Сонови, толкување на сонови

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
А што значи на сон ако напишеш некоја буква?...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Јас сонував змија во детската соба. Само јас си ја сакав и чував, али на моменти се плашев од неа...Што треба ова да значи?

Значи да не се опушташ многу и да бидеш претпазлива во секој момент.. некој може ептен да ти наштети.

А што значи на сон ако напишеш некоја буква?...

Може асоцијација да претставува за некој сакан/на, или некоја случка...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Lusi Lu sto bidna so lavot znaes li sto znaci?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Mazot mi sonuval kako go brka lav niz Skopje pa se nasekiral da ne mu se desi nesto,mnogu si e po toa sonovite da gi tolkuva se mora nesto da znaci a ovde vidov deka ti dosta se razbiras pa si rekov da te prasam,mozda znas sto znaci.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Mazot mi sonuval kako go brka lav niz Skopje pa se nasekiral da ne mu se desi nesto,mnogu si e po toa sonovite da gi tolkuva se mora nesto da znaci a ovde vidov deka ti dosta se razbiras pa si rekov da te prasam,mozda znas sto znaci.

Има некој доминантен нека се пази да не го наседне за некоја работа.
 
N

NeMiRnA

Гостин
После еден муабет вчера,кој немаше врска со последиците во сонот,сонував како во ист ден починале двајца блиски роднини на мој близок пријател и еден мој близок роднина.Се некако ми беше реално,глупо и тешко и целите разговори кои беа во сонот,некако беа поврзани со навистина реални работи кои се случиле и си ги поврзував во сонот и реални разговори во кои во ниеден момент не се спомнувала смрт за да идам по таа шема,као го зборував,па го сонував,но во сонот некако ги гледав настаните како последица на тие разговори како своевидни предвидувања...не знам дури и како да го објаснам од што беше исплеткано и комплицирано.
Тројца починати во ист ден...многу ми олесна кога се разбудив и уште сум под влијание на сонот.Што по ѓаволите значи да сонуваш толку грдо нешто,па згора на тоа да го поврзуваш со реални настани?!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
После еден муабет вчера,кој немаше врска со последиците во сонот,сонував како во ист ден починале двајца блиски роднини на мој близок пријател и еден мој близок роднина.Се некако ми беше реално,глупо и тешко и целите разговори кои беа во сонот,некако беа поврзани со навистина реални работи кои се случиле и си ги поврзував со сонот и реални разговори во кои во ниеден момент не се спомнувала смрт за да идам по таа шема,као го зборував,па го сонував.
Тројца починати во ист ден...многу ми олесна кога се разбудив и уште сум под влијание на сонот.Што по ѓаволите значи да сонуваш толку грдо нешто,па згора на тоа да го поврзуваш со реални настани?!

Обично кога сонуваш некој дека умира, му го продолжуваш животот така да не е страшен сонот и ако изгледал многу лошо.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
ја сонував другарка ми како има долга коса негде до под гз:toe: а во реалноста не и е толку долга
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Вечерва сонував многу чуден сон , како ме напаѓаат лилјаци. Многу лилјаци.
Во последно време се почесто ми се појавува некој лилјак во сонот. :toe:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Пет мечки, многу мака ми зададоа. Прво беа мали а потоа пораснаа, и така некој неред, ѓубре околу нив. Што значи?
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Сонував бакнеж со бившиот, а потоа сонував како носам штикли, што инаку никогаш не носам, и многу ме болеа нозете од штиклите?....
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ме викнале во модна агенција да бидам модел...?ццц свашта:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom