Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Пред некое време детето во Нерези што го претепаа до бесознание сред бел ден беа исто домци. Две циганчиња и македонче. Од каде па деца на буџованчиња со нив? :cautious:
Истата група е во целиот реон што напаѓа, никој ништо не им може. Во глобала домците секогаш се искористени од началници во мвр, нарко босови, политички мафијаши, кои ја користат нивната позиција за да им бидат поданици на сметка на наводна заштита од апсење. Порано домците од Капиштец сите трчаа за Миј****. Крадеа во секоја богаташка куќа, парите ги делеа со полиција. Дилаа на улица, ги вршеа прљавите работи за партиите итн.

Инаку, инфово дека се дружат и синчиња на буџовани со нив го добив од мој роднина, чие дете учи со едно од циганиве.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
327
Поени од реакции
766
Истата група е во целиот реон што напаѓа, никој ништо не им може. Во глобала домците секогаш се искористени од началници во мвр, нарко босови, политички мафијаши, кои ја користат нивната позиција за да им бидат поданици на сметка на наводна заштита од апсење. Порано домците од Капиштец сите трчаа за Миј****. Крадеа во секоја богаташка куќа, парите ги делеа со полиција. Дилаа на улица, ги вршеа прљавите работи за партиите итн.

Инаку, инфово дека се дружат и синчиња на буџовани со нив го добив од мој роднина, чие дете учи со едно од циганиве.
Brat ne me svakaj pogresno ama izleda vo toa SK mazive mn omeknale, pa ne daj boze na moe dete so noz da mu se zakanet ili maltretiret pa imat Vardar od SK do Vrutok vo obratna nasoka da go plivet
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
441
Поени од реакции
724
За жал не е баш така. Албанците имаат вистински намери да ја албанизираат и Источна Македонија. Прво почнаа со финансирање на исламистите во градовите со мнозинство македонско население, а ги охрабрија и Ромите да се декларираат како Албанци. Прво преку исламизацијата, ќе почнат и со албанизацијата.
Имаше шпекулации дека сакале да населат и Албанци во Струмица кои испаднаа неточни. Меѓутоа денес еден колега од Струмица со кој многу зборам ме извести дека им туриле билборд со Бујар Османи. Билборд во Струмица, чист македонски град со малце Роми и Турци. Зошто ДУИ платиле да има билборд на крајот на Македонија каде што нема ни слеп Албанец? Треба да ви бидат јасни изјавите на Албанците и никако да не ги потценувате или да ги исмевате. Можеби се пиони, но сепак си ги извршуваат задачите на ДУИ, т.е. УЧК.
Vo Gevgelija ogromen objekt na novite zgradi, hoteli i novi objekti stoi Albanec samo za rajata se potpisuva kako gazda lokalen biznismen, negovoto ime da stoi na dokumentite da nema nekoj revolt....i ogromen broj na stanovi se kupeni se od albanski familiii od novite golemi zgradi posebno na centarot sto gi pravea sega.... veke i vo rajata se slusaat muabetite ama se ke bide za nekoja godina pooficijalno
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.982
Поени од реакции
17.846
Vo Gevgelija ogromen objekt na novite zgradi, hoteli i novi objekti stoi Albanec samo za rajata se potpisuva kako gazda lokalen biznismen, negovoto ime da stoi na dokumentite da nema nekoj revolt....i ogromen broj na stanovi se kupeni se od albanski familiii od novite golemi zgradi posebno na centarot sto gi pravea sega.... veke i vo rajata se slusaat muabetite ama se ke bide za nekoja godina pooficijalno
Истото се случува и во Малешевијата, фирма блиска до дуи превзема најголемиот дел од сечата на шуми за последната сезона. Ама битно мирно е ќути само војна да нема.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.003
Истото се случува и во Малешевијата, фирма блиска до дуи превзема најголемиот дел од сечата на шуми за последната сезона. Ама битно мирно е ќути само војна да нема.
Од сигурни извори ова, или "рекла-казала" ?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.869
Од сигурни извори ова, или "рекла-казала" ?
Mene eden srbin sto vo mkd nikogas ne bil mi kazvese, deka mu kazal nekoj od sigurni izvori deka vo Pestani nekoja zgrada cela bila kupena od Albanci, tolku se sigurni izvorive.
Pola polog kukite prazni ostanaa, ke kupuvale stanovi vo Gevgelija i Pestani.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.982
Поени од реакции
17.846
Од сигурни извори ова, или "рекла-казала" ?
Од другар што работи со тоа 20 години со помала фирма, поради тој голем тендер на таа фирма од дуи за таквите ситни како него скоро и да нема работа веќе за престојната сезона.
Автоматски споено мислење:

Mene eden srbin sto vo mkd nikogas ne bil mi kazvese, deka mu kazal nekoj od sigurni izvori deka vo Pestani nekoja zgrada cela bila kupena od Albanci, tolku se sigurni izvorive.
Pola polog kukite prazni ostanaa, ke kupuvale stanovi vo Gevgelija i Pestani.
За Гевгелија е исто точно, еден куп апартмании имаат искупено и направено таму. Не е битно колку се иселени, они играат на друга карта.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.197
Mene eden srbin sto vo mkd nikogas ne bil mi kazvese, deka mu kazal nekoj od sigurni izvori deka vo Pestani nekoja zgrada cela bila kupena od Albanci, tolku se sigurni izvorive.
Pola polog kukite prazni ostanaa, ke kupuvale stanovi vo Gevgelija i Pestani.
2-3 минути на https://ossp.katastar.gov.mk/OSSP/ ако знаеме отприлика локација може да се провери. За купување станови и куќи во источна неам слушнето, но за навлегување во бизнисот и мавање на каурот од бизнисот и те како се случува.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.982
Поени од реакции
17.846
И не заборавајте дека во истокот има муслиманско население кое одамна е од нивна страна, имаше пред неколку години случка каде борач од клубот Балканец во Штип(циган) на настапување извади орел и ликот до ден денес ја тера таа пропаганда.
Ако вака продолжат работите тоа население ќе биде повеќе активирано како што и се случи за прв пат овие избори дуи да направи еден вид на муслиманска коалиција. Со новиот автопат "Гоце Делчев" ептен им се доближи и истокот па затоа што ситуацијата е ваква каква што е многу често се случува на пример во новиот сити мол во Штип да слушнеш рандом шпони да пазаруваат или пијат кафе, сега додека бев доле на неколку пати во пекарата кај мене насабајле имаше шиптaри што работат градежништво, за РКС коли да не ни зборувам колку видов за овие две недели доле низ град. Ситуацијата е од ден на ден се полоша за нас ама ајде мислете си дека они се иселуваат или се "освестуваат" како што многумина наши луѓе сакаат да веруваат. Се освестуваат само што сфаќаат колку сме лесни за да играат курташак со нас.
Автоматски споено мислење:

Gevgelija nz kolku se vlezeni a gi inat; ama 100% vo Delcevo otvorija nekoja si fabrika tamo
Еве ти за Делчево.
За Гевгелија знам зошто женска ми е од таму и нејзинте се занимаваат со тој бизнис на апартмани и 100% е муабетот од погоре на текнувало. Мала е Македонија за да не ни се јасни како стојат работите ама за жал многу сме заслепени како народ.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
327
Поени од реакции
766
Еве ти за Делчево.
За Гевгелија знам зошто женска ми е од таму и нејзинте се занимаваат со тој бизнис на апартмани и 100% е муабетот од погоре на текнувало. Мала е Македонија за да не ни се јасни како стојат работите ама за жал многу сме заслепени како народ.
Ovie veke I so gradeznistvo vlegle, ova sho pisav e nekoja od fabrikite - zelka od Tetovo ja otvori I vo still kao eve spasitelot dojde Delcevo bukvalno toj film I'm go prodavaa na lugeto tamo, max shiptarizacija se desavat vo doba na sds
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.493
Поени од реакции
16.144
Пак овие од Арачиново доживеале неправда. Па дошле на друг натпревар да навиваат. :place:

 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.869
Пак овие од Арачиново доживеале неправда. Па дошле на друг натпревар да навиваат. :place:

Gi zaebal nekoj, im dale pogresni informacii.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
972
Поени од реакции
2.300
Vo Gevgelija ogromen objekt na novite zgradi, hoteli i novi objekti stoi Albanec samo za rajata se potpisuva kako gazda lokalen biznismen, negovoto ime da stoi na dokumentite da nema nekoj revolt....i ogromen broj na stanovi se kupeni se od albanski familiii od novite golemi zgradi posebno na centarot sto gi pravea sega.... veke i vo rajata se slusaat muabetite ama se ke bide za nekoja godina pooficijalno
Дај од гугл мапс локација на зградиве баш да видиме дали има вистина во ова да проверам, или е само рекла казала муабет
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.098
Дај од гугл мапс локација на зградиве баш да видиме дали има вистина во ова да проверам, или е само рекла казала муабет
50-60 Фамилии косовари и албанци ви се доселени. Заврти 3-4 кругови низ градот и ќе ги видиш. Жена ми е гевгеличанка и скоро секој месец сум таму. Не е нормално шо се дешава. Купуваат имоти со 30% поголема цена, потврдено од човек што работи во градежна компанија.
Види само на граничниот премин и на грчкиот фри шоп колку често ги има како патници кос и алб таблички. Никогаш не биле волку на број.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom