Сомнително лице

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Прееска ја гледав по не знам кој пат. Закон се! Знае ли некој (посебно од Охрид) дали има шанси наскоро да игра пак? Ја немам гледано во театар. Многу ми е криво
Има ли фанови?

Љеље сомнително :D :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
gerard напиша:
Прееска ја гледав по не знам кој пат. Закон се! Знае ли некој (посебно од Охрид) дали има шанси наскоро да игра пак? Ја немам гледано во театар. Многу ми е криво
Има ли фанови?

Љеље сомнително :D :D
Тешко дека за брзо ќе игра... Не знам колку си упатен, Охридскиот театар почна повторно со претставите... Се фалат тие кои беа на "Хамлет во пикантен сос" дека била одлична... Да се надеваме дека ќе има и "Сомнително лице", но сега има нови актери.. Само Горан Стојановски е од оние кои порано играа во неа...
Најсупер драма е таа, многу си пропуштил што не си ја гледал, луѓето беа супер :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Па знам дека тешко може да се деси да игра пак.. него мислев онака некоја јубилејна представа да направат. 50-та да речеме..

Леле колку се добри еј.. ама секоја представа им е различна. Ми се свиѓа што некогаш импровизираат многу.. и тоа се осеќа, и баш е добро. Ма супер се!

Ајде ќе се потрудам Хамлет да ја гледам летово.. ма ако доаѓам во Охрид сигурно ќе ја гледам. Само да ја начекам..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако разберам нешто околу тоа кога би ја играле претставата, ќе те известам... Колку што слушнав, спремале нова претстава, но можно е летово да се повтори Хамлет, затоа што имаше многу заинтересирани и салата беше преполна секој ден :)
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
"НаЧалник - то е нешчо њежнооооо" :lol: :lol: :lol:

Не верувам дека некогаш повторно ќе се собере тој состав за да ја играат пак ... сите се навака - натака :( Ама претставата е закон! :lol:

пс

Во средно, за патронатот ја спремавме баш "Сомнително лице" и во недостиг на мужи, ја добив улогата на Жика ... тој пијаницата (не дека не ми лежеше улогата) :lol: 8)
Затоа оваа комедија си ја сакам така посебно :lol:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ninja напиша:
"НаЧалник - то е нешчо њежнооооо"
..маљо да не реча ко маче.. шчо маче мачето е тигар занего.. а - кокоиче..

Омилени реплики и дијалози

-Замисљете господние началниче не пробав.. ја.. ја.. ја не зна шчо ми е сабајљево..

-Сакаш овде да те кара сеа пред мене..а? сакаш да те искара..

-Нежно.. требит прилагоѓавање.. ја ја ја су суптилен.. ти зниш шчо е еден началник бре? - Је-је-е-е-једен началник је аа..личност која во својата канцелраија при читање на факс од срана на.. -ќиту (тивко) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

-Гоедо едно гоедосано..

-Читај туека бре! - Да ЧИТА!? -ЧИТАЈ!!

-оваааа ууу...јаа ја-ја-ја ќе го вата ...него.. при шчо при шчо ..аа..а.. ќа го затвораа.. аа.. чорбачи спасе..

-ја сабајлево се разбудив со една идеја..
-Не зафркавај!?!!?
-Жими мајка...
-Па ти требит да частиш ебаго..
-Кажи..
-Да го пушча Аљекса чпиунон низ градов а? Да се провртит по некоје ќоше, дупче.. можда ќе о сТретиТ негде.. ШТО ЗНАИШ?
-Шчо да ти реча. шчо да ти реча..


Леле има многу ама ме мрзи.. ај друг пат


:D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ја даваа порано многу често на А1 претставата ... сум се газел од смеење :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Ахххххххххх..................
Бев Анѓа (мислам дека така се викаше) кога ја изведувавме во училиште
Феноменално!
 
P

Princ

Гостин
http://youtube.com/watch?v=wbx2xmmlw_Q

Ни помалку ни повише - Кодошилница. Со биро :pos:

- Добар ден, ја су Стојче.
- Шо прајш Стојче?
- Арен су.
- Шо сакаш?
- Да го накодошам Перо...
- Заш?
- Крадеше вентили Перо.

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Кај е сега овај(Алекса)-началникот
Надвор господине началниче-Виќа
Колку време е таму-началникот
Па пет-шест минути-Виќа
Од седум сабајле-Јосе :pos2::pos2::pos2:

Ова ми е една од омилените, односно со Јосе(полицаецот) сите ми се јаки.
Го имам гледано Началникот над 100 пати, напамет ги знам и пак не ми се досадни:helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Како че познајш од сто жени на сред село која е непошчена???
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
дајбте некој да е доунладуриам не ја имам гледано а многу јака е! милисаф д бест! :D
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Мислам дека не може никој со Петре Прличко. Порано ја даваа на Собранискиот канал (МРТ). Има ли некој информација дали може да се данлоудира (со П.Прличко)?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мислам дека не може никој со Петре Прличко. Порано ја даваа на Собранискиот канал (МРТ). Има ли некој информација дали може да се данлоудира (со П.Прличко)?
Петре е кралот на сите сомнителни лица... :cuc: Кој има врски во МРТВ? Моите се разбегаа по приватни телевизии, или починаа. :(
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Како че познајш од сто жени на сред село која е непошчена???
ова е државна работа а не љубовна,ти сега не мојш да знајш која е пошчена а камоли непошчена.:)

иначе драмава е имам гладано многупати па ја знам и напамет цела хехе.

ја имам на ЦД охридската верзија .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom