Сонови, раскажете што сонувавте

Член од
22 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Sonuvam sekoja ama bas sekoja vecer i nekogas se pogaga neso interesno a nekogas taka mozam da se isplasam vo son sto nemam glas ni za da vrisnam...ama pretezno e ona stogo mislam pred spienje ili vo tekot na denot
 

tavCHe

Bonum Kurcum
Член од
1 септември 2008
Мислења
61
Поени од реакции
2
дедо мраз го сањам и ме плаши да ти кажам...:salut:
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Човекот најчесто сонува глупости и истите ги памти. Додека оние вистинските ни се јавуваат како дежа ву во реалноста.
 

FloRiD[a]

ТheMacTep!
Член од
9 јуни 2008
Мислења
116
Поени од реакции
2
Најдобар од сите...Не сонувам ништо! :salut:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.327
Поени од реакции
2.174
Највеќе и најчесто сонувам летање, како летам над куќа улици низ крошни од дрва и се извишувам нагоре
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Најчесто сонувам дека летам, ама не онака класично како птиците, туку како да пливам “женски“ :icon_lol: го оттргнувам воздухот од мене. Во сонот сум воодушевена ко да сум ја открила Америка, а кога ќе станам задолжително сум иритирана што сепак вистински не сум научила да летам :) Толкување, некој? Многу би го ценела тоа. :smir:

Исто, сонувам работи што ми се дел од потсвеста, не од секојдневието; или пак помислени работи/спомнати луѓе во минимален дел од денот. Не си го сонувам секојдневието или работи што ме окупираат, тоа ретко.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
не памтам ич, а па и не сонувам многу (-=
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Najcesto sonuvam za toa sto mislam cela den ako sum preoptovarena so nekoi misli mnogu e logicno da gi sonuvam..no najcesto moite sonevi se deka pagam od nesto visoko i pagam ama nikako da padnam..i bas pred da padnam se razbuduvam :nerv:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Најчесто сонувам дека сум херој и дека спасувам луѓе деца ова она :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
jAS SONUVAM SMRT NA NEKOJ BLIZOK MOZE LI NEKOJ DA MI OBJASNI STO ZNACI TOA ???:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::uvo::uvo::uvo::uvo:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Јас ко помал имам сонвено еден ист сон повеќе пати. Во сонов гледам кај шо умирам, бегам од нешто и тук нешто ме погодвит и толку се црнила после. Ама чудно ми е шо во сонов е се реално нишо не е испревртено.........
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
sonuva kako sum so zeni od venzuelaaaaaaaaaaaaa i letam vo srceto africa kako se kapeme vo vodopadi i pieme nektar od bogovite:helou:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Најчесто сонувам бебиња, мали девојченца облечени во розево. Чудно ми е што во секој сон се борам да ги спасам од нешто, а бебето само ми се смешка и се нагалува..
 

_nena_

4oek te postuem!!
Член од
18 април 2008
Мислења
23
Поени од реакции
0
Jas iskreno sekoja vecer pred da zaspijam ubavo mora da sonuvam eden son i se strekam:tapp:a pazi sea sonot e se zatr4uvam od kujna niz vrata i ripam pravo od terasa:kesa:ili pak nekoi besni ku4inja me brkaat :vozbud:heh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom