Сонови, толкување на сонови

S

SSS-Stolica

Гостин
ај нека ми каже некој ова дај боже да е вистина
Сонував како Грција и го вратила делот на Македонија и ја признала под уставно име а тука замешала прсти Русија во наша корист?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси, сонував како еден маж доаѓа до мене и ми вели, ќе бидеш данска принцеза.:nesum:


Непристоен предлог можеби..

Сонував како сум била црна во косата а јас сум плавуша.
Значи сонував како сум се префарбала.Што е тоа?????????

Промени кон добро.

Oд сонот само ми текнува дека бев во невестински фустан и така облечена и наметната со црн џемпер се качував по скалите на една библиотека... :lud::toe:

Болест означува сонот, ама нема да биде нешто не минливо не се секирај:smir:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
A lucy da ne znaes sto znaci sabajle stanuvam i dva gulabi sletuvaat na prozor kaj mene. kako sto idam odat od prozor na prozor sletuvaat samo i na kraj odletaa.
Ova ne go sonuvav ova stvarno se sluci. Ako mozes da mi objasnis. pozz
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
веќе 2пати сонувам како бркам одвратна бубашваба и никако да ја фатам да ја убијам ако може мало појаснување благодарам :nesum:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па за ова можам само вака да ви помогнам:
Ако на соне за нешто плачите, тоа нема да бите така туки ке се смеете и обратно.
Ако на соне ви падне бинго, нема да ви падне бинго :( и обратно.
Ако соните мало машко дете не е на добро, тоа е ѓавол.
А мало женско е добро.
Суви дрва се пари значи убо е то.
Е од мене толку. Ај позз
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Сонував дека сум родила машко бебе и цела вечер го држев во раце, не го пуштив ни за момент..

втф?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сонував дека сум родила машко бебе и цела вечер го држев во раце, не го пуштив ни за момент..

втф?
Како што напишав погоре:
Ако соните мало машко дете не е на добро, тоа е ѓавол.
Чувај се!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
слушала сум дека бебето на сон е лошо.проблеми и такви срања. :toe:
Ако вие сте добиле бебе:неочекувана и голема среќа.:je:
Ако храните бебе:чувајте се од луѓе кои ви ласкаат.:nesum::smir:

веќе 2пати сонувам како бркам одвратна бубашваба и никако да ја фатам да ја убијам ако може мало појаснување благодарам :nesum:
непријатности во блиската околина.:nesum:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сум сонувал како во светот имало 3-та светска војна.Ама трета светска војна со оружја од втората.И таму кај што било за пријавување на војници татко ми се пријавил а јас сум неќел нешто.Ама подоцна сум се предумислил сум украдил пушка шлем и униформа и сум тргнал.Сето тоа се случува на мост.Потоа сум бил таму сум се тепал против блгри.Подоцна сум возел некаков камион за превоз на војници.После во некоа куќа сум влегол и така.
 
H

Hercules

Гостин
Lucy сонував каде што сум болен од леукемија и чекав истиот ден да дојдат последните саати каде што ќе умрам, арно ама таман да умрам се разбудив... И што значи т:vozbud:оа?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сум сонувал како во светот имало 3-та светска војна.Ама трета светска војна со оружја од втората.И таму кај што било за пријавување на војници татко ми се пријавил а јас сум неќел нешто.Ама подоцна сум се предумислил сум украдил пушка шлем и униформа и сум тргнал.Сето тоа се случува на мост.Потоа сум бил таму сум се тепал против блгри.Подоцна сум возел некаков камион за превоз на војници.После во некоа куќа сум влегол и така.
хахах, јако сонче

Lucy сонував каде што сум болен од леукемија и чекав истиот ден да дојдат последните саати каде што ќе умрам, арно ама таман да умрам се разбудив... И што значи т:vozbud:оа?
нема да си болен не се плаши
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Сонував сум се пораѓала на улица... Немаше доктори туку една моја братучетка ме пораѓаше и детето никако не излегуваше. Братучетками се потргна малку и бебето веднаш подизлезе. Инаку ми кажа само дека е девојче и веднаш се разбудив. Лу? :smir:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сонував сум се пораѓала на улица... Немаше доктори туку една моја братучетка ме пораѓаше и детето никако не излегуваше. Братучетками се потргна малку и бебето веднаш подизлезе. Инаку ми кажа само дека е девојче и веднаш се разбудив. Лу? :smir:
Мислам дека ќе имаш некој проблеми тоа со трудн ако си била пораѓањето значи олеснување.Е сега да не се налутиш ама мислам дека братучеткати ти стои на патот и кога ќе ти се тргне проблемите ќе ги нема.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мислам дека ќе имаш некој проблеми тоа со трудн ако си била пораѓањето значи олеснување.Е сега да не се налутиш ама мислам дека братучеткати ти стои на патот и кога ќе ти се тргне проблемите ќе ги нема.
Фала што се потруди да ми одговориш :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom