Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Член од
22 декември 2023
Мислења
224
Поени од реакции
204
Додека македонецот не почне да,размислува ко шиптарот тешко многу тешко ете ние потекло од чаир плус работам за албанец зошто сте такви бе почнете од нив ете ја сум македонка но памет имам друкше не се опасни само се курчат ништо веќе а вие се плашите од едно ноже лелеее ја 5 имам у ташна пиштолот под кревет го чувам сите сме такви од чаир зошто мене не ме закачат во чаир п.с имам стан во аеродром не живеам таму баба ми ја чувам овде и малата учи овде не дека немам кај да одам а вие во центар сте запнале не сте јаки јас им кажав одамна еден пат око за око крв за крв толку кажи ож друг пат ама зјапај му во фаца ќе видиш реакција кои бре албанци во центар Оф боже
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Додека македонецот не почне да,размислува ко шиптарот тешко многу тешко ете ние потекло од чаир плус работам за албанец зошто сте такви бе почнете од нив ете ја сум македонка но памет имам друкше не се опасни само се курчат ништо веќе а вие се плашите од едно ноже лелеее ја 5 имам у ташна пиштолот под кревет го чувам сите сме такви од чаир зошто мене не ме закачат во чаир п.с имам стан во аеродром не живеам таму баба ми ја чувам овде и малата учи овде не дека немам кај да одам а вие во центар сте запнале не сте јаки јас им кажав одамна еден пат око за око крв за крв толку кажи ож друг пат ама зјапај му во фаца ќе видиш реакција кои бре албанци во центар Оф боже
Здраво Рамбо, новиот филм кога искача?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.227
Поени од реакции
36.241
многу си анти ислам настроен. ќе ти се налутат партиските другари.
Другарите од E majta веќе го гледаат на страна. :icon_lol:

@збунетиот мала шала на сметка на нестрижениот велешанец, ништо лично кон тебе. Бидејќи он беше прв двојазичен од сите, за сега целосно да се сврти.:D
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
224
Поени од реакции
204
Здраво Рамбо, новиот филм кога искача?
Кога сака увек иста улога тука ми се клањаат мене еден проблем немам уште викаат ако имаш проблем кажи само не е до нив до вас е траума имате не се плашете млади се сакаат да се курчат ништо нема само дупло врати па ќе видиш што е бегање и ја еднаш кажав ќе ве запалам бре алоо п...а не ме боли пред 200 луѓе овде легнаа на брашно па да ги видиш сега ама биди спремен да го докажеш тоа а вие плачете незнам што ви е зошто ги преувеличувате п.с не се опасни колку се праат не налетале на наша будала ко мене па после гушкаат и до 2 пати се поздравуваме комшија комшија поштуе и кафе ми правеа за карантинот кога се собиравме горе на тераса мајка му на големи дилери мадерфакери а сеа само сладолед е сеа баклава ќе јадеме и ич не е шала се е до карактерот кој како ќе се постави
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.627
Другарите од E majta веќе го гледаат на страна. :icon_lol:

@збунетиот мала шала на сметка на нестрижениот велешанец, ништо лично кон тебе. Бидејќи он беше прв двојазичен од сите, за сега целосно да се сврти.:D
Апасиев не, но комуњарите што тогаш беа во Левица беа да. Затоа Левица се чистеше досега трипати по ред. За жал комуњарата, па дури таа разочараната што го мрази СДС е исто толку опасна колку и таа што е во СДС.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Апасиев не, но комуњарите што тогаш беа во Левица беа да. Затоа Левица се чистеше досега трипати по ред. За жал комуњарата, па дури таа разочараната што го мрази СДС е исто толку опасна колку и таа што е во СДС.
Уште 2-3 пати ако се чисти само глувците во штаб ќе ви останат.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
224
Поени од реакции
204
Никогаш нема да ми стане јасно кога луѓето зборат левица десница вмро итн сдсм и не е македонска нормално секој би разбрал.. и левица работи но секако гласајте вмро или левица македонецот мора да биде македонец јас пи лична карта во аеродром гласам баба ми овде во чаир нема избор овде е Дуи беса алијанса но секако алијанса ќе гласа дуи никад а јас нормално за вмро
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
587
Поени од реакции
2.098
Апасиев не, но комуњарите што тогаш беа во Левица беа да. Затоа Левица се чистеше досега трипати по ред. За жал комуњарата, па дури таа разочараната што го мрази СДС е исто толку опасна колку и таа што е во СДС.
Штом Вардарски ти става само лајк и не коментира ништо да знаеш дека тоа значи дека не се согласува со тебе и моментално има друга поважна работа и не може/сака да ти пише
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
224
Поени од реакции
204
Нема соживот северна Македонија ќе биде цела под албански влијанија џабе гласање под општини малку може до толку е работата и толку ќе немаме кој е крив?албанците?нека биде 2001 но од страна на нас македонците шо викате за ова а борба за човекови права?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.227
Поени од реакции
36.241
Штом Вардарски ти става само лајк и не коментира ништо да знаеш дека тоа значи дека не се согласува со тебе и моментално има друга поважна работа и не може/сака да ти пише
Тагни ме друг пат бе. :D

Не му вратив тогаш успивав дете.:icon_lol:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.627
многу си анти ислам настроен. ќе ти се налутат партиските другари.

Во Албанија го имале Хоџа. Во Косово имаат развиена продукција на тресење цицки и газови, емисии полни со старлети, спотови кои алудираат на ебење, пиење, дроги и разуздано живеење што очигледно почнува да дава резултати. И да не ја забооравиме Архива Шќипееееее


Сериозно јас би донирал ако треба за овие. Види пуно, затуцаност, исламски фундаментализам и слично можеш да решиш на два начина. Едниот е со образование, а за тоа немате капацитет, докажано емиприски безброј пати немате никакви квалитетни доктори, програмери, архитекти, машински инжинери ни тука ни било каде и да одите а самите вие кога ви требаат такви професионалци бегате од вашите затоа што јасно ви е колку е саат. И секогаш кога ќе почнеш да верглаш или како во случајот алудираш дека некој ве репресира и не ви дава да се образовате ќе ти ја ставам ако треба и милион пати статијата за шиптaрите во Швицарска


каде што ни 0.2% не се факултетски образовани. Помири се, прости сте и (најверојатно) нема мрдање од тоа.

Вториот начин е замена на идолите. Наместо Ал Багдади, катарски оџи и турски муџахедини на Шпреса идоли и стануваат Калаши, Гента Исмаили, Нора Иштрефи...




Она си вика зошто да станувам во 4 сабајле да се молам во џамија кога можам во тоа време да тресам газ во ноќен клуб на песни кои пеат-Пари, пари, секс, секс, Ламборџини возам, шмркам кока на еееееекс.

Она не станува поинтелигентна, пообразована, попаметна или пописмена туку едноставно еден простачки и нискоинтелигентен животен стил (исламот) го заменува со друг. Џамиите стануваат ноќни клубови, постењето за рамазан станува пијанчење до ниедно време, мушамата станува мини сукња и отворени цицки.
И СЕТО ТОА Е ПРЕКРАСНО!!!
Затоа што колку и да е сликањето селфи во танга на инстаграм простачка форма на себевоздигнување и барање екстерна валидација БАРЕМ Е МИЛИОН ПАТИ ПОБЕЗОПАСНО ОД МУХАМЕДАНСТВО.

Сфаќаш што се случува нели? Не станувате попаметни и пообразовани туку еден простаклук се заменува со друг, но пошто сте вие во прашање и тоа е светлосен прогрес затоа што барем овој простаклук не е толку опасен за сите ние околу кои мора да ве трпиме како наезда на штетници. Јас да сум копитото муртинско со државни пари има да правам концерти на сите косоварки што вадат цицки и повикуваат на секс и алкохол во сите села. Во факинг Желино има да ставам бина поголема од минарето и концертот има да почнува тачно кога оџата почнуваа со пеење.

Само тука го гледам спасот од вашата мухамедпедофилска затуцаност во 7-ми век. Рап (како убедливо зацементиран прв избор на музика за најпростите маси), трап, старлети, кафичи со јаки озвучења и светла, разголени певаљки, цицки, газови, дроги, алкохоли. На Косово, конкретно во Приштина гледам дека тоа почнува да функсионира и тоа ми дава малце надеж. Надвор од Приштина по селата и другите градови уште се орки, ама искуството и на Балканот а и во светот покажува дека главниот град гравитационо ја влече периферијата во секој сегмент, па помалите места гледаат и имитираат, сакаат да се урбани да бидат кул како што се демек кул луѓето во главниот град.

А за учење да си бидеме реални не ве бива. Ама затоа правите добри туљумби, ќебапи, буреци, печење кикирики, семки, сончоглед, во поново време донер. Некој треба и тие индустрии да ги покрие. Да не зборам за зеленото. Па да не сте вие цело Скопје и Западна Македонија ќе кризира за џофла како Муса Џафeри за вагиналните сокови на Ермира Мeхмети.
Сум затоа што Исламот го уназадува и ништи светот. За среќа пополека и Албанците сфаќаат што во суштина е Исламот. Колку повеќе го напуштаат Исламот, толку подобро и за нив и за нас. Не дека генот ќе им се смени, но со отфрлање на Исламот, ќе може да влезат тие западни вредности и после сè знае на каде ќе оди работава како што опиша @Sussaro.
Дали ќе доведе до соживот со Каурите? Веројатно не, но ќе има подобрени односи.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540



Сум затоа што Исламот го уназадува и ништи светот. За среќа пополека и Албанците сфаќаат што во суштина е Исламот. Колку повеќе го напуштаат Исламот, толку подобро и за нив и за нас. Не дека генот ќе им се смени, но со отфрлање на Исламот, ќе може да влезат тие западни вредности и после сè знае на каде ќе оди работава како што опиша @Sussaro.
Дали ќе доведе до соживот со Каурите? Веројатно не, но ќе има подобрени односи.
не можам да преведувам албански
 

Kajgana Shop

На врв Bottom