Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Од прилика според цената која година е? Татко ми рече дизел бил, колку би трошел од прилика грацка?
Според цената е 1995 година и троши отприлика 10 градска не е нешто посебно како кола... и мене лично не ми остајло добар впечаток
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Според цената е 1995 година и троши отприлика 10 градска не е нешто посебно како кола... и мене лично не ми остајло добар впечаток
Многу бе 10,браниците им пукаат многу,како со пурпена да се полнети унутра.Комшија мој продава Ескорт караван,бензин со плин,тазе регистриран за 1000 евра,али ќе пушти.Дај нека го земе некој,да не ми стои на улица.:)
--- надополнето: 7 март 2013 во 00:47 ---
Од прилика според цената која година е? Татко ми рече дизел бил, колку би трошел од прилика грацка?
Ако е дизел,најверојатно е такса возен,и тоа на црвена нафта.1995 ли бил,ако прочитав погоре,за 18 години очекувај околу 300.000 да има на саатот.Што знам,ич не ми се свиѓаат Мондеото од таа година караван,али имам пријател таксист со Мондео 600.000 имаше поминато,викаше без посериозен проблем,што не ми се верува искрено.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
788
Поени од реакции
523
не знам кај да го поставам прашањето ај овде----како најлесно да скршам стакло од кола шофершајбна и како најлесно да дупнам гума....на брз и ефикасен начин---без тролање ке ве молам!фала
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
не знам кај да го поставам прашањето ај овде----како најлесно да скршам стакло од кола шофершајбна и како најлесно да дупнам гума....на брз и ефикасен начин---без тролање ке ве молам!фала
Шелна за кабел ке ја ставиш под гума и мутерче од 3ти спрат :pos::pos:
Абе луд што ти е на план
 
L

Luki Junior

Гостин
не знам кај да го поставам прашањето ај овде----како најлесно да скршам стакло од кола шофершајбна и како најлесно да дупнам гума....на брз и ефикасен начин---без тролање ке ве молам!фала
За шофершајбна, нешто остро и со рачка да можеш да правеш дупки на неа, на пример чук.
За гумите ставаш по една кравија за ако тргне напред, и една ако тргне назад и си готов.. Лајк а босс.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Незнам дали прашањево е за тука ама ај да си ја кажам маката...

Подигањето на регистарски таблички според некој си нов закон од пред ден-два се врши во МВР во МРТВ што е. Се океј тоа, таблиците ми се готови само никој ништо незнае незнае таму да објасни како што треба (од 15 души што прашав само двајца знаеа дека таблиците се подигаат во МВР/МРТВ). Тие двајца што знаеа ми кажаа две различни варијанти и сега сакам да прашам дали некој до сега подигнал од МВР/МРТВ таблици и ако може попрецизно да ми ја каже процедурата ?

Исто така, како што разбрав јас, ми треба уплатница за платена административна такса, уплатница за платени регистарски таблици и осигурителна полиса.
Еден ми рече регистарските таблички биле 1200 денари, друг ми рече 1400 денари... па ако знае некој колку треба да уплатам за регистарските таблички нека каже исто така и колку е административната такса ?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Да си ја кажам и јас маката. Имам Поло старо две години и пред 2 недели забележав дека при вртење во лево се слуша звук кој потсеќа на гребење и како да доаѓа од предните тркала. Штом можам да го слушнам додека работи моторот се работи за прилично јак звук. Што може да биде и колку би ме чинела оправката?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
788
Поени од реакции
523
не знам кај да го поставам прашањето ај овде----како најлесно да скршам стакло од кола шофершајбна и како најлесно да дупнам гума....на брз и ефикасен начин---без тролање ке ве молам!фала
+имам разбрано од свеќица нешто она белото од свеќицата само да го потфрлиш малку одма пукала сакам да не е многу чујно лелеле ама сум злобен:mad:ама морам да го направам ....ако знае уште некој нека кажува гумите не ми се толку битни ама стаклата мора да одат јабана.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.073
Поени од реакции
2.489
+имам разбрано од свеќица нешто она белото од свеќицата само да го потфрлиш малку одма пукала сакам да не е многу чујно лелеле ама сум злобен:mad:ама морам да го направам ....ако знае уште некој нека кажува гумите не ми се толку битни ама стаклата мора да одат јабана.
Jaс би ти пропорачал чекан од 10-12 кила за камен кршење. Ни Ш од шофершајбна немат да се видит после то :).
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Jaс би ти пропорачал чекан од 10-12 кила за камен кршење. Ни Ш од шофершајбна немат да се видит после то :).
Ќе го чуе цел комшилук.
--- надополнето: 7 март 2013 во 18:19 ---
не знам кај да го поставам прашањето ај овде----како најлесно да скршам стакло од кола шофершајбна и како најлесно да дупнам гума....на брз и ефикасен начин---без тролање ке ве молам!фала
За стакларијава незнам,али за гумите,сакаш да ја дупнеш,да ја скинеш,или да ја издишиш?Тубелес се тие,неможеш да ја дупнеш,едино со некоја шајка да ја скинеш,до платното.Најинтересно е да му ја издишиш,кога ќе отиде на вулканизер коа ќе му речат дека е само издишена,ќе го скинеш на место.Само да се разбереме,од кој град си?И што кола има тој што те нервира.:) Професорот ли ти стави кец за крај година?
--- надополнето: 7 март 2013 во 18:21 ---
Да си ја кажам и јас маката. Имам Поло старо две години и пред 2 недели забележав дека при вртење во лево се слуша звук кој потсеќа на гребење и како да доаѓа од предните тркала. Штом можам да го слушнам додека работи моторот се работи за прилично јак звук. Што може да биде и колку би ме чинела оправката?
Зглоб,рамено,лагер...
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
75
Поени од реакции
11
Jaс би ти пропорачал чекан од 10-12 кила за камен кршење. Ни Ш од шофершајбна немат да се видит после то :).
Само една работа ако те фатат си ја наебал, јас да фатам некој како ми прави таква беља тоа белото од свеќицата море цела свеќица ќе му ја забијам таму сонце кај што не го грее..
Во секој случај нешто поидиотско не си можел да смислиш.
[
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
не знам кај да го поставам прашањето ај овде----како најлесно да скршам стакло од кола шофершајбна и како најлесно да дупнам гума....на брз и ефикасен начин---без тролање ке ве молам!фала
Ќе земеш свеќица,ќе го искршиш поцеланот поминувајќи низ саканата дестинација фрлаш на некоја стаклена површина,може и најмалото прче и обавезно крши стакло без галама,дури и само паѓа стаклото.
За бушење гума можеш поминувајќи низ саканата дестинација да се наведнеш демек врзуваш врвки,ставаш поголема шајка со острото накај гумата стануваш демек си ги врзал врвките и си одиш.
Истото можеш даго направиш и со рамбо нож,малку е гласно оти 5-10 секунди свири гумата кога под притисок излегува воздухот
Немој ни под разно тоа да биде мојата кола
--- надополнето: 7 март 2013 во 22:39 ---
Да си ја кажам и јас маката. Имам Поло старо две години и пред 2 недели забележав дека при вртење во лево се слуша звук кој потсеќа на гребење и како да доаѓа од предните тркала. Штом можам да го слушнам додека работи моторот се работи за прилично јак звук. Што може да биде и колку би ме чинела оправката?
Отишло левото зглобче на полуосовина
Цената е 2-3000,а ако се мени зглобот заедно со полуосовината поскапо е ама не знам колку
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Ќе земеш свеќица,ќе го искршиш поцеланот поминувајќи низ саканата дестинација фрлаш на некоја стаклена површина,може и најмалото прче и обавезно крши стакло без галама,дури и само паѓа стаклото.
За бушење гума можеш поминувајќи низ саканата дестинација да се наведнеш демек врзуваш врвки,ставаш поголема шајка со острото накај гумата стануваш демек си ги врзал врвките и си одиш.
Истото можеш даго направиш и со рамбо нож,малку е гласно оти 5-10 секунди свири гумата кога под притисок излегува воздухот
Немој ни под разно тоа да биде мојата кола
--- надополнето: 7 март 2013 во 22:39 ---

Отишло левото зглобче на полуосовина
Цената е 2-3000,а ако се мени зглобот заедно со полуосовината поскапо е ама не знам колку
УПМ, ојдоа непланирани 100 евровизиски значи ... Ај да сме живи и здрави
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.681
+имам разбрано од свеќица нешто она белото од свеќицата само да го потфрлиш малку одма пукала сакам да не е многу чујно лелеле ама сум злобен:mad:ама морам да го направам ....ако знае уште некој нека кажува гумите не ми се толку битни ама стаклата мора да одат јабана.
Незнам за тебе, ама мене колата ми е свето нешто. Поарно некој да ми удри шамар, отколку да ми ја гребни колата. Негледам што му е проблем на било кој мојата кола. Ако имаш проблем, го имаш со мене, не со моето возило кое го користам за секакви намени и ми е пред се потреба. За кршење стакла и бушење гуми, нека си запали свеќа совреме и нека се моли на горнион да не го научам кој е. Ептен лошо ќе помини.

А ти неможиш (читај немаш ташаци) да удриш по магарето па удри по самарот? Ако си доволно маж ќе се тепаш лице в лице, макар и да јадиш ќотек.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.030
Незнам за тебе, ама мене колата ми е свето нешто. Поарно некој да ми удри шамар, отколку да ми ја гребни колата. Негледам што му е проблем на било кој мојата кола. Ако имаш проблем, го имаш со мене, не со моето возило кое го користам за секакви намени и ми е пред се потреба. За кршење стакла и бушење гуми, нека си запали свеќа совреме и нека се моли на горнион да не го научам кој е. Ептен лошо ќе помини.

А ти неможиш (читај немаш ташаци) да удриш по магарето па удри по самарот? Ако си доволно маж ќе се тепаш лице в лице, макар и да јадиш ќотек.
Во болдот е одговорот, повише боли затоа. :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom