Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.298
Хммм...а „Биг бенг„-от се случи отпосле...
 
Член од
7 февруари 2022
Мислења
29
Поени од реакции
98
Eve edna nova sluchka od pred nekolku dena. Bev vo East Gate so bratuched mi bidejki sakashe da si kupi laptop. I aj si rekovme koga sme vekje tuka-da proshetame malku. I slushame odednash galama vrishtenje vo edna prodavnica... Dve familii bukvalno kje se ispotepaa zaradi servis za kafe!!! Eeejjj!! Decata plachat, istraumatizirani, a majkite i tatkovcite spremni na vojna! Zakani, pcovki... Aj pogodete od koja nacionalnost bea semejstvata.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.360
Поени од реакции
21.881
Мислам дека Христијанизирање на Албанците може да биде добар развој за сите. Сепак немам голема надеже дека со 99% муслимани кај Албанците во Косово и Македонија тоа ќе го видиме.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.090
Поени од реакции
1.462
Мислам дека Христијанизирање на Албанците може да биде добар развој за сите. Сепак немам голема надеже дека со 99% муслимани кај Албанците во Косово и Македонија тоа ќе го видиме.
Ne znam kakov razvoj ocevukate dodeka za sekoj vash problem, vinovnici gi napraete Albancite..

Vie imate problem se Grcija, albancite krivi.
Sega problem so Bugarija, pak albancite krivi. Eve nadvoreshen minister e od vasha strana, sredete go problemot, bash me interesira.

Na nas albancite ku.. ne ni cue shto imate vie so bugarite ili albancite.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
214
Поени од реакции
517
Vie imate problem se Grcija, albancite krivi.
Sega problem so Bugarija, pak albancite krivi.
Проблемите со Грција и Бугарија немаше да постојат денес ако учкарската влада не ни го смени името и не ги прифати сите бугарски диктати.Да можеше повеќе да дадат без 2/3 мнозинство ќе им дадеа.А у косово една заедница на општини која со колку притисоци ве тераат да ја прифатите не ја давате ама кога се дава нешто на наш грб е ок.Кое лицемерие.Па после оти сме имале проблеми со вас имаш лице да прашуваш
 
Член од
11 мај 2022
Мислења
22
Поени од реакции
25
Проблемите со Грција и Бугарија немаше да постојат денес ако учкарската влада не ни го смени името и не ги прифати сите бугарски диктати.Да можеше повеќе да дадат без 2/3 мнозинство ќе им дадеа.А у косово една заедница на општини која со колку притисоци ве тераат да ја прифатите не ја давате ама кога се дава нешто на наш грб е ок.Кое лицемерие.Па после оти сме имале проблеми со вас имаш лице да прашуваш
Abe bidete srekni sto vi ostana pak nekako imeto samo vi dodadoa severna a vie kako makedonci po glupav narod nemam videnoe sve vi zimat od okolu komsite vie mesto da napravite nesto jadete gomna tuka po forumi so laazni profili...
Ama okej e i vie sto vo pravo nacija od 91va sto ocekuvash povekje
Pozz
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.341
Нема што да кука љопон и нема што да им се објаснува некој. Или нека го научат јазикот на тие што им ги лечат децата, или слободно нека си побараат некој од својот кадар, во чии раце, и самите знаат дека ни теле не би дале да се лечи.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
214
Поени од реакции
517
Abe bidete srekni sto vi ostana pak nekako imeto samo vi dodadoa severna a vie kako makedonci po glupav narod nemam videnoe sve vi zimat od okolu komsite vie mesto da napravite nesto jadete gomna tuka po forumi so laazni profili...
Ama okej e i vie sto vo pravo nacija od 91va sto ocekuvash povekje
Pozz
Најглупиот народ у европа најде да ни дава лекции за колку сме паметни?:pos:

На дното на сите листи за едукација и iq сте свестете се малку пред да зборите за некој друг.Да направиме нешто први ќе почнете пред агелер да рикате па на крај уште требало земја со вас да управуваме
 
Член од
11 мај 2022
Мислења
22
Поени од реакции
25
Glupi glupi 3 drzhavi 4ta vo progres
Zamisli da bevme "pametni" kako vas
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.666
Поени од реакции
8.124
Glupi glupi 3 drzhavi 4ta vo progres
Zamisli da bevme "pametni" kako vas
Државите ви се дадени пошто сте телиња. На ниеден асален народ голема сила не му дава така држава земена од друга на тацна.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.298
Последно уредено:
Член од
11 мај 2022
Мислења
22
Поени од реакции
25
...и нути една од нив не личи на држава...

Не е држа за секое племе....
Da za toa lepo fino familijata i na odmor vo albanija posto ne lici na drzhava


Државите ви се дадени пошто сте телиња. На ниеден асален народ голема сила не му дава така држава земена од друга на тацна.
A pa vie od tolku pametni ste sto izgubivte see bukvalno se
 

Kajgana Shop

На врв Bottom