Сонови, толкување на сонови

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Па со ова до некаде и чуствара се ограничени како што кажуваш ти .Ако се заљубиш премногу или уплашиш премногу може да дојде до тие демони да те напаѓаат и да ти ставаат мисли во главата :) .Сепак ја не верувам во демони ,ангели итн работи .Како може да бидеш од нешто нападнат некој да се храни од тебе ,а да немаш никаква замисла за тоа ни како изгледа и дали постои ? Возможно е ова ?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
точно е дека во моменти на досада ти доаѓа сешто на ум ,меѓутоа ,ако често ти доаѓаат мисли поврзани со сексот,сексуални содржини, тогаш тие мисли не се твои ,некој ги ствара и ги турка во твојата глава ,е тука доаѓа до израз она што го спомнав,волјата и карактерот,дали ке ги следиме тие мисли и ке се движиме во насоката која ни ја посочуваат или ке ги исконтролираме и ке се обидеме да створиме сопствени мисли ,креативни и автентични...најголем дел од луѓето оди по линијата на најслаб отпор(всушност и општеството и стилот на живеење не учат на тоа) ке ви дадам се што барате само оставете ме на мира ... ја трошиш(губиш) сексуалната енергија,ако си имал вишок тогаш се ствара баланс,ако не тогаш немаш енергија се осеќаш исцрпено ,може и да чувствуваш слабост и болка во одредени делови на телото ... и после навидум се е во ред(тие ја имаат својата храна,ти го имаш својот мир) се до следниот пат,додека организмот да акумулира доволно количество енергија за да бидеш привлечен за нив....
.. во моменти на досада сешто ни доаѓа и проаѓа низ глава,ама колку од тоа е конструктивно и не води во насока да се градиме и добиеме нешто повеќе,а колку од тоа е деструктивно и не води во на сока да губиме и да се деградираме и ослабнеме? колку од тие мисли и кои се наши а кои не се ... ? мислата настанува осум секунди пред да дојде во нашиот мозок,во петодимензионалната структура на нашето ментално тело(мислењето е ментален процес) од тука се спошта преку емоционалното(астрално)тело кое е четвртодимензионална структура и тука може сешто да ја пресретне и изврти таа мисла,или да ни се подметне друга ...јаките емоции знаат често и да го блокирааат процесот на размислување(разумно) па често луѓето викаат дека разумот не го слуша срцето или обратно , на пример кога некој премногу се заљубил или кога се преплашил па не реагира разумно,тогаш астралното го блокира менталното тело и немаме свесно размислување туку сме водени од емоциите.... и после астралното тело преку нервните завршетоци мислата допира до физичкиот мозок и ние биднуваме "свесни" за она што мислиме...
Метатрон, а како да се спречат овие астрални паразити да ти ја исцицат сексуалната енергија? Како да не им дозволиме да не се хранат со неа и да не ни ги окупираат мислите?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
сексуалната енергија е една од најсилните енергии ко ги имаме во телото , ако не и најсилната . Таа ја претставува Божествената сила на стварањето во нашето тело. Божествената сила на стварањето се манифестира во првиот циклус од седум години и вториот циклус во главата на детето,таа сила го ствара и развива мозокот и интелигенцијата кај човекот. После четиринаест години таа сила се спушта долу ,во половите органи и почнува пубертетот. Заради тоа имаме суперинтелигентни деца во основно ,кои во средно се губат или паѓаат толку ниско и не можеме да ги препознаеме,тоа се должи на ниските страсти и емоции и залудното трошење на оваа сила која веќе ја немаат таму каде била . Оваа енергија обично останува тука се до остарување на физичкото тело ,или физичката смрт. Наша задача треба да биде да ја вратиме назад во главата или да и овозможиме да кружи низ телото. Замислете ја само силата на оваа енергија ,моментите на екстаза и оргазам, таа ствара нов живот,ја собира енергијата од целиот универзум и донесува нов живот ,замислете кога би можеле таа сила да ја дадете на самите себе ,односно на своето тело, регенерацијата на клетките ,обновувањето и ..... нема потреба да пишувам за ова ,ке се вратам на прашањето
- како би можело да се спречи сето ова ,?кога луѓето би биле свесни за сето ова би било многу полесно, ама за жал ,како и за многу други работи не се доволно свесни или не сакаат да се замараат зашто имаат други "побитни" или "попаметни"работи . Самиот факт дека знаеме за постоењето и делувањето на овие астрални паразити ја покачува нашата свесност и нашата вибрација и им ја отежнува работата, знаењето е лек за се (ама вистинското знаење) . Значи повишувањето на вибрацијата на енергетското тело ги спречува ниските астрални ентитети да допрат до нас, за нив кога сме во состојба на повишена свест сме невидливи. Кажав дека свесноста за тие работи и знаењето ја повишуваат енергетската вибрација во однос на оваа појава, се што преостанува е да ја употребиме силата на волјата и да им се спротивставиме,или да ги отстраниме или скршнеме од нас овие ниски енергетски токови. Ако сме свесни за она што мислиме ,во секое време можеме да се запрашаме дали е ова наша мисла или некоја туѓа залутана,или пак некој ни подментнува нешто против наша волја . Сексот е во ред , ама кога ние тоа навистина го сакаме или имаме потреба од тоа ,значи кога е по наша сопствена волја . Посматрањето на своите мисли и присуството во сегашноста исто така драстично ја повишуваат енергетската вибрација на нашето тело. Кога ги посматраме мислите (без да ги следиме,едноставно се појават и ги пропуштиме низ нас да си одат,без да се вржуваме за нив) и кога сме свесни за она што го мислиме и што влегува и излегува од нашата глава ,тогаш многу лесно може да препознаеме кога туѓа мисла не напаѓа без разлика со што е поврзана,ја гледаме како крадец кога влезе во туѓа куќа, а кога крадецот примети дека е фатен или виден, што се случува? веднаш бега ... се повлекува...
Сето ова и уште многу техники помагаат во повишување на свесноста и енергетската вибрација ,она што е тешко е да се одржи состојбата на повишена вибрација подолго време,опкружени сме и оптеретени со безброј непотребни работи и обврски кои во секој момент можат да не "спуштат" на "нормално" ниво и со тоа да не направат подложни на напади од секаков вид. Она што може (и вреди) да се направи според мене(од искуство) е да се трудиме секогаш кога можеме и онолку колку можеме ,да не се откажуваме и секогаш досадата да ја скренеме во позитивниот ток и да се градиме себеси,затоа што после некој период на обиди ,успеси и падови,сепак оваа повишена свесност станува наша секојдневна нормална свесност и наш начин на функционирање ,којшто не прави многу повеќе од она што некогаш сме биле ...
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
сексуалната енергија е една од најсилните енергии ко ги имаме во телото , ако не и најсилната . Таа ја претставува Божествената сила на стварањето во нашето тело. Божествената сила на стварањето се манифестира во првиот циклус од седум години и вториот циклус во главата на детето,таа сила го ствара и развива мозокот и интелигенцијата кај човекот. После четиринаест години таа сила се спушта долу ,во половите органи и почнува пубертетот. Заради тоа имаме суперинтелигентни деца во основно ,кои во средно се губат или паѓаат толку ниско и не можеме да ги препознаеме,тоа се должи на ниските страсти и емоции и залудното трошење на оваа сила која веќе ја немаат таму каде била . Оваа енергија обично останува тука се до остарување на физичкото тело ,или физичката смрт. Наша задача треба да биде да ја вратиме назад во главата или да и овозможиме да кружи низ телото. Замислете ја само силата на оваа енергија ,моментите на екстаза и оргазам, таа ствара нов живот,ја собира енергијата од целиот универзум и донесува нов живот ,замислете кога би можеле таа сила да ја дадете на самите себе ,односно на своето тело, регенерацијата на клетките ,обновувањето и ..... нема потреба да пишувам за ова ,ке се вратам на прашањето
- како би можело да се спречи сето ова ,?кога луѓето би биле свесни за сето ова би било многу полесно, ама за жал ,како и за многу други работи не се доволно свесни или не сакаат да се замараат зашто имаат други "побитни" или "попаметни"работи . Самиот факт дека знаеме за постоењето и делувањето на овие астрални паразити ја покачува нашата свесност и нашата вибрација и им ја отежнува работата, знаењето е лек за се (ама вистинското знаење) . Значи повишувањето на вибрацијата на енергетското тело ги спречува ниските астрални ентитети да допрат до нас, за нив кога сме во состојба на повишена свест сме невидливи. Кажав дека свесноста за тие работи и знаењето ја повишуваат енергетската вибрација во однос на оваа појава, се што преостанува е да ја употребиме силата на волјата и да им се спротивставиме,или да ги отстраниме или скршнеме од нас овие ниски енергетски токови. Ако сме свесни за она што мислиме ,во секое време можеме да се запрашаме дали е ова наша мисла или некоја туѓа залутана,или пак некој ни подментнува нешто против наша волја . Сексот е во ред , ама кога ние тоа навистина го сакаме или имаме потреба од тоа ,значи кога е по наша сопствена волја . Посматрањето на своите мисли и присуството во сегашноста исто така драстично ја повишуваат енергетската вибрација на нашето тело. Кога ги посматраме мислите (без да ги следиме,едноставно се појават и ги пропуштиме низ нас да си одат,без да се вржуваме за нив) и кога сме свесни за она што го мислиме и што влегува и излегува од нашата глава ,тогаш многу лесно може да препознаеме кога туѓа мисла не напаѓа без разлика со што е поврзана,ја гледаме како крадец кога влезе во туѓа куќа, а кога крадецот примети дека е фатен или виден, што се случува? веднаш бега ... се повлекува...
Сето ова и уште многу техники помагаат во повишување на свесноста и енергетската вибрација ,она што е тешко е да се одржи состојбата на повишена вибрација подолго време,опкружени сме и оптеретени со безброј непотребни работи и обврски кои во секој момент можат да не "спуштат" на "нормално" ниво и со тоа да не направат подложни на напади од секаков вид. Она што може (и вреди) да се направи според мене(од искуство) е да се трудиме секогаш кога можеме и онолку колку можеме ,да не се откажуваме и секогаш досадата да ја скренеме во позитивниот ток и да се градиме себеси,затоа што после некој период на обиди ,успеси и падови,сепак оваа повишена свесност станува наша секојдневна нормална свесност и наш начин на функционирање ,којшто не прави многу повеќе од она што некогаш сме биле ...
Spirit science >? :confused: гледав вакви работи на тој канал.Не е лошо да отвориш неколку теми за вакви работи има луѓе кои што ќе ги интересира да го прочитаат ова .Отвори некоја тема за овие работи да видиме и други мислења . :)
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Do Sega sonuvav nekoj raboti zatoa ve molam nekoj da mi GI tolkuva.

Znaci sonuvav kako gledam zabava od strana na lugje I deka sosedite mnogu se bunele poradi visokata muzika. Posle sonuvav deka sum fatil devojka koja voedno e Amerikanka znaci se zaedno sme bile srekni. Podocna sonuvav kako vujko mi organizira skromna zabava po nekoj povot I na krajot baba mi se naluti na brzina i pocna da vika da krse casi I jas sum ja smirel i sme si otisle doma no arno ama doma snemuva struja. I poskedniot son e kako ja gledam bratucetkata so besno tipce kako vozat kola niz gradot. Potoa vleguvam vo eden dvor i tamu se skriv I tamu bev obvinet za krazba od kuce I od eden covek a jas ustvari sum nemal namera za krazba.

Ve molam nekoj da mi gi prevede ovie sonovi, gi sonuvav denes i se izvinuvam za latinica od mobilen sum.

Pozdrav.
Де бре луѓе доста веќе со тие километражнни постови :D Ве молам значи ако некој се разбира од сонови да ми ги преведе соновите што ги сонував вчера...

Фала однапред момци.
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Де бре луѓе доста веќе со тие километражнни постови :D Ве молам значи ако некој се разбира од сонови да ми ги преведе соновите што ги сонував вчера...

Фала однапред момци.
Според ова што го имаш постирано ми звучи како постојано да очекуваш нешто да се случи и си голем песимист (секој дел од сонот ти кулминира негативно) но сепак сметам дека во реалниот живот доколку не обрнуваш толку внимание на фрките што ти се случуваат во сон нема да имаш никакви последици. My friend, you need to relax.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Најчесто сонувам дека некој сака да ме убие, ама никако да успеат, или ме дават, или ме бркаат или ми даваат некои апчиња, бог да чува ми се соновите, ама прееска дремнав нешто и сонувам како имам сообраќајка ама успорено летам со колата и чекам да се треснам негде, во дрво ли во вода-којзнае... И сеа, ќе умрам ли конечно или шо е со соновиве :pos:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
И јас сонував некни нешто слично ко твоето...ми провалиле дома и ме барале да ме убијат ама јас сум му се скрила...
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Не можам да ти кажам дека сум 100 од 100 сигурна ама ми се има случено да ги сонувам слично истите нешта, најверојатно од шо си го преоптеретувам мозокот со нив...
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Најчесто сонувам дека некој сака да ме убие, ама никако да успеат, или ме дават, или ме бркаат или ми даваат некои апчиња, бог да чува ми се соновите, ама прееска дремнав нешто и сонувам како имам сообраќајка ама успорено летам со колата и чекам да се треснам негде, во дрво ли во вода-којзнае... И сеа, ќе умрам ли конечно или шо е со соновиве :pos:
Можеби се чувствуваш виновна за нешто или пак едноставно си вљубеник во хоророт
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 15:03 ---
А ви се случило да го сонувате истиот сон неколку пати?
Ми се има случено да сонувам темен ходник и кога и да го сонувам пак се наоѓам се подоле и подоле и никако да стигнам до крај
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Можеби се чувствуваш виновна за нешто или пак едноставно си вљубеник во хоророт
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 15:03 ---


Нема врска муабетов, не се чувствувам виновна апсолутно за ништо, а хорори гледам, ама соновите не се после гледан хорор - напротив. Сум слушнала дека вакви сонови сонуваат луѓе со силна личност, уметници и малку откачени. Може и ова е муабет без врска, ама знам дека има луѓе кои со душа би сакале да ме видат во Бутел. Среќа, па некако немам намера да умирам за брзо време (освен ако Господ не сака поинаку) :D
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Ок, мило ми е што не сум во право :) ич да не ти биде гајле за душманите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom