Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Го имав истото Пунто 55 Соле '99 и слични проблеми како твојте и каде се не го гледаа за да на крај плинар открие дека влечел фалш воздух!
Автоматски споено мислење:

Незнам дали прочитав на оваа тема дека има човек што носи добри примероци на јапонски коли од Швајцарија (работи со тоа)па ако има некој инфо број пд човекот да пише во пп!
Јас пишав,го има на реклама 5 од Струмица или Гевгелија.Исклучиво Хонди носи,од преставништво таму купени.Барај го на огласите,кај ке ти отвори Хонда од Швајцарија повеќе огласи тој е тој.Дизел немој
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Јас пишав,го има на реклама 5 од Струмица или Гевгелија.Исклучиво Хонди носи,од преставништво таму купени.Барај го на огласите,кај ке ти отвори Хонда од Швајцарија повеќе огласи тој е тој.Дизел немој
Гледам нова профилна, да не ни се приклучуваш со gjoko-mkd во клубот на непосакувани возила (италијански).
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Гледам нова профилна, да не ни се приклучуваш со gjoko-mkd во клубот на непосакувани возила (италијански).
Топ коли се италијанските,а таа на профилната кога тогаш ке ја купам се имам заречено,ама тешко се наоѓа,едвај 30 тина има низ цела Европа
Автоматски споено мислење:

IMG-6ce228a53a829fe531a975c657c1312c-V.jpg
Автоматски споено мислење:

Оваа е на Чонгур два комада ги имаше,уште една црвена ама таа му ја продаде на оној Гоце Саф.Оваа жолтава којзнае каде е сега,не можам у траг да и влезам
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
ако сакате контакт со Чонгур....имам човек кој е близок со него...

но незнам што ќе кажи и колку ќе побара
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
ако сакате контакт со Чонгур....имам човек кој е близок со него...

но незнам што ќе кажи и колку ќе побара
25 му ја дал на еден тркач Мојсо,сега тој го тражам
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
25
Поени од реакции
8
Како да се провери тоа. Некој метод има, или на добар плинар да идам.
Го имав истото Пунто 55 Соле '99 и слични проблеми како твојте и каде се не го гледаа за да на крај плинар открие дека влечел фалш воздух!
Автоматски споено мислење:

Незнам дали прочитав на оваа тема дека има човек што носи добри примероци на јапонски коли од Швајцарија (работи со тоа)па ако има некој инфо број пд човекот да пише во пп!
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Како да се провери тоа. Некој метод има, или на добар плинар да идам.
На плинар бе другар,знае што да бара!
5 мин работа, не наплаќат за тоа!
Автоматски споено мислење:

25 му ја дал на еден тркач Мојсо,сега тој го тражам
Мојсо во Аеродром карши РК?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
На плинар бе другар,знае што да бара!
5 мин работа, не наплаќат за тоа!
Автоматски споено мислење:


Мојсо во Аеродром карши РК?
Тој
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Ај малку помош . Се работи за Honda Civic 2.2 i-cdti дизел од 2007ма год. Колата прави чуден звук при менување на брзини и тоа највеќе од прва во втора и од втора во трета , кога ке стиснеш на кумплунгот при шалтање се слуша еден звук како "виуу" од моторот и прави мали вибрации како гребење и вијукање во вожња на вртежи пониски од 2000 врт/мин и сето тоа се случува исклучиво кога ке е загрејан моторот , на ладен мотор нема. Претпоставкиве беа следни - лагер на алтернатор, водна пумпа или компресор за клима. Ја растуривме денеска и го сменивме пк каишот , сите лагери околу него изгледаат добро. А финтава е што тоа го прави исклучиво кога моторот е загрејан , а додека се растури тој е веќе ладен . Исто така не се случува во место/лер , туку само во возење. Пали одлично , влече одлично . Некој да имал вакво искуство и да даде совет што да се бара , бидејќи ако се менува се ова на кое се сомнева ќе чино ѓавол ипол ...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Ај малку помош . Се работи за Honda Civic 2.2 i-cdti дизел од 2007ма год. Колата прави чуден звук при менување на брзини и тоа највеќе од прва во втора и од втора во трета , кога ке стиснеш на кумплунгот при шалтање се слуша еден звук како "виуу" од моторот и прави мали вибрации како гребење и вијукање во вожња на вртежи пониски од 2000 врт/мин и сето тоа се случува исклучиво кога ке е загрејан моторот , на ладен мотор нема. Претпоставкиве беа следни - лагер на алтернатор, водна пумпа или компресор за клима. Ја растуривме денеска и го сменивме пк каишот , сите лагери околу него изгледаат добро. А финтава е што тоа го прави исклучиво кога моторот е загрејан , а додека се растури тој е веќе ладен . Исто така не се случува во место/лер , туку само во возење. Пали одлично , влече одлично . Некој да имал вакво искуство и да даде совет што да се бара , бидејќи ако се менува се ова на кое се сомнева ќе чино ѓавол ипол ...
Ili potisna i lager ili zamaecot e pri kraj. A mozi i salterot da e izmesten.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Здраво, кој се подобри за редовен сервис за Опел, Аутомакедонија Скопје или АутоСЕМ Тетово ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, кој се подобри за редовен сервис за Опел, Аутомакедонија Скопје или АутоСЕМ Тетово ?
Подобро некој друг мајстор барај официјалниве или не менуваат а пишуваат дека смениле или катастрофа направено

Од мое лошо искуство со аутомак.

Ако сакаш имам двајца мајстори за опел ќе ти пишам броеви на ПП
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Подобро некој друг мајстор барај официјалниве или не менуваат а пишуваат дека смениле или катастрофа направено

Од мое лошо искуство со аутомак.

Ако сакаш имам двајца мајстори за опел ќе ти пишам броеви на ПП
Морам во овластен сервис заради гаранцијата. Мене ми е од аутомаледонија купена колата пред 2 години ама сум многу разочаран од нивната услуга и грижа за корисници бидејќи ми требаше стакло (ми го скршија) и ме маткаја долго време па после тоа не ми креваја на телефон. Во АутоСЕМ завршив многу побрзо работа. Добра работа му е шо имаш преглед во гаражата кај шо работат на колата.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Морам во овластен сервис заради гаранцијата. Мене ми е од аутомаледонија купена колата пред 2 години ама сум многу разочаран од нивната услуга и грижа за корисници бидејќи ми требаше стакло (ми го скршија) и ме маткаја долго време па после тоа не ми креваја на телефон. Во АутоСЕМ завршив многу побрзо работа. Добра работа му е шо имаш преглед во гаражата кај шо работат на колата.
Togas prodolzi vo cem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom