупо !
   
  Наќо Скопски, Кеплер, Krstev и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. blanco

  blanco

  Член од:
  18 мај 2008
  Мислења:
  4.622
  Допаѓања:
  7.912
  Не му давај пари на тој што си му ја удрила колата, зашто лесно може и два пати да платиш. Тој може да си покрене постапка пред осигурителна компанија за штета, а и ќе добие по кажаново. Е сега тебе може да ти бараат регрес тука, ако си била пијана или си немала возачка или си возела нерегистрирана кола, но дури и да е ваква ситуацијата немаш ти работа со него за штетата. Тоа осигурителна компанија покрива, па потоа тие ќе се раскусурат со тебе.

  Инаку не може да оди само адвокатот на рочиште зашто треба да те сослушаат како обвинета.
   
  На CUCULIGA му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.866
  Допаѓања:
  2.259
  Зошто да не може?
  Го ополномоштвува адвокатот да оди во нејзино име.
   
 12. kiko666

  kiko666

  Член од:
  31 октомври 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  Zdravo decki nov sum na forumov i imam edno prasanje
  Pred nekolku meseci kaj kvantaski pazar nautro me stopira policija
  togas uste nemav polozeno.
  Sega pred eden mesec si poloziv bez problem i vozacka si zemav.
  Sega akp ima nekoj da mi kaze dali kje mi stigne nekoja cestitka ili nekoja zabrana bidejki od togas ima pominato vekje edna godina i me stopirale na dr mesto i nemalo problem
   
 13. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  268
  Каква честитка да ти стигни? Ти пишале казна?
   
 14. kiko666

  kiko666

  Член од:
  31 октомври 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  да да ми пишаа и тоа некој 400 евра
  ја мислам дека сигурно ќе стигне ама ме интересираше дали има некој со такво искуство да ми каже за колку време од прилика стигаат
   
 15. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.247
  Допаѓања:
  1.150
  Мислам дека е 400евра + 2години забрана за полагање за возачка.
   

Сподели преку: