Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
kade mozam da najdam polovni predni discovi za Audi a4 TDI 131 2001 god ..sakam da stavam polovni ali da bidat originalnite discovi sto bile na kolata bidejki 2 pati do sega stavam novi i pak se krivi se toa e sranje ..
Ој во продавница и барај Brembo дискови. Не бегај кога ќе ти ја кажат цената, клај ги и ќе прајме мубает дали се срање. Успат, смени си и плочки.

По колку пари ги купуваш дисковите до сега? Чисто за репер, за мерцедес 2001 со ладење Brembo напред два беа околу 10.000 денари.

http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=742286

Вреди ли за париве ова или не?
Ако мислиш да го возиш уште 20 години да. Инаку: со 2 врати, 1.4 бензин, гол пиштол (мотор + мењач + тркала)....
 
L

Luki Junior

Гостин
Ој во продавница и барај Brembo дискови. Не бегај кога ќе ти ја кажат цената, клај ги и ќе прајме мубает дали се срање. Успат, смени си и плочки.

По колку пари ги купуваш дисковите до сега? Чисто за репер, за мерцедес 2001 со ладење Brembo напред два беа околу 10.000 денари.
Или Цимерманн и Ате.. Малко са поевтини од Брембо.. :)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=742286

Вреди ли за париве ова или не?
Сигурно километражата е вратена,од сликиве ми изгледа како фарбан мора да се види на лице место,плус имам многу пријатели од Гостивар што работат со коли и знам што прават,нон-стоп сум таму,не би ти препорачал од таму кола да купиш освен ако не познаваш некој,разгледај други голфови има колку сакаш ни Мк.Позз
 
Член од
18 август 2007
Мислења
135
Поени од реакции
8
Да не знае некој колку пари е затемнување на прозори, и каде воедно вршат такви работи освен Новус?
Се работи за кола со две врати.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да не знае некој колку пари е затемнување на прозори, и каде воедно вршат такви работи освен Новус?
Се работи за кола со две врати.
Затемнуваат секаде веќе, имаш и во автомакедонија, имаш аутоленд, дог секјурити итн итн
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Да не знае некој колку пари е затемнување на прозори, и каде воедно вршат такви работи освен Новус?
Се работи за кола со две врати.
Ако ти фаќа болјерот,можеш и сам да си ги затемниш..Ќе си купиш фолии од Битпазар,и ќе си исечеш и ќе си залепиш на џамовите..
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Ако ти фаќа болјерот,можеш и сам да си ги затемниш..Ќе си купиш фолии од Битпазар,и ќе си исечеш и ќе си залепиш на џамовите..
И нема да можеш да атестираш = 300 еура казна :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
И нема да можеш да атестираш = 300 еура казна :)
Јас возам така,со ставени фолии.Ако ги извадам фолиите на предните стакла така ќе имам ли проблеми?А задните да си останат.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Јас возам така,со ставени фолии.Ако ги извадам фолиите на предните стакла така ќе имам ли проблеми?А задните да си останат.
Направи атест незнаеш на каква кретенштина ке наидеш
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=742286

Вреди ли за париве ова или не?
да беше реална километражата во делот кај што ја покажува треба да пишува „total“ а тоа тотал се губи откога ќе се поминат 200.000 и пак почнува од 0 да брои, што значи во случајов 200.000 + 129.000 = 329.100... понатаму за другите работи да не правиме муабет, цената си кажува се...
 
L

Luki Junior

Гостин
да беше реална километражата во делот кај што ја покажува треба да пишува „total“ а тоа тотал се губи откога ќе се поминат 200.000 и пак почнува од 0 да брои, што значи во случајов 200.000 + 129.000 = 329.100... понатаму за другите работи да не правиме муабет, цената си кажува се...
http://www.autowereld.nl/volkswagen/golf/1-9-tdi-climate-cruise-control-5321305/foto.html

 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
да беше реална километражата во делот кај што ја покажува треба да пишува „total“ а тоа тотал се губи откога ќе се поминат 200.000 и пак почнува од 0 да брои, што значи во случајов 200.000 + 129.000 = 329.100... понатаму за другите работи да не правиме муабет, цената си кажува се...
Toa e kaj trojkite druze. Kaj cetvorkite si broi do milion.
Inaku se slagam so drugite,ne vredi ova,1.4 se gjubre. Kad tad ke gi lupneš 500-600 evra za remont,nekoi ni 100.000km ne izdržaa bez otvaranje. Bruka za VW. A na ovoj cenata mu e realna,možebi i previsoka,nema klima,pa so 3 vrati.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom