Сонови, толкување на сонови

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
Zdravo,vecerta koga bese ivanden aonuvav cuden son.Nekoi natprirodni sili vo mojata kuka,duva silen vetar vo kukata,vratite zatvoreni,ne mozam da otvoram ni vrata ni prozor,a vo sobata nema nikoj samo jas.gledam preku prozor temna nok,nevreme veter.i zdogleduvam figuri lugje obleceni vo crni mantili so crni kapuljaci na glava,naredeni vo redovi kako piramida.idat nakaj mojata kuka.jas gi gledam i si pomisluvam sto baraat ovie,koi se sigurno se za loso.i se razbudiv.inace sin mi se vika ivan ima 5 god i denta imavme gosti i se bese ok.preplasena sum od sonot sigurno e nesto loso????
Ќе врне
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Zdravo,vecerta koga bese ivanden aonuvav cuden son.Nekoi natprirodni sili vo mojata kuka,duva silen vetar vo kukata,vratite zatvoreni,ne mozam da otvoram ni vrata ni prozor,a vo sobata nema nikoj samo jas.gledam preku prozor temna nok,nevreme veter.i zdogleduvam figuri lugje obleceni vo crni mantili so crni kapuljaci na glava,naredeni vo redovi kako piramida.idat nakaj mojata kuka.jas gi gledam i si pomisluvam sto baraat ovie,koi se sigurno se za loso.i se razbudiv.inace sin mi se vika ivan ima 5 god i denta imavme gosti i se bese ok.preplasena sum od sonot sigurno e nesto loso????
gostite ti nosat mnogu negativna energija, ti donele vsusnost...samo posledicite bas i gi nema, ostanuva da vidis, nemas pricina za strav, minlivo e seto toa...
 

hypoterrian

Young Free Thinker
Член од
12 јуни 2016
Мислења
162
Поени од реакции
49
Вчера имав сон каде знаев дека сонувам ама беше толку реално и реалистично но и малку чуден(time travel, dimension hop, zombie apocalypse etc etc). Но кон средината на сонот се мував со некоја но чудното е тоа што некако чувствував дека се мував. Што од ова о,о?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Вчера имав сон каде бев на многу интересни места од ТВ серии и филмови што ги гледав вчера но во текот на средината памтам дека се мував со некоја и тоа толку беше реалистично на начин кој дури и чувствував. Што од ова о,о?
Изгледа толку многу ти се допаднал филмот што ти влегол во потсвеста. Соништата се нашите желби, така да ако ти се допаднала актерката многу можно е да имаш ваков сон. Слично сум сонувала и јас.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Вчера имав сон каде знаев дека сонувам ама беше толку реално и реалистично но и малку чуден(time travel, dimension hop, zombie apocalypse etc etc). Но кон средината на сонот се мував со некоја но чудното е тоа што некако чувствував дека се мував. Што од ова о,о?
Pa custvata se custva. Setilata funkcioniraat i vo sonot. Koga spieme i ne sme svesni za fizickoto telo, togas go iskusuvame astralnoto telo ili duho kako so obicno vikame.
Ustvari nie go iskusuvame svetot i nestata so astralnoto telo koe e kako zracenje na fizickoto.....
Znaci vo sonot custvuvame se, a posebno u momentite koga sme svesni deka sonuvame togaj i custvata ni se epten kako fizicki da se.
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Две вечери,едно по друго,го сонувам татко ми:(
Дали сака нешто да ми порачи,или да ме предупреди:unsure:
Не се сеќавам што ми кажуваше:unsure:
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Две вечери,едно по друго,го сонувам татко ми:(
Дали сака нешто да ми порачи,или да ме предупреди:unsure:
Не се сеќавам што ми кажуваше:unsure:
Živ li e?
Inaku i tetka mi mi reče deka vo ovoj period od godinata se sonuvaat mrtvite iako jas ne veruvam vo toa. Ubavo e da gi za pišuvaš sonovite i da gi sporeduvaš, preku zapišuvanje sama ke doagaš do svoj podobri idei.

Sent from my C2000 using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Živ li e?
Inaku i tetka mi mi reče deka vo ovoj period od godinata se sonuvaat mrtvite iako jas ne veruvam vo toa. Ubavo e da gi za pišuvaš sonovite i da gi sporeduvaš, preku zapišuvanje sama ke doagaš do svoj podobri idei.

Sent from my C2000 using Tapatalk
За жал не е жив:(
Многу ретко го сонувам.Пред 8 години,кога почина,па сега:(
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Подсвеста ти кажува дека треба да муваш нешто.
Thank me later..
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Најголемиот страв сум го сонувала...
Значи од стрели имам уплав не знам што од кај како битно сонував широко поле како бегам ме бркаат многу луѓе со стрели на коњи...овој сон ми е од пред неколку години ама толку јасно го памтам тоа ужас...

п.с не проверувам значења на сонови а ниту пак нешто многу верувам иако знам за одредени работи чисто од слушања од постари..
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Најголемиот страв сум го сонувала...
Значи од стрели имам уплав не знам што од кај како битно сонував широко поле како бегам ме бркаат многу луѓе со стрели на коњи...овој сон ми е од пред неколку години ама толку јасно го памтам тоа ужас...

п.с не проверувам значења на сонови а ниту пак нешто многу верувам иако знам за одредени работи чисто од слушања од постари..
Memories from the past life?

Sent from my C2000 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom