Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
6 февруари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo so mislite za skoda fabia 1.2 benzin proizvedena krajot na 2007
od moj blizok covek e malku vozena dali imase i 20 iljadi
mi ja dava za pomalku od 4000 evra samo bez klima e
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
zdravo so mislite za skoda fabia 1.2 benzin proizvedena krajot na 2007
od moj blizok covek e malku vozena dali imase i 20 iljadi
mi ja dava za pomalku od 4000 evra samo bez klima e
Па не е скапо а не е ни ефтино за фабиа
за слична цена ќе земеш друго ауто некое немора шкодилак, тоа годиште имаш доста избор за таа цена отприлика

разгледај по огласи, мада чим ти е од близок човек и ја знаеш колата тоа ти е најдобра комбинација
1.2 моторите се со 3 клипа, економични се ... е сега клима си треба посебно ако одиш надвор од мк, тука во град не верувам дека ќе ја користиш
 
Член од
6 февруари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
jas nebev tolku zaintersiran za zimanje na druga kola
ama mislam deka kolata e super zaboraviv da pisam deka ima aluminiumski bandasi so novi letni+4 zimni gumi proizvedena 12mesec 2007
ke mi ja dade za 3500 evra
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
jas nebev tolku zaintersiran za zimanje na druga kola
ama mislam deka kolata e super zaboraviv da pisam deka ima aluminiumski bandasi so novi letni+4 zimni gumi proizvedena 12mesec 2007
Епа земај ја друже, тоа ти е најсигурен избор, зошто е од твој близок човек и знаеш каква е колата
Ако ти прави мерак земај ја ќе се изнавозиш, според км поминати премалку е возена
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 13:42 ---
@Mac))
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1266231-Mercedes-E-270--03
овој ли е "мечокот" е-класа за 8К што го гледаше?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Епа земај ја друже, тоа ти е најсигурен избор, зошто е од твој близок човек и знаеш каква е колата
Ако ти прави мерак земај ја ќе се изнавозиш, според км поминати премалку е возена
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 13:42 ---
@Mac))
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1266231-Mercedes-E-270--03
овој ли е "мечокот" е-класа за 8К што го гледаше?
Бензин ми се чини дека беше.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Дали знае некој зошто кога ке кренам над 150 почнува да мириса нешто како изгорена пластика што е тоа ? иначе се работи за Пунто 2002 бензинец
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сакам да зирнам до сервиси за Мицубиши, па ако знае некој овие 2 каде се:

Авто (Ауто) Клец и сервис Агировски?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дали знае некој зошто кога ке кренам над 150 почнува да мириса нешто како изгорена пластика што е тоа ? иначе се работи за Пунто 2002 бензинец
Да не креваш со трета па да ја гориш ламелата :)
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Да не креваш со трета па да ја гориш ламелата :)
Или ламелата е изгорена или ти е при крај пробај вака и че провериш дали е готова запали ја колата вместо клај ја 5та брзина крени ја рачната и види дали че завлечи или да тргни ако не кажи ништо за менување ти е.
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 18:25 ---
Дали знае некој зошто кога ке кренам над 150 почнува да мириса нешто како изгорена пластика што е тоа ? иначе се работи за Пунто 2002 бензинец
Или ламелата е изгорена или ти е при крај пробај вака и че провериш дали е готова запали ја колата вместо клај ја 5та брзина крени ја рачната и види дали че завлечи или да тргни ако не кажи ништо за менување ти е.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Или ламелата е изгорена или ти е при крај пробај вака и че провериш дали е готова запали ја колата вместо клај ја 5та брзина крени ја рачната и види дали че завлечи или да тргни ако не кажи ништо за менување ти е.
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 18:25 ---

Или ламелата е изгорена или ти е при крај пробај вака и че провериш дали е готова запали ја колата вместо клај ја 5та брзина крени ја рачната и види дали че завлечи или да тргни ако не кажи ништо за менување ти е.
Да не цркне нешто бе така? у 5та да појдам ? да не рикне нешто па после дупли бељи
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Или ламелата е изгорена или ти е при крај пробај вака и че провериш дали е готова запали ја колата вместо клај ја 5та брзина крени ја рачната и види дали че завлечи или да тргни ако не кажи ништо за менување ти е.
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 18:25 ---

Или ламелата е изгорена или ти е при крај пробај вака и че провериш дали е готова запали ја колата вместо клај ја 5та брзина крени ја рачната и види дали че завлечи или да тргни ако не кажи ништо за менување ти е.
Како може во 5-та да проба да тргне,плус со рачна крената?Ми мириса на мајтап ова.Во трета нема да тргне,не во 5-та.
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Во 2ра и под рачна, пробај да тргниш ќе видиш ако сака да изгасни, не е ламелата. Ако не гаси тогаш барај нова.
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Како може во 5-та да проба да тргне,плус со рачна крената?Ми мириса на мајтап ова.Во трета нема да тргне,не во 5-та.
Грешка бе :D 2 мислев :D
--- надополнето: 24 февруари 2013 во 23:32 ---
Да не цркне нешто бе така? у 5та да појдам ? да не рикне нешто па после дупли бељи
2 брат по грешка 5 сум пишал не се прочитав да не проба ти случајно со 5та :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom