Сонови, толкување на сонови

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Ako sonuvas crkvi cesto te ozboruvaat, a svetci bla bla nekoja tazna vest ke slusnes. Ne e nisto seriozno,ne se sekiraj. :wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
sto znaci da dobies 13.000evra na kviz.
Ако примате пари, големи трошоци.Лажни пари-загуба, предавство од пријателите.Ако најдете пари: Добивка во игра на среќа;пријатна новост.Ако броите пари, голема заработка. Изгубени пари-ќе ви пропадне некој потфат.Многу пари-неочекувана добивка.Ако давате пари-зголемување на приходите, ако позајмувате-загриженост и проблемижситни пари-богатство, златни пари-почести од општеството, сребрени пари-несреќа.Ако трупате пари-благосостојба, ако менувате пари-несигурни работи.:smir:
:eek:ftopic:Иако порано не верував во толкување на соништа, откако мајка ми купи еден соновник, почнав да верувам... И ова што го пишувам е препишано од него. Ваљда ќе ти поможи троа. :back:

a so e ako non stop sonvas crkvi,ikoni,angeli scetci i razgovaras so niv?
Црква
Ако влегувате во црква, жалост, грижи, искушение, потребна ви е помош.Но ако излегувате-смиреност и сталоженост. Ако градите црква, богатство, ненадејна добивка. Ако се молите во црква, ќе ви се исполни желбата. Ако видите храм од туѓа вера, ве очекува патување во странство.
Икона
Ако видите икона, лутина , грижа, напорна работа. Ако ја купувате или ја ставате на ѕид, радост и среќа во семејството. Ако ја вадите од ѕид-смрт во семејството.Меѓутоам според руското народно верување,ако видите икона и се поклонувате пред неа-радосна вест.
Анѓел
Очекувајте убава промена во скоро време како и прекинување на некои здодевни секојдневни обврски. Ако сонувате еден ангел-ќе ви помогне значаен човек кој ќе ви овозможи богатство и слава. Ангел кој лета-ќе бидете многу богати. Ако болен човек сонува ангел, ќе оздрави. Ако ангели летаат по небото, ќе имате среќен живот. Меѓутоа според старото српско верување, ангелот е неповолен знак кој носи несреќа.
Светец
Ќе добиете жални вести.Меѓутоа според старото српско верување-ве очекува кумство.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ноќеска сонував дека ќе се женам со ќерката на првиот братучед на татко ми,во сонот таа имала 15 години,а во вистина таа има 22+ и е мажена што значи ова?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ноќеска сонував дека ќе се женам со ќерката на првиот братучед на татко ми,во сонот таа имала 15 години,а во вистина таа има 22+ и е мажена што значи ова?
Женидба-Ако се жените со познато лице: среќа и поволен исход на некои ваши планови.:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував сум се пораѓала на улица... Немаше доктори туку една моја братучетка ме пораѓаше и детето никако не излегуваше. Братучетками се потргна малку и бебето веднаш подизлезе. Инаку ми кажа само дека е девојче и веднаш се разбудив. Лу? :smir:

Мачно, но слатко ќе биде задоволството од успехот што ќе го постигнеш:smir:

Тебе те? Или ти си некого? :)

Ако е првото е несреќа, ако ти на некој добивка:smir:

Женидба-Ако се жените со познато лице: среќа и поволен исход на некои ваши планови.:smir:

Не е убаво насон да се жениш, злоба, непријатности...

Lucy сонував каде што сум болен од леукемија и чекав истиот ден да дојдат последните саати каде што ќе умрам, арно ама таман да умрам се разбудив... И што значи т:vozbud:оа?

Сам себе си, си го продолжил животот:smir:

sto znaci da dobies 13.000evra na kviz.

Зли зборови, непријатности..


Гледам доста конкуренција, толкувачи, браос, така малку и ја рака да одморам :)
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Сонував како сум била во манастир и секоја вечер пред да си легнам ќе дојде човек во црна мантија, на кој не му ги гледам нозете. И секој пат кога ќе дојде јас повраќам. После пак го сонував истиот сон само сега ја видов брадата на човекот...
..И секогаш завршува сонот со тоа што си одам дома..:toe::toe:

Што би значело?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
*напомена-препишувам од соновник, ако нешто утнале они се криви:nesum::back:
Сатори, овде вика тешкотии и грижи, непријатности од различна природа.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Лус,се логирав само ради сонов,кој ме извади од памет:nesum:
Во еден момент,лежам на кревет во една соба,со брзо стекнат другар,се зезаме нешто,си игра со мојата коса,додека на неговите нозе(лежиме на стомак),лежи една змија но мирува.Јас му викам полека да не ја разбудиш змијата пошто почнавме многу гласно да се смееме.
Во друг момент сум со две другарки,од кои едната ми е од подобрите,а со другата не сум во контакт повеќе години затоа што го уништи другарството.Ми пуштија змија.Незнам која беше.И змијава нон стоп ме бркаше каде и да идам.Се качувам по каучи,троседи,околу кујна,сегде ме следи и сака да ме гризне.Им викав на овие двеве,дај тргнете ја,не е смешно,зашто едната се смешкаше,тие ништо не прават само гледаат како бегам од змијата.
Хелп:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom