Сонови, толкување на сонови

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
EJ LUGE PLSSSSS DA MI KAZITE SO ZNACIT SONOV: JA VIDOV DRUGARKAMI KAKO BILA AMERIKA I POKRAJ NEJZINATA KUKA IMALO REKA I POST I TAA PADNALA OD MOSTOT VO REKATA
PS: ZA 1 MESEC TAA SE PRESELVIT AMERIKA
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ah, uste eden. Oblecen sum vo tesni farmerki, a nekoj me goni... bidejki farmerkite mi se tesni, nikako ne mozam da mu izbegam ... Sto bi trebalo toa da znaci?
 
Член од
23 мај 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
Satelit напиша:
ne e ubo toa sto si se oblekla vo fustanov taka mi rece zenava postara sto dojde sega na kafe.t.e vo bel fustan.
A moze li da mi kazes potocno sto znaci?Ti rece sto e toa?
 
С

Сатори

Гостин
Сонував како маж ја изневерува својата жена...
И + ме немаше мене во сонот? :toe:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
ja znam deka toa sto si go sonuval mislam na znacenjeto ako se sluci do 12 casot napladne ok!!! ako ne posle toa ne vazi ......ko da ne si sonuval, neznam kolku e vistina :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
јас сонував дека играм карти (популарната битолса игра бељот) и редовно ми идеа карти само за победување. Што би можело да значи тоа?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
kukli4ka напиша:
Jas sonuvav kako sum bila oblecena vo nevestinski fustan cela vo belo sto znaci toa dali znae nekoj?
Ke imas maki,brigi.


rock-kate...
Na drugarkati nema nisto da i se sluci.Barem tvojot son ne se odnesuva za toa.Toa sto go sonuvame se odnesuva samo na nas.
Imas mnogu grizi koi se obiduvas da gi zakopas dlaboko,no sepak ke mora da se soocis so niv zasto izleguvaat na povrsina.Od tebe zavisi dali ke gi nadmines problemite ili ke se rabzbolis od taga.

Potato
Ke se custvuvat prijatno vo tvoe drustvo.

Лејди Сатори
Nesreka.Nesto ke ti ostavi dlabok beleg na dusata.

Dzish
Vnimavaj.Ti spremat zamka
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
vcera uzasno bez razocarana i isplasena vo sonot,znam deka sekoj so go sretnav od drugarite mi rece deka me mrazi i pocna da mi se zakanuva.isto taka i placev nenormalno,dodekas site okolu mene se smeeja zadovolno.sto li e toa?
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
мене тато ми стави пасс на компјутерот и цела вечер се мачев да го откријам и не можев и после то сонвев дека исто сум се изнамачила да го откријам и ко сум го открила сум се израдвала и сум му рекла на тато „еее глеаш дека од мене не мојш да скриеш” и сум му напрајла вака .!. :pos:
и сеа?
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
rock-kate напиша:
EJ LUGE PLSSSSS DA MI KAZITE SO ZNACIT SONOV: JA VIDOV DRUGARKAMI KAKO BILA AMERIKA I POKRAJ NEJZINATA KUKA IMALO REKA I POST I TAA PADNALA OD MOSTOT VO REKATA
PS: ZA 1 MESEC TAA SE PRESELVIT AMERIKA
am aj be more greota sum...kazete ova so znacit :toe::toe::toe:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pak jas :)... Sonuvav deka sum vo uciliste na cas po fizicko i igram odbojka so edna devojka koja mi e skolska.... ( ponekogas igram odbojka so nejze na casovite po fizicko, da ne ima nekakva povrzanost ) ?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
rich_bitch1 напиша:
vcera uzasno bez razocarana i isplasena vo sonot,znam deka sekoj so go sretnav od drugarite mi rece deka me mrazi i pocna da mi se zakanuva.isto taka i placev nenormalno,dodekas site okolu mene se smeeja zadovolno.sto li e toa?

Placenje i nerviranje na son znaci deka ke se raduvas.ZNci nema otreba za grizi tuku samo za radost.

Potato
Nesto neocekuvano ke ti se sluci.
 
С

Сатори

Гостин
Твити, злато, сонував како еден мој другар со кој сега не сум во добри односи, но пред тоа бевме најдобри другари, излегува од касарна.
Јас таму живеам и како излегувал со некој војник така ми викал нешто, ама ништо не сум можела да го разберам...:toe:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
сонвав како да сум влегла во некоја пештера во која имало двајца мртовци, од кои иако се згрозив не бев претерано исплашена после излегувањето.во пештерата влегов сама а надвор од неа ме чекаше друштвото.чуден сон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom