Сонови, толкување на сонови

Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Да не знае некој што значи да сонуваш кукли?
Сонував како сум собирала кукли,барбики,така нешто,сум ги соблекувала други облеки сум им ставала,ќе сум шиела,кутии сум барала за да ги ставам.Премногу кукли имаше...уф,дури језиво малце.Што би можело да значи?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Да не знае некој што значи да сонуваш кукли?
Сонував како сум собирала кукли,барбики,така нешто,сум ги соблекувала други облеки сум им ставала,ќе сум шиела,кутии сум барала за да ги ставам.Премногу кукли имаше...уф,дури језиво малце.Што би можело да значи?

Недоверба во некого, или некое разочарување мислам дека се кукли..
 
С

Сатори

Гостин
Оваа вечер се сеќавам на два, комплетно неповрзани сонови.
Во првиот собирав мртви риби од улица, беа рамномерно наредени на ивиците покрај тротоарите.
Во вториот сонував дека сум заминала на предавање на факултет и дека професорот постојано ја менувал формата, од женска во машка и дека цел час, едиствената цел ми била да научам да направам приказна од тарот карти.
Премногу сонови за една вечер.
Што толкуваш Луси? :smir:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Оваа вечер се сеќавам на два, комплетно неповрзани сонови.
Во првиот собирав мртви риби од улица, беа рамномерно наредени на ивиците покрај тротоарите.
Во вториот сонував дека сум заминала на предавање на факултет и дека професорот постојано ја менувал формата, од женска во машка и дека цел час, едиствената цел ми била да научам да направам приказна од тарот карти.
Премногу сонови за една вечер.
Што толкуваш Луси? :smir:
Мртви риби се грижи, внимавај може да ти се случи некој непријатен настан, да изгубиш нешто или слично...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ја сонував бившата,што значи тоа??
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Што значи да возиш кола?

Те очекуваат промени..

Оваа вечер се сеќавам на два, комплетно неповрзани сонови.
Во првиот собирав мртви риби од улица, беа рамномерно наредени на ивиците покрај тротоарите.
Во вториот сонував дека сум заминала на предавање на факултет и дека професорот постојано ја менувал формата, од женска во машка и дека цел час, едиствената цел ми била да научам да направам приказна од тарот карти.
Премногу сонови за една вечер.
Што толкуваш Луси? :smir:

Мртви риби се несигурност и грижи...

Второто со професорот, да внимаш некој е лицемерен кон тебе и тоа бааги, затоа биди будна и не се отварај секому повеќе од онолку колку што треба, а картите се непостојаност или двоумење.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
сонував како сестра ми правела свадба во кука во двор на мажот и ама не била во невестински фустан. сме биле двете гушнати и почнавме двете многу да плачеме и одма се разбудив со солзи на очиве :vozbud:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
сонував како сестра ми правела свадба во кука во двор на мажот и ама не била во невестински фустан. сме биле двете гушнати и почнавме двете многу да плачеме и одма се разбудив со солзи на очиве :vozbud:

Болест се свадби, арно што не била во бело, полесно ќе помине, солзите се олеснување, значи што и да е следува убав период.

sonuvav kako jadam golemi crveni jabolki ima nekoe znacenje?

Некоја горка вистина те очекува...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Mazot mi sonuval kako go brka lav pa se nasekiral da ne mu se desi nesto.Dali znae nekoj sto znaci toa?:raz:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Јас сонував змија во детската соба. Само јас си ја сакав и чував, али на моменти се плашев од неа...Што треба ова да значи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom