Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Заклучокот од целава статија е дека ако Албанците се образоваат ке станат психопати. Зошто тие и вака и така 30 години се обесправени плус со образование ќе станат масовни убијци. Вака сега се неписмени психопати и убијци и секако вечно обесправени.
 

Бигфут

Д'р м'р
Член од
30 јануари 2022
Мислења
27
Поени од реакции
52
Младиќу,

ја‘ не извезуем зелка на КосовЕ, така да аутопут не ми е потребен, исто како што не е потребен аутопут до Охрида града, све заради неверојатни 2 месеци туристичка сезона во Охрид...:icon_lol:

Кога сме веќе кај авто-патите, би било корисно да поднаучиш дека нивното градење е оправдано само ако истите се (економски) исплатливи, а тоа се чини преку бројот од возила и количината од стоки кои се предвидени (или очекувани) за минување и превоз преку предвидениот авто-пат.

За Македонски потреби, доволни се патишта со помал профил од авто-патскиот, со што и цената за изведба би била неспоредливо помала.

Немај гаЉе, ќе те биде...
Радоване напатени
Зошто градиш автопат од Ниша до Косова зар не е економски неисплатлив или за пазарот на Косово и Албанија се спремаш.
Па и ние имаме баш такви идеи само што ние имаме и поповолна ситуација со Косово и Албанија, сме пријатели. Можеме са се приклучиме на косовскиот автопат за Албанија но тоа нашиот бисер Охрид ќе го засени и ќе го тргне од мапата на туризмот засекогаш. Така што поисплатлива и стратешка инвестиција немаме напраено овие 30 години.

Од вакви умови економијата ни е во вакво дереџе.
Таа двомесечна сезона на Охрид не е баш таква. Охрид е симбол на писменоста и православието. Тој е Ерусалим на сите јужни Словени само што нема инфраструктура, а тоа што за тебе не чини богами не е и иста песна на сите Охриѓани и околните градови, Радоване.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.770
Радоване напатени
Зошто градиш автопат од Ниша до Косова зар не е економски неисплатлив или за пазарот на Косово и Албанија се спремаш.
Па и ние имаме баш такви идеи само што ние имаме и поповолна ситуација со Косово и Албанија, сме пријатели. Можеме са се приклучиме на косовскиот автопат за Албанија но тоа нашиот бисер Охрид ќе го засени и ќе го тргне од мапата на туризмот засекогаш. Така што поисплатлива и стратешка инвестиција немаме напраено овие 30 години.

Од вакви умови економијата ни е во вакво дереџе.
Таа двомесечна сезона на Охрид не е баш таква. Охрид е симбол на писменоста и православието. Тој е Ерусалим на сите јужни Словени само што нема инфраструктура, а тоа што за тебе не чини богами не е и иста песна на сите Охриѓани и околните градови, Радоване.
Младиќу,

ја‘ мислам дека пак треба да си ги гласаш комуњарите и учкарите, оти само тие знаат да размишљаат „стратешки„...особено околу растурањето на она што остана од Македонија.

Јасно е к‘а ден дека според твојава визија, Охрид ќе стане „Монако на Балканите„-паша зоќе!

А на твоево „стратешко„ размишљање би ги додал и:
- изградба на брзи пруги („МАГЛЕВ„) од ТиранЕ и Пришќние до О‘рида града,
- изградба на најмалку 5 аеродроми меѓу Охрид и Струга,
- отворање космодром кај Требениште,
- лансирање на меѓународна вселенска станица, која ќе лебди над Охрид, чисто за туристички потреби,
- објавување на конкурс за кандидат за првиот „северен„ космонаут за летот кон Марс.
 
Последно уредено:

Бигфут

Д'р м'р
Член од
30 јануари 2022
Мислења
27
Поени од реакции
52
Мораше на овој начин да се праи автопатот?

Ова исто ги прашувам и грујовите миниони - мораше 2014-та на тој начин да се праи?
"Радован Караџиќ" звани Пророк не го оспоруваше начинот, за него воопшто не требаше таа инвестиција за се напраи.
Па Србија гради автопат кон Подујево, за да стигне до албанскиот пазар, а ние треба нејзини фантазии преку вакви морони да реализираме.
За правниот аспект има закони кои во иднина ќе ги решаваат таквите дилеми како ги решија и минатите.
Националниот економски интерес е единствен за нашите следни генерации.

 
Последно уредено:
Член од
22 мај 2022
Мислења
117
Поени од реакции
264
procitajte malce i Times ne samo Sputnik
Автоматски споено мислење:

procitajte malce i Times ne samo Sputnik
i kakva slucajnost, posle eden den se sluci masakrot
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
procitajte malce i Times ne samo Sputnik
Автоматски споено мислење:


i kakva slucajnost, posle eden den se sluci masakrot
Србија не сака да пуши амерички курови како ние и неќе да и уведе санкции на Русија. Свашта пишуваат за Вучиќ американските медиуми веќе некое време.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Епа добро тогаш излези на протест да се ослободи теткава.

Ебати инцестот, заради корупцијава сите споменати инциденти се случуваат.
Протести за ослободување криминалци и убијци е албанска професија.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Каква манипулаторска пичка си, семката да ти ја ебам. "Обид за убиство за цело семејство", жими таквото. На ваша душа е детето бе абдали, бегаше да спаси жива гла од вас, го бркавте цела глутница кучиња, да не бевте вие и денес ќе беше живо детето, вие го носите на душа. Шо требаше, да ви седи 50 кучиња со шипки да го тепате. Да беше обратна ситуацијата, ваш да изгазеше наше дете ќе беше славен како херој, немаше ни затвор ни казна да има, дури и привилегии ќе добиеше од државата.
Полицаецот од Гостивар требаше да биди ослободен, не доживотна, не 19 години. Ама убиените беа љочки, тука не важи нужната одбрана. Ќерката му ја малтретираа, шо требаше, да седи и ќути дури се изживуваат врз неа, така? Да беше обратно (иако Македонци тешко дека ќе напаѓаат деца и тоа ваши), тогаш ќе му ја сотревте и фамилијата на оние кои нападнале, и немаше ден да лежите затвор.

2001ва убивавте и мачевте војници, полицајци, врзувавте цивили за столбови и ги разнесувавте. Денес истите тие кои го правеа ова се министри, премиери, претседатели на Собранија, а тие кои ја бранеа државата се забораени, оставени сами на себе и нивното дело е извалкано. Тоа е таа еднаквост пред институциите.

2012та за Велигден, убивте 4 деца и еден рибар само затоа шо се православни Македонци. Протестирате за нивно ослободување, не треба да се казнат според вас, треба да се наградат и да се промовира нивното дело, чунки шо појќе такви случаи то побрзо ќе се исчисти Македонија од неверници.

2015та пак пукавте и убивавте полицајци, ги криевте и штитевте убијците, тие кои загинаа ги славевте како национални херои, овие другите живеат како царој, како да се во хотел, не во затвор. Сега ќе сте ги ослободувале во Косово, можи пак дојде време да се наоружаат и да се пратат да убиваат Македонци, долго време нема поголем масакр, не смее каузата да трпи.

2018та го нападнавте и убивте Саздо, пак само дека е Македонец и ве погледнал накриво. Еден од убијците, внук на премиерот, слободно си се шета низ светот, нема зошто да се бара со меѓународна потерница, не напрајл ништо лошо. За другите пак, протестирате, не биле криви, тротоарот бил крив. Се ситите и го славите како херојско дело, посакувате на сите Саздо да ни се случел, да не почнувам за гнасотилаците кои ги пишевте rest in hell и полно други работи на кои никој нормален не би се сетил. А да беше обратно, Македонци да убиеа албанец, другиот ден ќе ги немаше убијците и нивните фамилии, ќе беше завршена приказна.

Има безброј други случаи, прободени, убиени, нападнати Македонци само дека се Македонци, уништени православни гробишта, цркви, манастири, и сето тоа во духот на соживотот, тој кој ќе крени глас против ова е анти-албанец, анти еу анти нато, македонски шовинист и треба да се убие. Очигледно треба да ве поддржуваме во сето ова за да не сме антиалбанци.

2019та се случи автобуската несреќа кај Ласкарци, поради дурмо турс, фирма на дуи, која автобусите сама си ги поминувала на технички преглед и заради тоа погинаа и Македонци и албанци. Никој од нас не се ситеше на вашите жртви, никој не напиша rest in hell, дури и помагаа на преживеаните да се извлечат. Додека вие се радувавте дека покрај албанци загинале и одреден број Македонци, не рековте а против дурмо курмо иако загинаа ваши сонародници. Зошто да одговараат кога се албанска фирма, па и шо дека загинале албанци чудо големо, битно каурите се лоши газат деца кога ги бркаме да ги тепаме, треба да се убијат.

2021ва ви се запали болницата во Тетово, главни и чесни кадри кои раководеа се на дуи. Вие го судите единствениот Македонец кој бил тогаш во болницата, другите не се криви нормално, албанци се и плус од дуи се. Македонци спасија некои ваши пациенти да не изгорат живи. Да беше обратно, жртвите да беа Македонци ќе бевме сведоци на радости и огномети, ако случајно се нашол некој ваш во близина ќе тураше бензин за побрзо да горат каурите.

Исто 2021ва, нова автобуска несреќа, поради ваша фирма блиска на дуи, загинаа десетици албанци. Никој Македонец не се израдува, никој Македонец не напиша rest in hell, дури имаше и спремни да ве поддржат за евентуални протести против дуи и нивната фирма. А не рековте, иако ви загинаа сонародници, ниту еден протест, ниту еден коментар против дуи главните виновници за трагедијата, така сакал алах, ама затоа кога се работи за убијците од Смилковско, терористите од Диво насеље, убијците на Саздо, први сте да протестирате за нивно ослободување и давање привилегии. Еден куп македонски општини донираа пари за семејствата на загинатите, лошите каури. Дури и во ваши општини иницијативи за донации поднесуваа македонски советници, дури вашите ќутеа ко пички оти знаеа која партија ја има мувата на капата. Да беше обратно, да загинеа Македонци, то ќе беше голем, огромен ден за вас автохтоните, ќе пукаа огномети низ Желино и Форино, ќе славевте со албански знамиња низ Тетово и Гостивар, ќе направевте национален празник за албанците во Македонија. Ама каурите се лоши, се солидаризираа со семејатвата, донираа средства, повикуваа на одговорност. Лоши се треба да се убијат.
Да не те цитирам таму, ќе бидеме офтопик, а и криво ми е да игнорирам ова бесценето мислење.

Имаше видео снимка каде може многу јасно да се види како вози директно накај нив, ама каурот е слеп кога ќе му прилега. Сите во форумов одма скокавте да го браните, нормално пошто е каур ќе му се суди за сообраќајка со смртни последици.

За убиецот од Гостивар почнавте од прв ден да релативизирате демек му ја малтретирале ќерката, силувале и што знам што. Нормално според мене лага е ова, нема врска со ќерката, ама знаел он дека нема доволно аргументи за самоодбрана па лаже за ќерката, и нормално каурите како каури ќе му веруваат на својот кога се работи против албанци и било каков да е каурот. И му успеа, осуден е 19 години, а ни тие нема да ги лежи, знаеме тоа.

За Смилковско не можам да кажам дека тие не се убијците, ама дека мотивот им бил тоа што викаа во обвинителството и според кое им судија комплетно ми влева сомнение дека тие воопшто ниту се убијците, знаеме дека овие институции може да затворат тотално невини, затоа платија обесштетувања од наши даноци стотици илјади евра за случајот Сопот.
А и истрагата, доказите беа крајно смешни, главните докази им беа собрани од колата која е ставена од наводни убијци до автопат кога можеа многу лесно да ја запалат.
Па додади на тоа што кандидат за премиер што викаше, закани за бомби вести, па пак судење, па ослободија еден кој беше осуден доживотно за кој немало докази (како го осудија првично?). Според мое мислење баш заради Смилковско се договорија, овие ќе заташкат, тие нема да се обидат кој знае колку мандати да земаат владат, а ДУИ ако ќути ќе добие СЕКОЕ БАРАЊЕ ШТО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ.
Згора на се детали од истражувањето и случајов се ДРЖАВНА ТАЈНА, зошто? Заради ДУИ? Ако било заради ДУИ тогаш ДУИ треба да попушти во барањата а не да добиваат што повеќе моќ после секоја влада.
Повероватно за мене е дека Трајко Вељановски ги убил отколку неколку селани станале еден ден да убиваат деца заради правење нереди или заради намерно *удирање кон македонците со убивање македонска христијанска младина*, ова е официјалниот мотив според обвинението.
Можеби јас сум манипулираниот, ама засега ова е мое мислење, можеби подоцна ќе ликне некоја информација или телефонски разговор па ќе дознаеме нешто повеќе.

2015та пак пукавте и убивавте полицајци, ги криевте и штитевте убијците, тие кои загинаа ги славевте како национални херои, овие другите живеат како царој, како да се во хотел, не во затвор. Сега ќе сте ги ослободувале во Косово, можи пак дојде време да се наоружаат и да се пратат да убиваат Македонци, долго време нема поголем масакр, не смее каузата да трпи.
Тие терористи твои служби ги донесоа, пак според мене нема никаква логика 40 - мина наоружани до колена слободно да влезат во државава, па уште недели пред тоа излегува македонец да каже што се планира да се прави.
Тоа што се славеа во Косово или тука како херои е друга тема.

Саздо беше тепан и трагично умира, убијците се казнети максимално, не гледам зошто се буните? Правдата е задоволена. Нормално дека не треба овие случки да се случуваат ама тоа е, не викам дека албанската младина цвета.

Не знам шо ти е поентата за автобуската несреќа и болницата, тоа е несмасност на институциите, корупцијата и што не...
Што треба да направат албанците, да ги убиваат како одмазда?

Сега каурите се лоши, ама за среќа не се сите Македонци каури, тоа што во форумов од активните членови сте апсолутно мнозинство каури, во реалност многу малце сте.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
550
Поени од реакции
1.114
Ми се чини дека ДУИ веќе не се многу заинтересирани за влез на РСМ во ЕУ. Причината за нивната желба да влезат во ЕУ беа европските фондови. Но, сега најдоа уште еден лесен и профитабилен начин за крадење - преку Бехтел и Енка. Зошто да имаат работа со европските обвинители, така им е полесно. Цело РСМ ќе има автопати изградени од нив, ова е само на почеток.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.732
Да не те цитирам таму, ќе бидеме офтопик, а и криво ми е да игнорирам ова бесценето мислење.

Имаше видео снимка каде може многу јасно да се види како вози директно накај нив, ама каурот е слеп кога ќе му прилега. Сите во форумов одма скокавте да го браните, нормално пошто е каур ќе му се суди за сообраќајка со смртни последици.

За убиецот од Гостивар почнавте од прв ден да релативизирате демек му ја малтретирале ќерката, силувале и што знам што. Нормално според мене лага е ова, нема врска со ќерката, ама знаел он дека нема доволно аргументи за самоодбрана па лаже за ќерката, и нормално каурите како каури ќе му веруваат на својот кога се работи против албанци и било каков да е каурот. И му успеа, осуден е 19 години, а ни тие нема да ги лежи, знаеме тоа.

За Смилковско не можам да кажам дека тие не се убијците, ама дека мотивот им бил тоа што викаа во обвинителството и според кое им судија комплетно ми влева сомнение дека тие воопшто ниту се убијците, знаеме дека овие институции може да затворат тотално невини, затоа платија обесштетувања од наши даноци стотици илјади евра за случајот Сопот.
А и истрагата, доказите беа крајно смешни, главните докази им беа собрани од колата која е ставена од наводни убијци до автопат кога можеа многу лесно да ја запалат.
Па додади на тоа што кандидат за премиер што викаше, закани за бомби вести, па пак судење, па ослободија еден кој беше осуден доживотно за кој немало докази (како го осудија првично?). Според мое мислење баш заради Смилковско се договорија, овие ќе заташкат, тие нема да се обидат кој знае колку мандати да земаат владат, а ДУИ ако ќути ќе добие СЕКОЕ БАРАЊЕ ШТО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ.
Згора на се детали од истражувањето и случајов се ДРЖАВНА ТАЈНА, зошто? Заради ДУИ? Ако било заради ДУИ тогаш ДУИ треба да попушти во барањата а не да добиваат што повеќе моќ после секоја влада.
Повероватно за мене е дека Трајко Вељановски ги убил отколку неколку селани станале еден ден да убиваат деца заради правење нереди или заради намерно *удирање кон македонците со убивање македонска христијанска младина*, ова е официјалниот мотив според обвинението.
Можеби јас сум манипулираниот, ама засега ова е мое мислење, можеби подоцна ќе ликне некоја информација или телефонски разговор па ќе дознаеме нешто повеќе.


Тие терористи твои служби ги донесоа, пак според мене нема никаква логика 40 - мина наоружани до колена слободно да влезат во државава, па уште недели пред тоа излегува македонец да каже што се планира да се прави.
Тоа што се славеа во Косово или тука како херои е друга тема.

Саздо беше тепан и трагично умира, убијците се казнети максимално, не гледам зошто се буните? Правдата е задоволена. Нормално дека не треба овие случки да се случуваат ама тоа е, не викам дека албанската младина цвета.

Не знам шо ти е поентата за автобуската несреќа и болницата, тоа е несмасност на институциите, корупцијата и што не...
Што треба да направат албанците, да ги убиваат како одмазда?

Сега каурите се лоши, ама за среќа не се сите Македонци каури, тоа што во форумов од активните членови сте апсолутно мнозинство каури, во реалност многу малце сте.
Добро бе, има и друга снимка кај шо го бркаат 50 души, не за да го тепаат, оро за да играат во духот на соживотот. И намерно го изгазил детето да, си рекол сега ова албанче е така ми изгледа ќе го газам ќе заглавам затвор и ќе си го запустам живото. Кој го брани бе, ние не сме како вас убијци да браниме, еве ако е така како шо велиш, дека со умисла изгазил дете нека добие смртна казна. Кај нас е забранета, ама ете слободно убијте го, имате таква сила и да не одговорате. Е ама истото ова да важи и за убијците на децата, и за нив смртна казна, заб за заб око за око. Можи?

Да полицаецот така му текна од ништо да ги упука двата, си рекол шо кур ми е полициска кариера и слобода, ќе лежам затвор да видам како е ај ќе ги пукам овие, плус албанци се, ќе се замерам со нивните фамилии, ќе му ја клам глата в торба на мојата фамилија.

Нормално, невини се душичките, Трајко ги убил, му текнало досадно ми е сега ќе прам сложена операција во која ќе убијам 5 македонци и ќе обвинам албанци исламисти.

Која моја служба жити се. Ми 5 ми 6 не е моја служба, појќе ќе да е ваша. Отсекогаш работеле против нас а во ваша корист, така и сега.

Како то беше тепан и трагично умира. Да не беше тепан немаше трагично да умре. Едонставно е. Ама мора квотата на убиени Македонци да ја исполните. Овој случај баш во деликатно време за нас кога ни го менваа името, да покажите како ќе заврши секој кој се противи на предавствата.

Поентата ми е дека ние ви дадовме рака и поддршка во тие тешки времиња, иако со децении вршите геноцид и етничко чистење и прилично добро ви оди, а во меѓувреме нас не обвинувате дека сме шовинисти, вакви такви. Сите права ги имате, имате ваша држава, ваша влада, ваше судство, уште малце и ќе ја припоите северната творевина во голема албанија, вршите системско етничко чистење, ама не ние сме лоши, помагаме кога ќе ви се случи несреќа поради корумпираност на ваши институции и фирми и ви даваме поддршка да протестирате против истите за да не ви се случи истото пак, ама вие со прст не мрдате бидејќи одговорните се ваш сој. Лошите каури, мора побрзо да се убијат.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
Добро бе, има и друга снимка кај шо го бркаат 50 души, не за да го тепаат, оро за да играат во духот на соживотот. И намерно го изгазил детето да, си рекол сега ова албанче е така ми изгледа ќе го газам ќе заглавам затвор и ќе си го запустам живото. Кој го брани бе, ние не сме како вас убијци да браниме, еве ако е така како шо велиш, дека со умисла изгазил дете нека добие смртна казна. Кај нас е забранета, ама ете слободно убијте го, имате таква сила и да не одговорате. Е ама истото ова да важи и за убијците на децата, и за нив смртна казна, заб за заб око за око. Можи?

Да полицаецот така му текна од ништо да ги упука двата, си рекол шо кур ми е полициска кариера и слобода, ќе лежам затвор да видам како е ај ќе ги пукам овие, плус албанци се, ќе се замерам со нивните фамилии, ќе му ја клам глата в торба на мојата фамилија.

Нормално, невини се душичките, Трајко ги убил, му текнало досадно ми е сега ќе прам сложена операција во која ќе убијам 5 македонци и ќе обвинам албанци исламисти.

Која моја служба жити се. Ми 5 ми 6 не е моја служба, појќе ќе да е ваша. Отсекогаш работеле против нас а во ваша корист, така и сега.

Како то беше тепан и трагично умира. Да не беше тепан немаше трагично да умре. Едонставно е. Ама мора квотата на убиени Македонци да ја исполните. Овој случај баш во деликатно време за нас кога ни го менваа името, да покажите како ќе заврши секој кој се противи на предавствата.

Поентата ми е дека ние ви дадовме рака и поддршка во тие тешки времиња, иако со децении вршите геноцид и етничко чистење и прилично добро ви оди, а во меѓувреме нас не обвинувате дека сме шовинисти, вакви такви. Сите права ги имате, имате ваша држава, ваша влада, ваше судство, уште малце и ќе ја припоите северната творевина во голема албанија, вршите системско етничко чистење, ама не ние сме лоши, помагаме кога ќе ви се случи несреќа поради корумпираност на ваши институции и фирми и ви даваме поддршка да протестирате против истите за да не ви се случи истото пак, ама вие со прст не мрдате бидејќи одговорните се ваш сој. Лошите каури, мора побрзо да се убијат.
И после векови етничко чистење пак не има иако ниеден фактор не е на наша страна. Уште ќе се раѓаат луѓе како Јаким кој ќе пукаат и ќе си ја бранат честа. Имаат среќа они што овие три останати држави, кои се православни, не ги допира ништо по овие теми, и исто со векови наназад сакале да не уништат, инаку како што поминаа во 45 и во 2001, така ќе поминат и следниот пат.
Автоматски споено мислење:

Да не те цитирам таму, ќе бидеме офтопик, а и криво ми е да игнорирам ова бесценето мислење.

Имаше видео снимка каде може многу јасно да се види како вози директно накај нив, ама каурот е слеп кога ќе му прилега. Сите во форумов одма скокавте да го браните, нормално пошто е каур ќе му се суди за сообраќајка со смртни последици.

За убиецот од Гостивар почнавте од прв ден да релативизирате демек му ја малтретирале ќерката, силувале и што знам што. Нормално според мене лага е ова, нема врска со ќерката, ама знаел он дека нема доволно аргументи за самоодбрана па лаже за ќерката, и нормално каурите како каури ќе му веруваат на својот кога се работи против албанци и било каков да е каурот. И му успеа, осуден е 19 години, а ни тие нема да ги лежи, знаеме тоа.

За Смилковско не можам да кажам дека тие не се убијците, ама дека мотивот им бил тоа што викаа во обвинителството и според кое им судија комплетно ми влева сомнение дека тие воопшто ниту се убијците, знаеме дека овие институции може да затворат тотално невини, затоа платија обесштетувања од наши даноци стотици илјади евра за случајот Сопот.
А и истрагата, доказите беа крајно смешни, главните докази им беа собрани од колата која е ставена од наводни убијци до автопат кога можеа многу лесно да ја запалат.
Па додади на тоа што кандидат за премиер што викаше, закани за бомби вести, па пак судење, па ослободија еден кој беше осуден доживотно за кој немало докази (како го осудија првично?). Според мое мислење баш заради Смилковско се договорија, овие ќе заташкат, тие нема да се обидат кој знае колку мандати да земаат владат, а ДУИ ако ќути ќе добие СЕКОЕ БАРАЊЕ ШТО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ.
Згора на се детали од истражувањето и случајов се ДРЖАВНА ТАЈНА, зошто? Заради ДУИ? Ако било заради ДУИ тогаш ДУИ треба да попушти во барањата а не да добиваат што повеќе моќ после секоја влада.
Повероватно за мене е дека Трајко Вељановски ги убил отколку неколку селани станале еден ден да убиваат деца заради правење нереди или заради намерно *удирање кон македонците со убивање македонска христијанска младина*, ова е официјалниот мотив според обвинението.
Можеби јас сум манипулираниот, ама засега ова е мое мислење, можеби подоцна ќе ликне некоја информација или телефонски разговор па ќе дознаеме нешто повеќе.


Тие терористи твои служби ги донесоа, пак според мене нема никаква логика 40 - мина наоружани до колена слободно да влезат во државава, па уште недели пред тоа излегува македонец да каже што се планира да се прави.
Тоа што се славеа во Косово или тука како херои е друга тема.

Саздо беше тепан и трагично умира, убијците се казнети максимално, не гледам зошто се буните? Правдата е задоволена. Нормално дека не треба овие случки да се случуваат ама тоа е, не викам дека албанската младина цвета.

Не знам шо ти е поентата за автобуската несреќа и болницата, тоа е несмасност на институциите, корупцијата и што не...
Што треба да направат албанците, да ги убиваат како одмазда?

Сега каурите се лоши, ама за среќа не се сите Македонци каури, тоа што во форумов од активните членови сте апсолутно мнозинство каури, во реалност многу малце сте.
Така е пуно, каур кога пука, убива и машки си си признава и одлежува. Јаким за министер во некои идни подобри времиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom