Сончев брег

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Некое искуство некој да ми каже за Бугарија на море, поточно во Несебар и Сончев брег. Сакам да одам со кола за едно 10тина дена, па како е безбедноста за колата...има ли некакви ризици или тоа помина, има ли ризик за кражба на кола или нема. Повеќето или скоро сите хотели си имаат сопствен паркинг, но еве може ќе најдам нешто и приватно сместување, па да не ја мислам 10 дена колата :)

Ако има некој и некоја добра понуда за 4ца нека каже :)

Тука на овие 2 линка може да се најде се и сешто, човек да неможе да се одлуче во кое сместување да резервира ...

http://www.namore.info/index.php?category=19

http://www.namore.info/index.php?category=30
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
24
Поени од реакции
7
Скоро секој хотел има паркинг места, дури и малите семејни хотели. Во многу од случаите и приватните сместувања имат места. Јас не би се грижил за тоа.
Некое искуство некој да ми каже за Бугарија на море, поточно во Несебар и Сончев брег. Сакам да одам со кола за едно 10тина дена, па како е безбедноста за колата...има ли некакви ризици или тоа помина, има ли ризик за кражба на кола или нема. Повеќето или скоро сите хотели си имаат сопствен паркинг, но еве може ќе најдам нешто и приватно сместување, па да не ја мислам 10 дена колата :)

Ако има некој и некоја добра понуда за 4ца нека каже :)

Тука на овие 2 линка може да се најде се и сешто, човек да неможе да се одлуче во кое сместување да резервира ...

http://www.namore.info/index.php?category=19

http://www.namore.info/index.php?category=30
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Само за 100 евра спиење (410 ден за 8 ноќи) и пат (2600 ден повратна карта) до сончев брег дури поефтино и од Охрид. (y)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Може ли некој да ми каже за патот...во план ми е да одам до Несебар, но преку граничниот премин кај Благоевград, па после Дупница>Самоков>Ихтиман и директно на автопатот(магистралата)..Па дали патот е соодветно одбележан и дали лесно би се снашол (дали минува низ населените места и градови) за да се уклучам на автопатот. Делницата од Дупница до автопатот Тракија не ми е возена досега и затоа прашувам.

Еве ја поточно дестинацијата .
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Се зависи от коj град си во РМ,но този маршрут на мапата коja гледам не ти го препорачувам.
За квалитет на патиштата можеш да видиш овде
http://dev.ivanatora.info/roads/
Самоков>Ихтиман е многу лош пат.
Препорачувам ти да минеш преку Софиja и оттамо на автопатот почти до Jaмбол, нема автопат до Карнобат и после после пак на автопатот.

Значи тргнувам од Кавадарци и по блиску би ми било преку таа маршута, но изгледа ќе си одам преку Софија и директно на автопатот целото време ќе си бидам...вака гледам преку делот од Дупница до Ихтиман е целосно планински дел и по бавно ќе биде патувањето, а и патот велиш дека е лош, така да ќе биде преку граничниот премин кај Крива Паланка и директно преку Софија. Инаку тој пат сум го одел 4 години, студирав во Софија и го знам тој дел.

Кажи ми само нешто, може брзо и лесно да се најде сместување, кое време да бидам во Несебар за полесно да се снајдам за сместување...според мој план, планирам да бидам таму некаде 6-7-8 утрото. И имаш ли некое апартманче, хотел или вила да препорачаш.

Инаку тргнувам утре накај 19-20 часот.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Значи тргнувам од Кавадарци и по блиску би ми било преку таа маршута, но изгледа ќе си одам преку Софија и директно на автопатот целото време ќе си бидам...вака гледам преку делот од Дупница до Ихтиман е целосно планински дел и по бавно ќе биде патувањето, а и патот велиш дека е лош, така да ќе биде преку граничниот премин кај Крива Паланка и директно преку Софија. Инаку тој пат сум го одел 4 години, студирав во Софија и го знам тој дел.

Кажи ми само нешто, може брзо и лесно да се најде сместување, кое време да бидам во Несебар за полесно да се снајдам за сместување...според мој план, планирам да бидам таму некаде 6-7-8 утрото. И имаш ли некое апартманче, хотел или вила да препорачаш.

Инаку тргнувам утре накај 19-20 часот.
Има луге,кои прашат дали барате смештаj. Се зависи што барате и за каква цена, но отприлика 6-7 евра на човек. Ако решите да сте во сатриот град, обавезно прашаjте за паркинг место дали имат. На граничниот премин ке треба да си купиш винетка. Сам треба да прецениш дали за 1 недела или за 1 месец. Препорачувам ти да си купиш за 1 недела от граничниот премин, а ако останеш повеке от една недела си купи нова от бензиските пумпи или от поштите - по-евтини са. Винетката треба да ja залепиш на предниот джам на колата от десно и да чуваш сметката коjа ке ти дадат. При проверка от полициja можат да ти ги побарат. На многу места веке е ставена видео контрола, внимаваj. По автопат максималната брзина веке е 140 км/ч.
Турстите,кои пушат и идат во БГ е убаво да знаат,дека имат право да внесат само 2 пакета цигари.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Значи тргнувам од Кавадарци и по блиску би ми било преку таа маршута, но изгледа ќе си одам преку Софија и директно на автопатот целото време ќе си бидам...вака гледам преку делот од Дупница до Ихтиман е целосно планински дел и по бавно ќе биде патувањето, а и патот велиш дека е лош, така да ќе биде преку граничниот премин кај Крива Паланка и директно преку Софија. Инаку тој пат сум го одел 4 години, студирав во Софија и го знам тој дел.

Кажи ми само нешто, може брзо и лесно да се најде сместување, кое време да бидам во Несебар за полесно да се снајдам за сместување...според мој план, планирам да бидам таму некаде 6-7-8 утрото. И имаш ли некое апартманче, хотел или вила да препорачаш.

Инаку тргнувам утре накај 19-20 часот.
Друже шпиц на сезона е и тешко дека како што вика пријателов од Бугарија дека ќе те прашуваат за смештај.Јас една година се зафркнав така отидов во шпиц без резервирано негде 28-29 јули 4 саати барав смештај и најдов на 20 минути одење до Сончев Брег тоа ти кажувам почетокот на плажата,а сигурно ќе сакаш некогаш и повнатре да отидеш,и не е малку ако одиш двапати на плажа сабајле и поручек.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
предлог место за посетување во сани бич..........а лудогорец........? несебар.....некој предлог ресторан и знаменитости......а?:D
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ако некоj бара кампинги може да види овде. Има и за морето, има и за централните части.
http://camping.bg
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
кажете некоjа агенциjа што вози до несебар/сончев брег :)
 
Член од
12 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
72
Минатите 2 недели ги поминав низ Бугарија, што на планина(Банско) и поголем дел од времето бев на море, конкретно во Св.Влас. Имам само најдобри зборови. Банско поминав феноменално, од секој аспект. Имав одено само на зима но на лето било право откровение! Апсолутен мир за разлика од на зима и рај за оној кој е љубител на планините, трекингот итн.
Морето...требаше да одам на Златните песоци но заради катастрофалниот хотел(кој сам си го одбрав преку booking.com водејќи се по девизата - ај поефтино)`Magnolia sun and spa` кој конкретно се наоѓа во квартал Чајка и е најлошото нешто што го имам видено а е крстено дека е all inclusive. Да не замарам со Fawlty Towers ама морам да предупредам за хоророт...После тоа заминав да барам сместување на своја рака на Златните песоци и Албена но се беше полно или беше нереално скапо за тоа што се нуди(посебно во тој поглед се разочарав од Албена) тргнав накај Несебар и после неуспешно барање сместување во Бјала и Обзор конечно имав среќа да `налетам` на феноменален хотел и да се скрасам таму. Поминавме опуштено, со цени кои ни се апсолутно приуштиви за одмор со сите нишани, морето не е ни Јадран ни Егеј но какво е такво е море е. Се на се ок, но ако бараш убаво чисто море(значи море, не убави плажи, плажите се средени морето е малку скокотливо), побарај го на друго место, не на Црно Море.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Сум одела неколку години под ред и би одела пак. Морето не е баш за пофалба, ама има многу други добри страни...плажите според мене се едни од најсредените и најчистите што ги имм видено, хотелите исто така(барем оние каде што сум била), љубезноста и гостопримливоста неможам да ги оспорам, ноќниот живот е лудница, па и тоа е преблаг збор. Јас лично ја препорачувам Бугарија за летен одмор, нормално зависи и кој што бара...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
како се движат цените за престој овде ??
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Какво е морето/плажата во Несебар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom