Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Me interesira po kolku vreme zastaruva deloto ,i od koga se smeta dali koga e pisana kaznata ili koga e izrecena preaudata na sud ?
И за то не се секирај нема да застари, ќе го спроведат, само политичари дочекуваат да застари делото.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
здраво, ме интересира во врска со приколка регистрација. Имено се работи за приколка со трета таблица на чичкоми покоен. Јас ја користам но автомобилот на кој беше регистрирна е продаден. Ме интересира како можам да ја префрлам на мое има бидејќи ја користам, и дали воопшто можам од неа немам никоаков документ освен број на шасија и третата таблица е на неа? поздрав
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Обрати се до техничкиот сервис каде ја регистрираш колата...ќе ти објаснат секако. Инаку може да имаш документ секако.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
117
Поени од реакции
10
Здраво другари ме може некој знае дали по закон при одјава на возило од еден град и сега сакам да го пријавам во мојот град зжза нови табли притоа возилото е со важечка регистрација но во станица за технички несакат да ми направат пријава бидејќи еден од бројките на моторот и избришан дали се во право ?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Здраво другари ме може некој знае дали по закон при одјава на возило од еден град и сега сакам да го пријавам во мојот град зжза нови табли притоа возилото е со важечка регистрација но во станица за технички несакат да ми направат пријава бидејќи еден од бројките на моторот и избришан дали се во право ?
Како мислиш една од бројките на моторот е избришана ?? Оф д каде ? Пд моторот или од сообраќајната ? Од што е избришана ? Во право се , но има решенија , нека си ја проверат колата убаво …
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
117
Поени од реакции
10
Како мислиш една од бројките на моторот е избришана ?? Оф д каде ? Пд моторот или од сообраќајната ? Од што е избришана ? Во право се , но има решенија , нека си ја проверат колата убаво …
Од самиот мотор , тип на мотор е избришано. Има решение нова плочка со број 3500денари
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
233
Поени од реакции
109
Препорака за масло за Mazda 1.8 бензин, Repsol, Total, Lukoil, Shell, Eneos, Aral.

Репсолот демек бил најдобар со адитиви и оригинал од Макпетрол. Во план мие и Лукоил бидејќи и тоа оригинално.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Од самиот мотор , тип на мотор е избришано. Има решение нова плочка со број 3500денари
Како можела да се избрише од плочката ? Тука броевите се врежани …
Препорака за масло за Mazda 1.8 бензин, Repsol, Total, Lukoil, Shell, Eneos, Aral.

Репсолот демек бил најдобар со адитиви и оригинал од Макпетрол. Во план мие и Лукоил бидејќи и тоа оригинално.
Liqui Moly или Mobil 1 …
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Препорака за масло за Mazda 1.8 бензин, Repsol, Total, Lukoil, Shell, Eneos, Aral.

Репсолот демек бил најдобар со адитиви и оригинал од Макпетрол. Во план мие и Лукоил бидејќи и тоа оригинално.

Тоталот ако има лепенка од Еуроимпекс е оригинал 100 %. Лукоил масло не би ставал во кола, цената ти кажува колку е квалитетно батали оригинал било.
Автоматски споено мислење:

Од самиот мотор , тип на мотор е избришано. Има решение нова плочка со број 3500денари

Појди во друг технички, ако пак не сакаат ќе си платиш 3500 нема друго. А многу ги гледаат бројките зошто на времето имаше многу мајмунлаци со бришење и менување на бројки, можда уште има не сум во тек.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.506
Поени од реакции
6.140
Дечки препорака за нов сув до 20-22к? Што може да се најде за тие пари?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Освен Дачија или можда Киа или Хјундаи, нов СУВ тешко да најдеш за тие пари.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
Дечки препорака за нов сув до 20-22к? Што може да се најде за тие пари?
Прашање што подразбираш под добар?
За таа цена веројатно Дачија и гледам Сузуки имаш Витара и Јимни.
Ако ти е за на теренско возење Јимнито на тестови е подобро и од Лада Нива и од Дачија Дастер, Дачијата обично завршува втора на истите тие тестови
од друга страна Витарата е може малку поубава на изглед од овие две (иако новиот Дастер изгледа доста солидно)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom