Сонови, толкување на сонови

Член од
19 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Знам дека сонов има лошо значење и целата сум во солзи моментално, но сонував сабајлево и велат дека не се остварувале на четврток,
Ми паднал предниот десен заб но не ме болело воопшто и сум влегла во дневна и сум почнала да плачам '' како ќе искочам, мора нов да ставиме '' тоа сум го зборела на мајка ми и брат ми,, но како сеуште забот не ми бил целосно паднат уште во непцето имало останато нешто.
 
P

parvati

Гостин
Знам дека сонов има лошо значење и целата сум во солзи моментално, но сонував сабајлево и велат дека не се остварувале на четврток,
Ми паднал предниот десен заб но не ме болело воопшто и сум влегла во дневна и сум почнала да плачам '' како ќе искочам, мора нов да ставиме '' тоа сум го зборела на мајка ми и брат ми,, но како сеуште забот не ми бил целосно паднат уште во непцето имало останато нешто.
Ич да не ти чуе, а и тија што ти збориф дали се фаќа сн или не у четфртак или фторник, уши да ти изедеф : )))
За зуб и ја сам чуја, ама нели колко људи смо на сфет и колко мноо сфакодневно се с'нуе сфашта, чиста коинциденција е кд некој с'нуе овакфо нешто и да му умре некој близак. Такој да овој се десило некад случајно и одма се вади муабет дека е тачно.Не е тачно ич.И ја сам с'нуваја и одма ми текна на тој, али после тој викам што ме боли кур за с'нови и не ни мислу на тој и не се ни деси ништо. Такој да бабине дАветине ги има на кило.Избриши сузе драга : ) Пушти си ведру музику и не му мисли мноо.Или па читај гу Ану Карењину, толко е голема што ке забраиш и на зуби и на с'нови : )))
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Буквално ова памтам дека го сонував, татко ми ме покриваше и ме разбуди ....

Ени суџешчнс ?
 
P

parvati

Гостин
Буквално ова памтам дека го сонував, татко ми ме покриваше и ме разбуди ....

Ени суџешчнс ?
Вади ги тија розеви срцесоидни научаре црне кд ке проваѓаш пешачки, ама пројди на косо, дијагонално, исто како у сн
Прати ги знаци само, они ке те одведеф до скриено богатстфо
И помалце се умочкуј у гаќе кд спиеш,такој нема да привлачаш посетители у тфоју собу и ке нема кој да те буди и покрива.Можда ке ти смрне дунде зшто си откриена и мокра,ама па ке дојдеш до праф пут до скриено богатстфо кое според слику се крие одма зад аголот од улиците на брестовите,шумовите и буковите кубици дрва
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Вади ги тија розеви срцесоидни научаре црне кд ке проваѓаш пешачки, ама пројди на косо, дијагонално, исто како у сн
Прати ги знаци само, они ке те одведеф до скриено богатстфо
И помалце се умочкуј у гаќе кд спиеш,такој нема да привлачаш посетители у тфоју собу и ке нема кој да те буди и покрива.Можда ке ти смрне дунде зшто си откриена и мокра,ама па ке дојдеш до праф пут до скриено богатстфо кое според слику се крие одма зад аголот од улиците на брестовите,шумовите и буковите кубици дрва
Ама сериозен/на сум.
 
Член од
19 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ич да не ти чуе, а и тија што ти збориф дали се фаќа сн или не у четфртак или фторник, уши да ти изедеф : )))
За зуб и ја сам чуја, ама нели колко људи смо на сфет и колко мноо сфакодневно се с'нуе сфашта, чиста коинциденција е кд некој с'нуе овакфо нешто и да му умре некој близак. Такој да овој се десило некад случајно и одма се вади муабет дека е тачно.Не е тачно ич.И ја сам с'нуваја и одма ми текна на тој, али после тој викам што ме боли кур за с'нови и не ни мислу на тој и не се ни деси ништо. Такој да бабине дАветине ги има на кило.Избриши сузе драга : ) Пушти си ведру музику и не му мисли мноо.Или па читај гу Ану Карењину, толко е голема што ке забраиш и на зуби и на с'нови : )))


ти благодарам , колку толку ми даде позитивна енергија, се надевам дека нема да се исполни и ќе биде само еден лош сон .. затоа што никој не заслужува да ги изгуби своите најблиски.
 
S

StormRage

Гостин
Еве нешто од сношти...
Се наоѓам пред врата, темно место... искрено многу познато, не сум сигурен дали беше тоа ама гадно потсеќаше... ја отварам вратата, подрум, гаражи од зграда... и шетам наоколу, го гледам моето тело на бесилка каде виси. И нормално шок, ми се појавува една личност со која не сме се виделе некое време. Ми вика јас го направив ова. И црн екран и следно нешто гледам како јас сум на иста висина со моето тело, се давам т.е. и на мене има бесилка. А овој другиот јас, отвора очи...
И следно нешто се акнав во креветот на сестра ми (пошо нели на спрат е) кога се разбудив. :D

anyone?
ја иначе уште се мислам што кој к*рац беше ова... некој ќе го протолкува или да продолжам да се мислам ? :D
 

Semiramida

A prayer for the wild at heart kept in cages
Член од
27 јули 2013
Мислења
97
Поени од реакции
120
Знам дека сонов има лошо значење и целата сум во солзи моментално, но сонував сабајлево и велат дека не се остварувале на четврток,
Ми паднал предниот десен заб но не ме болело воопшто и сум влегла во дневна и сум почнала да плачам '' како ќе искочам, мора нов да ставиме '' тоа сум го зборела на мајка ми и брат ми,, но како сеуште забот не ми бил целосно паднат уште во непцето имало останато нешто.
Јас не верувам целосно во овие работи, иако некогаш ми се оствариле соновите.Ама ова со забов не е воопшто страшно јас многу пати сум сонувала и како ми паднале и како си ги вадам па ништо не се случило , без паника.
--- надополнето: 16 јануари 2014 во 23:55 ---
ја иначе уште се мислам што кој к*рац беше ова... некој ќе го протолкува или да продолжам да се мислам ? :D
Ауу ова истрипано ептен како во некој забеган надреалистичен филм случка.А мртва/мртов се виде во сонот обесен/а?Зашто смрт во сон е продолжување на животот.Тоа мислам дека значи.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
68
Поени од реакции
36
мене соништата ми се исклучиво во боја,на татко ми исклучиво црно- бели, на мајка ми кога како,што ќе кажете на ова ?:D Во каква боја се вашите сништа?
 
S

StormRage

Гостин
Јас не верувам целосно во овие работи, иако некогаш ми се оствариле соновите.Ама ова со забов не е воопшто страшно јас многу пати сум сонувала и како ми паднале и како си ги вадам па ништо не се случило , без паника.
--- надополнето: 16 јануари 2014 во 23:55 ---


Ауу ова истрипано ептен како во некој забеган надреалистичен филм случка.А мртва/мртов се виде во сонот обесен/а?Зашто смрт во сон е продолжување на животот.Тоа мислам дека значи.

На почетокот мртов беше ама после ми отвори очи... али двајцата јас, висевме на бесилки...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Можеби се чувствуваш виновна за нешто или пак едноставно си вљубеник во хоророт
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 15:03 ---


Ми се има случено да сонувам темен ходник и кога и да го сонувам пак се наоѓам се подоле и подоле и никако да стигнам до крај

Мене ми се има случено да сонувам ист сон прво 2-3 дена по ред после истиот со по неколку месеци разлика за на крај да го имам истиот сон и по неколку години. Ама ист до детаљ...
Често ми се случува да сонувам емоции и многу е откачено ако случајно се разбудиш без да се сеќаваш на сонот ама чувството останало. Порано многу често ми се случуваше sleeping paralizes само после последното искуство решив да направам се за да го избегнувам тоа :(
за боите мислам дека женските сонуваат во боја машките црно бело, или барем во поголемите случаи.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Nessa strikes again....
Кај баба ми во куќа (баба почина пред една година), се зезаме нешто со дечко ми и ме навалува на трпезариската маса и се мести позади :sneaky:. Само што почнавме влегува баба ми :icon_lol: беше облечена во тегет костимче со бели цветови во главата и само искоментира: Аааа се „сакате“ ли?? низ насмевка. А ние двајца со симнати гаќи се смрзнавме пред неа ... :pos:
Very awkward :unsure:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Несич, јас мислам баба ти, ти дала благослов. :D
Поима немам од толкување сонови, ама јас вакво нешто да сонувам, вака ќе си се тешам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom