Сонови, толкување на сонови

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Здраво сакам да прашам доколку некој знае што значи да сонуваш река со матна вода сегде различно излегува па сакам да прашам дали знае некој да протолкува ?
... нема различно излегува, матна вода значи потешкотија или некој моментален проблем кој не можеш да го решиш поради секојдневни препреки, кога ќе се разбистри таа вода проблемот ќе се реши!
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Starite rekle: Matna voda ne gazi! Taka da, ne e na arno
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.544
Синоќа сонував син слон од илјада тони и двесте милиони долари во кеса и бела смеса.
Синоќа не' сонував мене и Мадона во стаклен кондом и Била ја свири песна на мирот на саксофон.
 
Член од
12 ноември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Вака сега денес сонував како ми починале родителите и најдобријот пријател (пријателот и јас сме 16години, мајка ми 38 и татко ми 41) сонував како сме оделе негде јас и една пријателка таму имало прослава и таму бил мојот најдобар пријател со своите пријатели кој се забавувале потоа јас требало да одам на некое место со воз. Кога сум се вратила повторно после 2 дена со воз и кога сум излегла од возот пријателката ме чекаше на железничката, но некако не беше расположена, ја прашав што и е таа не ми одговори. Потоа сме отишле да седнеме на едно место, но на тоа место биле закачени 5микролози од кој на 3 биле мојот пријател и моите родители, кога го видов тоа почнав да викам и да плачам на микролозите пишуваше дека мојот пријател и мајка ми починале на 25ти а татко ми на 26ти (не се сеќавам на месецот и годината) потоа сум отишла дома и таму беа баба ми и дедо ми, баба ми пробуваше да ме смири а јас во тој момент во себе се прашував “дали јас и мојот помал брат одтанавме сираци”, незнам како но само знам дека сум дознала дека мајка ми починала бидејќи воз ја прегазил. Потоа отидов кај пријателот дома таму беа неговите родители и неговата сестра силно ја гушнав мајка му и почнав да плачам а таа одговори “веќе знаеш”. Ми беше многу тешко и осеќав голема болка во мене и во тој момент се разбудив.
Дали некој знае што треба ова да значи ?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.544
Микролози се некои микро некролози или?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Вака сега денес сонував како ми починале родителите и најдобријот пријател (пријателот и јас сме 16години, мајка ми 38 и татко ми 41) сонував како сме оделе негде јас и една пријателка таму имало прослава и таму бил мојот најдобар пријател со своите пријатели кој се забавувале потоа јас требало да одам на некое место со воз. Кога сум се вратила повторно после 2 дена со воз и кога сум излегла од возот пријателката ме чекаше на железничката, но некако не беше расположена, ја прашав што и е таа не ми одговори. Потоа сме отишле да седнеме на едно место, но на тоа место биле закачени 5микролози од кој на 3 биле мојот пријател и моите родители, кога го видов тоа почнав да викам и да плачам на микролозите пишуваше дека мојот пријател и мајка ми починале на 25ти а татко ми на 26ти (не се сеќавам на месецот и годината) потоа сум отишла дома и таму беа баба ми и дедо ми, баба ми пробуваше да ме смири а јас во тој момент во себе се прашував “дали јас и мојот помал брат одтанавме сираци”, незнам како но само знам дека сум дознала дека мајка ми починала бидејќи воз ја прегазил. Потоа отидов кај пријателот дома таму беа неговите родители и неговата сестра силно ја гушнав мајка му и почнав да плачам а таа одговори “веќе знаеш”. Ми беше многу тешко и осеќав голема болка во мене и во тој момент се разбудив.
Дали некој знае што треба ова да значи ?
1699786080230.png
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.327
Поени од реакции
2.176
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Може линк од соновникот?:)
Автоматски споено мислење:

Првпат сонувам храна, сонував крофни ама неможам да најдам толкување во соновник
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Сонував како сум избегала од факс. од испит на еден проф....со една девојка која не ја познавам..по патот најдов една чешма мала со убава бистра вода се напив од неа ...а девојката ме брзаше велеше побрзај ќе не фатат и таа не се напи...и потоа пак наидовме на едни дрвја таа скина јаболко а јас круша или дуња беше ....и пак продолживме по патот ....потоа не се сеќавам шо бидна.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.327
Поени од реакции
2.176
Сонував како сум избегала од факс. од испит на еден проф....со една девојка која не ја познавам..по патот најдов една чешма мала со убава бистра вода се напив од неа ...а девојката ме брзаше велеше побрзај ќе не фатат и таа не се напи...и потоа пак наидовме на едни дрвја таа скина јаболко а јас круша или дуња беше ....и пак продолживме по патот ....потоа не се сеќавам шо бидна.
Убаво е бистра вода, матна е лошо.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Убаво е бистра вода, матна е лошо.
Не ја познавам девојката јас се напив таа не...
Што убаво би можело да биде ..
И потоа таа јаболка си скина а јас круша ..а иначе имаше дрвја со овошки по патот.
Дали чешмичката со вода е за мене убаво или за некој друг .
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Не ја познавам девојката јас се напив таа не...
Што убаво би можело да биде ..
И потоа таа јаболка си скина а јас круша ..а иначе имаше дрвја со овошки по патот.
Дали чешмичката со вода е за мене убаво или за некој друг .
Пиши го сонот и прочитај си објаснување...ете ти линк погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom