Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Една кола бензинец сакам да ја преправам со дизел мотор.
Некој да ми каже дали доводот за гориво и резерварот се исти кај бензинец и дизел.
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 21:02 ---
Плагијат на пасат.
Земи си пасат поефтин е за одржување
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Една кола бензинец сакам да ја преправам со дизел мотор.
Некој да ми каже дали доводот за гориво и резерварот се исти кај бензинец и дизел.
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 21:02 ---

Плагијат на пасат.
Земи си пасат поефтин е за одржување
шо кола е батка не кажа
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
шо кола е батка не кажа
Pasatt 2.0i од 2002 редизајн
Една кола бензинец сакам да ја преправам со дизел мотор.
Некој да ми каже дали доводот за гориво и резерварот се исти кај бензинец и дизел.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
ПМИслам оти имат некаков систем да не го дава клучо додека меначо не е на Парк.. (П)... поиграј си со рачката за менејне брзини напред назад... Мош ќе го пуште...
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 17:16 ---

Немат брава овија... Не е железен клучо...
Мислев на тастер (мрзливец) дека ја пали,оти му се заглавил клучот.Не го сфатив.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Не знам каде да пишам, ама еве тука...

Ретко останувам без зборови, ама прееска дефинитивно се случи тоа.. Раскрсницата кај Вили (карпош 2)... Сообраќајка меѓу ауди а1 и астра/ Колите пепел... девочето во аудито пред саат време го гледавме кај веро тафталиџе, а после тоа поминуваме и што дa видиме... 8мина повредени, +-18 години повеќето... баааѓички крв, семафорот бутнат (по втор пат во рок од 20тина дена)... И јас знам да стиснам и да се опуштам, ама после оaва дефинитивно ќе треба пазење.


Погледнете го клипов погоре и запрашајте се како ќе возите понатаму..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не знам каде да пишам, ама еве тука...

Ретко останувам без зборови, ама прееска дефинитивно се случи тоа.. Раскрсницата кај Вили (карпош 2)... Сообраќајка меѓу ауди а1 и астра/ Колите пепел... девочето во аудито пред саат време го гледавме кај веро тафталиџе, а после тоа поминуваме и што дa видиме... 8мина повредени, +-18 години повеќето... баааѓички крв, семафорот бутнат (по втор пат во рок од 20тина дена)... И јас знам да стиснам и да се опуштам, ама после оaва дефинитивно ќе треба пазење.


Погледнете го клипов погоре и запрашајте се како ќе возите понатаму..
Jeziva reklama....epten mi padna zal za deteto sto sedea na ograda so devojkata i go smacka nego....sekako po scenario no jezivo e :/ samo pazenje treba.....nekni jas ke go jadev...eden dexko izgleda od slavenje Trifun si idese i kako sto sprotivno se doblizuvavme mu padna glavata na volan izgleda pijan i zaspa i tocno idese na kaj mene....sreka pocnav da sviram koga vidov odma pa izbegnavme steta....


ps od Telefon pisam izvinete za latinica...:)
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 13:51 ---
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
Абе сервис... не гледај така Мерцедес е Мерцедес господска кола ти знајш шо ти лежи то пак ти че си ја возиш.
Momce go zedov i mozam da kazam deka pozversko vozilo ne sum vozel do sega! Koj ne vozel ne znae, sum vozel Mercedes ne vikam deka ne e gospodska ama ovaa e wauu avion iznenaden sum mnogu od voziloto pozz
 

Quattro

Vorsprung durch Technik
Член од
9 јуни 2012
Мислења
80
Поени од реакции
32
Momce go zedov i mozam da kazam deka pozversko vozilo ne sum vozel do sega! Koj ne vozel ne znae, sum vozel Mercedes ne vikam deka ne e gospodska ama ovaa e wauu avion iznenaden sum mnogu od voziloto pozz
Со здравје да ја возиш и многу безгрижни километри (y)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Momce go zedov i mozam da kazam deka pozversko vozilo ne sum vozel do sega! Koj ne vozel ne znae, sum vozel Mercedes ne vikam deka ne e gospodska ama ovaa e wauu avion iznenaden sum mnogu od voziloto pozz
Со здравје да го дрнкаш (пошо се дрнкаме по патиштава наши), и шо помалку посети на механичар.

Па ќе те слушниме по 1 година шо како... сега ти изгледа како авион јасно :)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
Со здравје да ја возиш и многу безгрижни километри (y)
Со здравје да го дрнкаш (пошо се дрнкаме по патиштава наши), и шо помалку посети на механичар.

Па ќе те слушниме по 1 година шо како... сега ти изгледа како авион јасно :)
Fala momci da si kupite poubav avtomobil, momentalno praev servis vo Solun od ovlasten SAAB servis uljle i filtri 60 evra naravno i pat do Solun i nazad edno 100 evra, ali vo sekoj slucaj zadovolen so od voziloto i parite sto gi dadov za nea, pa sega jbg poloven e ako ima nesto zdravje ke pravime!
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Не знам каде да пишам, ама еве тука...

Ретко останувам без зборови, ама прееска дефинитивно се случи тоа.. Раскрсницата кај Вили (карпош 2)... Сообраќајка меѓу ауди а1 и астра/ Колите пепел... девочето во аудито пред саат време го гледавме кај веро тафталиџе, а после тоа поминуваме и што дa видиме... 8мина повредени, +-18 години повеќето... баааѓички крв, семафорот бутнат (по втор пат во рок од 20тина дена)... И јас знам да стиснам и да се опуштам, ама после оaва дефинитивно ќе треба пазење.


Погледнете го клипов погоре и запрашајте се како ќе возите понатаму..
Овие се најопасни... Како озрачени возат.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Fala momci da si kupite poubav avtomobil, momentalno praev servis vo Solun od ovlasten SAAB servis uljle i filtri 60 evra naravno i pat do Solun i nazad edno 100 evra, ali vo sekoj slucaj zadovolen so od voziloto i parite sto gi dadov za nea, pa sega jbg poloven e ako ima nesto zdravje ke pravime!
Каков сааб зема? модел, година мотор сличе некое :D
бајдвеј не те фатило многу ако ти земале 60 евра за сите филтри и масло сосе рака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom