Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.960
Поени од реакции
8.468
1712257966510.png

Oвој Владо врска нема од вера и верници. За да не ги доведува во заблуда другите, еве што вели Исламот дали треба и дали е пожелно муслиманите да слават празници од други религии:

1712257799864.png

 
Член од
31 мај 2019
Мислења
283
Поени од реакции
927
За несреќа баш тие бумери беа во расцутот кога се решаваше најкруциалното прашање за иднината на држават и не само што сјебаа работа него не осакатија нас и сите следни генерации со дозволување да се прошири љочкинскиот канцер.
Пресвртница во македонската државност беше 2001, ако тогаш се дигнеше народ да се иде до крај или пак мушки да се разделиме, сега шипурките ќе беа и во двете сценарија 10% од населението и 7% од гласовите, немаше да ги има по институции, ќе бевме свои на своето.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
За несреќа баш тие бумери беа во расцутот кога се решаваше најкруциалното прашање за иднината на држават и не само што сјебаа работа него не осакатија нас и сите следни генерации со дозволување да се прошири љочкинскиот канцер.
Пресвртница во македонската државност беше 2001, ако тогаш се дигнеше народ да се иде до крај или пак мушки да се разделиме, сега шипурките ќе беа и во двете сценарија 10% од населението и 7% од гласовите, немаше да ги има по институции, ќе бевме свои на своето.
Бумерите беа под оружје или активна резерва, фалеше врховна команда и екипирање на активен и резервен состав на АРМ за одбрана на републиката.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.808
Поени од реакции
6.810
"Бедри Ајдари, братот на осудениот во МОНСТРУМ Фејзи Азири, повика на протести поради казните изречени од кривичниот суд. Тој по објавување на пресудата рече дека е објавена ВОЈНА и тие ЌЕ СЕ БОРАТ СО СИТЕ СРЕДСТВА."

"Ќе протестираме во петок и ова е еден вид на војна. Тука сме и ќе се бориме, какви ни се средствата, така ќе дејствуваме" -изјави Ајдари

Албанците најавуваат ВОЈНА......во одбрана на убијците.....кои ладнокрвно покосија деца за Велигден.
Прегледај го приврзокот 285466
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.960
Поени од реакции
8.468
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
283
Поени од реакции
927
Бумерите беа под оружје или активна резерва, фалеше врховна команда и екипирање на активен и резервен состав на АРМ за одбрана на републиката.
Според тоа каков им е вкусот за интериер може да се заклучи дека станува збор за вкус кој одговара на народ кој се наоѓа таму накај Пакистан, Туркменистан...
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
228
Поени од реакции
210
Додека ме имате мене немате гајле после незнам 200000 евра им имам земано а вие добри си бе за бизнис е зш вас не ве бива слушај песна а ја ја ги исцепав додека му текна на шиптарот касно е :D
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Кои шиптарко бе ни у косово нема такви
Автоматски споено мислење:

Македонецот и не знае дека е во својата држава за жал многу потмогаат верски и национално е селењето во странец не се случајно пак ќе вратат ќе видиме ема долго ништо многу арно на арно не е рекле
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
Пак ли отепаа дете??
Не бе со овие неможе човек ни во сообраќајот да биде сигурен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.826
Поени од реакции
80.363
Подмладоците на УЧК вчера имале акција за чистење на каурчиња у Центар.

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.175
Поени од реакции
16.445
Подмладоците на УЧК вчера имале акција за чистење на каурчиња у Центар.

Vo glavata na puno, Dardania i ostali siptаrcinja, ova mora da e maslo na VMRO, zasto oni podigaat meguetnicki tenzii za da se odrzat, ili vo slucajov, dojdat na vlast. E sega sto sekogas kaurcinjata se tie tepanite e posledica na podelenite karti i sudbina vo drzavava, da se oni tie sto ke go jadat kutekot - sekogas. A ponekogas i bodeni, pukani i masakrirani.

I ne e problem sto Alkaeda misli taka, problem e sto ima kauri sto go delat istoto mislenje.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.826
Поени од реакции
80.363
Vo glavata na puno, Dardania i ostali siptаrcinja, ova mora da e maslo na VMRO, zasto oni podigaat meguetnicki tenzii za da se odrzat, ili vo slucajov, dojdat na vlast. E sega sto sekogas kaurcinjata se tie tepanite e posledica na podelenite karti i sudbina vo drzavava, da se oni tie sto ke go jadat kutekot - sekogas. A ponekogas i bodeni, pukani i masakrirani.

I ne e problem sto Alkaeda misli taka, problem e sto ima kauri sto go delat istoto mislenje.
Пред некоја недела глеам се наредиле кај Силбо седат едно десетина Албанци и чекаат ваљда да се курчат на копиљаците што излегуваат таму. Им идам накај нив и ги гледам и како се приближувам ги слушам како мењаат и почињаат да зборат на македонски. Си седнав до нив некое време и за тоа верме само на македонски збореа и никого не закачаа. После си отидов, пошто си имам работа.

Може трипам, може и не имале намера да закачаат деца.Не можам да знам.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.272
Поени од реакции
18.814
Vo glavata na puno, Dardania i ostali siptаrcinja, ova mora da e maslo na VMRO, zasto oni podigaat meguetnicki tenzii za da se odrzat, ili vo slucajov, dojdat na vlast. E sega sto sekogas kaurcinjata se tie tepanite e posledica na podelenite karti i sudbina vo drzavava, da se oni tie sto ke go jadat kutekot - sekogas. A ponekogas i bodeni, pukani i masakrirani.

I ne e problem sto Alkaeda misli taka, problem e sto ima kauri sto go delat istoto mislenje.
Или кога ќе слушнам абе избори сега иделе, овие се пуштени од дуи и така натаму. Од секогаш било така само што со сила некој се прави слеп и глуп. А секој што потекнува од западна Македонија има некој член што настрадал од некои качаци во тоа време ама тоа е, приказните за братсво и единство, соживит и среќен мубарек бајрам не престануваат.
Автоматски споено мислење:

Пред некоја недела глеам се наредиле кај Силбо седат едно десетина Албанци и чекаат ваљда да се курчат на копиљаците што излегуваат таму. Им идам накај нив и ги гледам и како се приближувам ги слушам како мењаат и почињаат да зборат на македонски. Си седнав до нив некое време и за тоа верме само на македонски збореа и никого не закачаа. После си отидов, пошто си имам работа.

Може трипам, може и не имале намера да закачаат деца.Не можам да знам.
И да не биле за таа работа дојдени децата, гарант имаш некоја потешка фаца или си упатил остар поглед, фасцинатно е како менуваат фаци и однесување кога на некоја локација или место влегува некоја каурска екипа малку погласно и подоминатно.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.808
Поени од реакции
6.810
Да да иде алаху акбар во позадина, а Пуно таму некаде се трти у џамија.

Screenshot_20240406-193356_Chrome.jpg
Screenshot_20240406-193424_Chrome.jpg

Овој Африм да не е пуно случајно, зошто нели како атеист се декларираше? И да, коментарите се бесценети. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom