Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Дај кажете што е разликата помеѓу Југо 55 и Југо Темпо 1.1?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
Дечки, пошто во Струмица слабо се наоѓаат делови за SEAT... разбрав дека во Тетово има доста за него, дали може преку карго да ми испратат или нешто контакт некој ако има да ми даде, па да прашам?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Дечки, пошто во Струмица слабо се наоѓаат делови за SEAT... разбрав дека во Тетово има доста за него, дали може преку карго да ми испратат или нешто контакт некој ако има да ми даде, па да прашам?
Зависи каков дел..Ако е мотор-менувач,електрика пасува и од Голф..
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
8
Аирлија го рашириле бизнисот.
Иначе Морал е авто лимарски сервис во Кисела Вода[DOUBLEPOST=1413121511][/DOUBLEPOST]
Дотури 100-200 грама и ќе немааш гајле[DOUBLEPOST=1413121635][/DOUBLEPOST]
Можеш да увезеш и регистрираш ама треба воланот да го преместиш на нормалната страна.
Ви благодарам Fringe.

Од Биро за метеорологија ми велеа дека од Англија не е иста процедурата за регистрација на автомобил како што е со другите земји. Е сега, ако се премести волан, колку е сигурно дека може да се регистрира автомобил од Англија? А знаете ли некој таков случај?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ви благодарам Fringe.

Од Биро за метеорологија ми велеа дека од Англија не е иста процедурата за регистрација на автомобил како што е со другите земји. Е сега, ако се премести волан, колку е сигурно дека може да се регистрира автомобил од Англија? А знаете ли некој таков случај?
Знам 2-3 случаи што имаат донесено од англија и што ги имаат преправено за да пројдат на машински и регистрација.
Еден случај знам што ден денесс се вози колата со воланот на десна страна ама кога владееше башибузлук со опозицијата на власт добро потплатија за да можат така да ја возат(со Македонски регистрации)
Порано 1999-2007се исплатеше а сега да го правиш тоа незнам колку се исплати
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Во сред возење, се пали сијаличката за рачната и обртометарот и километражата паѓаат на нула, па се креваат нагло, па пак паѓаат и така два до три пати и се враќа во нормала. Осигурач некој заебава или треба да се носи на доктор? :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Во сред возење, се пали сијаличката за рачната и обртометарот и километражата паѓаат на нула, па се креваат нагло, па пак паѓаат и така два до три пати и се враќа во нормала. Осигурач некој заебава или треба да се носи на доктор? :D
Масло во моторот има?
Може и браватаа да те зафркава.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
0
дизната што ми е бележана со црвено ми линеј нафта пробав да ја стегнам ама стегната е и пак линеј ...а линеј од местото кај што е зелената стрелка,

10719481_325613867621484_284181377_n.jpg
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Clockspring, овој дел:

Ова на сликава од некое Рено Клио нели е?Или за мустра го објави?Еми види најди на реклама5,на пазар3 кој растура Голфови,и ќе завршиш работа..Барем за Волксваген има делови на тон..Немора Тетово да одиш
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.014
Поени од реакции
14.864
дизната што ми е бележана со црвено ми линеј нафта пробав да ја стегнам ама стегната е и пак линеј ...а линеј од местото кај што е зелената стрелка,

Прегледај го приврзокот 104608
пробај побарај по железарите лента како селотејп,а ја викаат `тефлон`.се намотува како коноп ,ама е пластична маса во суштина.намената и е баш за вакви работи.само треба да ти ја намота некој што знае да намотува коноп9водоводџија) пошто е многу битно за да не се одмотува кога го заштрафуваш винтот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom